Про це повідомив один із співавторів законопроекту, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя Сергій Алексєєв .
«Медіація - це визнаний світом механізм досудового вирішення спорів, коли обидві сторони за допомогою посередника - медіатора - намагаються домовитися.
Основна відмінність від судового процесу в тому, що медіація є абсолютно добровільною і запорукою її успіху є саме зацікавленість сторін в пошуку рішення.
Найближчим часом, сподіваюся, правова основа для такого процесу з'явиться і в Україні », - зазначив він.
Також Сергій Алексєєв підкреслив, що в деяких країнах світу для певних категорій справ існує навіть примусова медіація, що дозволяє не доводити такі питання до суду. Однак, навіть там, де медіація добровільна, нерідкі випадки, коли після такого досудового вирішення спору справу до суду не доходить.
«Важливо зрозуміти, що медіація повинна доповнювати, а не замінювати такі чинні правові інститути, як мирову угоду в цивільному та господарському процесах, примирення в адміністративному судочинстві та кримінальному процесі.
Разом з тим вона може допомогти розвантажити суди від тих справ, де люди можуть добровільно прийти до згоди », - підкреслив народний депутат.
У той же час Сергій Алексєєв зазначив, що застосування медіації значно ширше, ніж тільки досудове врегулювання спорів. Вона може широко застосовуватися для вирішення питань в державному і приватному секторах, економлячи сторонам час і кошти.
«Створення законодавчої бази для інституту медіації - важливий сигнал для бізнесу та інвесторів, про що не варто забувати. Це є одним з пунктів при підготовці рейтингу Doing Business », - підкреслив Сергій Алексєєв .