Причини неуспішності дітей і як з цим боротися

Часто так відбувається, що, посадивши дитину за домашнє завдання, ми розуміємо, що вона зовсім цього не хоче. Ще трохи, ще один приклад, і мозок його просто вибухне. Що робити в такій ситуації? Які основні помилки допускають батьки в даному питанні? Як допомогти своїй дитині у навчанні? Відповіді на всі ці питання ви знайдете в тексті цієї статті.

І так. Уявімо ситуацію. Шоста вечора, і ви вирішуєте, що саме зараз – саме час робити домашнє завдання, але ось невдача. Як тільки ви не намагаєтеся змусити дитину вчитися – вона не погоджується.

І ось в цей момент ми підбираємося до першого принципу, який варто засвоїти батькам всіх школярів.

У людини генетично закладено бажання вчитися. І якщо ваша дитина відмовляється це робити, значить є вагома причина для цього, і не можна ні за яких умов намагатися змусити її робити те, що робити він не хоче.

Відпочиньте від роботи. Пограйте, помалюйте, погуляйте. Зробіть все, щоб ваша дитина відпочила. Нічого страшного в тому, що вона може навіть зовсім не зробити домашнє завдання. Вашій дитині потрібен відпочинок, і ніхто краще її власного організму не знає, скільки саме.

Що починають робити більшість батьків? Вони намагаються загнати дитину в рамки дисципліни і відповідальності, але це в корені неправильний підхід. Чим більше ваша дитина буде робити того, що їй не подобається, тим більше вона буде відчувати потім проблем зі здоров'ям. Психологічним і фізичним. А ще – саме з таких дітей виростають невпевнені в собі люди. Інтерес – запорука успіху.

Діти повинні самі вибирати – чим їм займатися. Але дорослі думають, що саме вони знають: «Як краще».

Що ж робити, щоб повернути дитині прагнення вчитися?

Знайдіть те, чому вашій дитині приємно навчатися. Не змушуйте природженого танцюриста грати на скрипці, або грати у футбол, інакше ви можете загасити свічку таланту.

Якщо проблема криється не в предметі, а в місці навчання – то біжіть звідти з усіх ніг. Повірте – діти швидко знаходять нових друзів у новій школі, або навіть садку, але комплекси, які розвиваються у них від жахливих вчителів живуть з ними все життя.

Варто подумати десять разів. Що для вас важливіше: здоров'я та успішність дитини, або зайві десять хвилин на те, щоб дістатися до школи на два квартали подалі.

Діти – самі вдячні учні, але. Ніколи дитина не навчиться чогось у вчителя, який не буде його поважати. Поважати його потреби і думки.

Завжди пам'ятайте, що найголовніше, спілкування з дитиною – це розуміння її точки зору. Іноді діти – набагато мудріші дорослих.