У День української писемності та мови мільйони українців мали нагоду пригадати шкільні роки та перевірити себе на знання рідної мови, узявши участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності. У ВНЗ, школах, організаціях, установах, фірмах різних галузей та сфер діяльності писали диктант як діти, так і дорослі.
Акція проходить уже 16-ий рік поспіль. Підбиття підсумків і урочистий фінал акції традиційно відбувається в грудні: у прямому ефірі ведучі та автор розкажуть про учасників акції, кількість листів, географію, особливості тексту та найбільш поширені помилки. Торік наймолодшою учасницею диктанту національної єдності 2015 року була трирічна Анастасія Ковальчук, а найстаршою – Ганна Чигрин із Вінниці.
Цьогоріч учасники акції писали диктант на тему історії України - про Київську Русь та добу козацтва. Назва тексту – «Україна на зламі тисячоліть». Перед початком диктанту доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка Олександр Авраменко в ефірі «Ураїнського радіо» порадив слухачам звертати увагу на пунктуацію, наголосив, що в тексті багато власних назв. Нам пощастило бути присутніми під час цієї акції в Новоград-Волинській школі № 2. Упродовж написання диктанту, мабуть, кожного присутнього не покидало почуття свята.
«Не важливо, наскільки правильно ви написали диктант, головне, що взяли участь і об’єдналися навколо українського слова», - зазначила Ірина Рожок, учитель української мови ЗОШ № 2.
Цього ж дня в школі відбувся захід «Мова моя українська, батьківська, материнська…», присвячений Дню писемності та мови. Ведучі ознайомили присутніх з історією боротьби за право буття української мови та запропонували переглянути відеоролик про життя та діяльність Нестора Літописця. Також було наголошено на тому, що багато людей інших національностей люблять і знають українську мову, тому нам є чим пишатися. Завершився захід спільним виконанням пісні про мову.