Сергію, як виник клубний проект «Вар’яти-шоу», коли ви приєдналися до нього?
Проект з’явився у 2009-му у Тернополі і був доволі локальним явищем. Подібних шоу в кінці нульових було багато на Західній Україні: «Магарич» у Львові, «Батяри» у Франківську, «Чорний Гуцул» в Чернівцях. Учасниками шоу були колишні тернопільські квнщики з 3-4-ьох команд. Хлопці виступали у одному з місцевих клубів близько року, поки в них не стався одразу подвійний конфлікт: з мером Тернополя і з тодішнім управлінцем шоу. Кілька учасників шоу, з якими я свого часу грав у КВН, поросили мене «розрулити» ситуацію з мером. Я зробив це одним телефонним дзвінком (завжди був у хороших стосунках з тернопільськими мерами). Після цього хлопці попросили очолити шоу. Я побував на кількох їх виступах, вибрав тих, з ким було б цікаво працювати, окрім цього долучив ще гумористів зі Львова, Млинова, Франківська, Ізяслава, Чернівців. Запропонував своє бачення діяльності та розвитку проекту. Хлопці погодились і 28-го травня 2010-го року ми вперше виступили у Тернополі вже під брендом «Перше україномовне гумор-шоу «Вар’яти».
Якого сенсу Ви надаєте слову «Вар’яти», чому було обрано саме таку назву?
Назва була придумана до моєї появи в шоу, а історія її появи корінням сягає у середину 2000-них, коли в Тернополі «гриміла» однойменна команда КВН, двоє учасників якої по нині день працюють у «Вар’яти-шоу». А значення кожен трактує по-своєму. Вікіпедія дає кільканадцять варіантів. Я прихильник того, що слово означає поведінку людини, яка виходить за межі суспільно-прийнятих рамок, але не спрямована на негатив, а радше на епатаж.
Як, на Вашу думку, чи стало україномовне «Вар’яти-шоу» альтернативою звичному КВН?
Ми не ставили перед собою таке завдання. Ми, м’яко кажучи, перебуваємо у дещо різних «вагових категоріях» і працюємо на різну цільову аудиторію. КВН – це, звісно ж, фундамент і трамплін усіх учасників «Вар’яти-шоу», проте, у нас набагато вищий коефіцієнт корисної дії. Щомісяця ми видаємо нову 2-годинну програму. Команда КВН на 2-х годинах матеріалу може кататись цілий рік по трьох лігах. Зрештою, КВН розрахований в основному на молодь, а у нас цільова аудиторія 25-50 років. Плюс є ще таке поняття, як «щільність шумору». У нас вона набагато вища, ніж у квнщиків.
Нам відомо, що навчалися у Лондоні у коледжі, розкажіть будь-ласка, які враження на Вас склала Велика Британія, чим ви займалися у вільних від навчання час, чи залишилися у Вас там друзі? І з якими почуттями Ви зараз їдете з концертом до Лондону?
Я був майже рік у Лондоні і враження залишились доволі полярні. З одного боку я із захопленням згадую про ті часи, коли я у 18-ть років заробляв за день більше, ніж мама з татом за місяць разом узяті. Бачив світ, бачив, як виглядає нормальне демократичне суспільство. З іншого, я в Лондоні під час бійки отримав серйозну травму, наслідки якої «аукаються» по сьогоднішній день. Тому й кажу, враження полярні. А концерту у Лондоні я чекаю з неаби-яким хвилюванням. Адже попри саму важливість цього концерту, я буду мати можливість відвідати ті місця, де був востаннє 16 років тому.