Як Житомир герб Новограда-Волинського увіковічнив

У 1444 році Житомир одержав Магдебурзьке право, а разом з ним і свій перший герб.

На гербі зображені відкриті ворота з трьома баштами. Як відомо, в 1793 році Житомир увійшов до складу Російської імперії.

І через три роки в 1796 році місто отримує новий герб. Новий герб - традиційний щит, розділений навпіл, в нижній частині зображувався старий герб, а у верхній - герб губернського міста Новограда-Волинського.

Герб Новограда-Волинського був затверджений в тому ж році, і представляв собою зображення двоголового імперського орла - символ приєднання і підпорядкування краю до Росії, на грудях у якого розміщувався щит золотого кольору з червоним хрестом.

Цей символ був відомий ще в часи Галицько-Волинського князівства і був залишений без змін.

За правилами російської геральдики того часу, герб губернського міста розміщувався на всіх гербах міст Волинської губернії.

У 1804 році Житомир міняється місцями з Новоградом і стає губернським містом.

Так як герб прийнятий у 1796 році не відповідав гербу, побудованому за правилами геральдики, Департамент Герольдії Російської імперії у другій половині XIX ст. приймається за розробку нового герба.

Новий герб мав уже традиційний щит блакитного кольору, на якому зображувався старий герб міста.

Зверху розміщувався герб Волинської губернії - срібний хрест на червоному тлі. За наказом 1857 року герб прикрашався короною і двома колосками заплетеними стрічкою Олександра Невського.

Герб символізував: блакитний колір велич і красу, відкриті ворота — торгівлю, три вежі — мужність і героїзм жителів міста.

ю1