Прийнято вважати, що фрукти і овочі – це чисте здоров'я. І це дійсно так, адже ці продукти містять величезну кількість корисних вітамінів і інших мікроелементів, необхідних для нашого здоров'я. А ось чи корисні ті фрукти і овочі, які ми купуємо в магазинах?
Адже одна справа – це середньої краси яблучка і морквина з бабусиного саду-городу, і зовсім інше – практично однакові, мають ідеальний вид і колір фрукти і овочі з продуктового відділу. Як же виявити дійсно корисні овочі і фрукти?
На жаль, на сьогоднішній день ситуація така, що виявити вітаміни в тих же яблуках, стає складніше, ніж відшукати їх в ковбасі, наприклад.
Ось, до речі, про яблука, вони цілорічно продаються в магазинах, завжди виглядають красиво і соковито. Невже це імпортні яблука так чудово збереглися, переживши період транспортування і пролежавши на прилавках якийсь час? Справа в тому, що яблука, як і інші подібні фрукти-овочі покривають спеціальними розчинами, які дозволяють фруктам виглядати свіжо і апетитно протягом тижнів або навіть місяців.
Як вибрати яблука без пестицидів?
Занадто довго зберігається або занадто швидко псується?
Ось ще цікава річ, багато фруктів і овочі з магазину не псуються ніколи. Інші змінюють колір, набувають неприємний запах і смак вже на наступний день після покупки. З одного боку, якщо фрукт зміг зіпсуватися, це досить непоганий знак, тому що оброблені фрукти і овочі псуватися не будуть, а якщо і зіпсуються, то досить незвичайним чином. Наприклад, те ж яблуко, замість того, щоб гнити, просто скукожится, зменшиться в розмірах і висохне.
Тому виявивши в холодильнику в черговий раз зіпсовані продукти, не поспішайте засмучуватися, нормальному фрукту належить псуватися. Інша справа, що часто нам продають товар, спочатку не першої свіжості, можливо вже має пошкодження та ознаки гниття. Особливо часто таке зустрічається, якщо купувати продукти, запаяні в упаковку набором.
Набагато гірша ситуація з тими продуктами, які не псуються. Ви вже забули, коли купили ці фрукти, а вони все ще радують око досконалими лініями. Знайте, і овочі, і фрукти обробляють хімічними розчинами, які є досить сильними алергенами, та й взагалі можуть нести небезпеку для організму.
Щоб визначити по тому ж яблуку, було воно опрацьовано хімічним чином, опустіть його в гарячу воду. Якщо на воді утворилася масляниста плівка – це воно, та сама речовина для обробки. Таке яблуко потрібно оглядати з пристрастю, зовні воно може бути красивим і апетитним, зате всередині такого фрукта вже могли початися процеси гниття, а гнилі фрукти є небезпечними. Тому перед вживанням цього багатостраждального яблука треба його помити, очистити від шкірки (обов'язково) і уважно його оглянути.
В магазині такі яблука визначити легко. Поторкайте яблуко. Якщо шкірка масляниста та слизька – яблуко було оброблено.
Красиве – значить корисне?
Всі ми пам'ятаємо з нашого дитинства, як виглядали сушені фрукти, а також як темніли яблука і картопля, варто їх тільки нарізати. Зараз сухофрукти виглядають набагато привабливіше, а яблука й картопля не темніють навіть через кілька днів після нарізки. З одного боку, це не може не радувати, фрукти і овочі довго зберігають гарний вигляд і не треба вигадувати ніяких спеціальних хитрувань, щоб зберегти їх первинний колір. З іншого боку, відсутність природних для продуктів процесів змушує задуматися: яблуку належить темніти, як і картоплі. Залишається тільки здогадуватися, яким чином виробник зміг домогтися такого ефекту, але запевняємо вас, безпечними такі продукти вже не назвеш.
Як вибрати овочі без пестицидів?
Як вибрати правильні овочі?
Власне кажучи, стало зрозуміло, що нічого незрозуміло. Що брати не варто вже з'ясували, залишилося з'ясувати, що ж все-таки купувати? Приміром, ті ж помідори, як вибрати такі овочі, щоб було не страшно їх вживати?
Якщо в розрізаному помідорі ви спостерігаєте білі прожилки або його м'якоть світла або світло-зелена, цей помідор вирощений не самим природним способом. Їсти такий помідор небезпечно, та й часто такі овочі характерного «помідорного» смаку і кольору не мають. Хороший помідор повинен бути яскраво-червоним у розрізі і бажано мати запах помідора.
При виборі огірка, слід звернути увагу на його зовнішній вигляд і текстуру. Якщо пупиришки у огірка м'які і не впиваються в пальці – огірок безпечний і придатний в їжу. Якщо пупиришки нагадують швидше шипи, а колір огірка неприродно темно-зелений, такий огірок краще не купувати.
Капуста повинна бути щільною, основа її має бути товстою, а листя не повинні бути покриті темними крапками – темні точки – це грибок, нічого доброго і корисного від нього чекати не доводиться.
Картопля, що найчастіше зустрічається сьогодні на прилавках – гладка і м'яка на дотик – вирощена за допомогою пестицидів. Правильна і натуральна картопля повиненна бути щільною і пружною. Ще один хороший тест для картоплі: натисніть на шкірку нігтем, якщо ви чуєте хрускіт – картоплю можна купувати, якщо хрускоту немає, а ніготь безперешкодно зайшов в м'якоть картоплі – утримайтеся від його покупки.
Якщо на картоплі є зелені плями, картопля небезпечна. Зелені плями – ознака соланіну, виробляючого на овочі при тривалому перебуванні на сонці. Соланін – небезпечний токсин може заподіяти шкоду навіть у малих дозах.
Обов'язково звертайте увагу на запах продукту, овочі і фрукти мають свій характерний запах. Якщо він відсутній, велика ймовірність того, що овоч або фрукт вирощений із застосуванням пестицидів.
І пам'ятайте, якщо на продукті присутня цвіль, його не можна вживати в жодному разі. Навіть обрізавши заражені частини, ви не можете бути впевнені, що цвілеві суперечки не вразили здоровий на вигляд продукт.