Володіння Уваровими градом Новоград-Волинським починається з дочки графа Уварова, знаменитого Бородіно. Одна з його дочок, Євгенія, стала дружиною полковника Мезінцева. А маєток сестрам Уваровим діставсяу 1866 році.
А жовтий палац, розташований на правому березі річки, городяни і по сьогодні називають «Будинок Мезенцева». До революції маєток не відносилося до граду Новоград-Волинський, а знаходився на околиці села, у Ново-Звягелі.
Палац Бориса Мезенцева розташований на вулиці Леваневського і своїми формами бароко, класицизму і ренесансу притягує погляди перехожих. Будівля зведена з цегли і має складний план і підвали. Зовнішні та внутрішні стіни оброблені штукатуркою.
Палац складається з двох частин, які мають прямокутну форму з ризалітами. Більш складну форму можна спостерігати на південній частині будинку, що знаходиться на височині. Для неї характерне дрібне планування кімнат, розташованих уздовж широкого і великого коридору. У минулі часи тут переважно розташовувалися житлові кімнати. Раніше південно-західний кут палацу прикрашала гранована вежа, яку, на жаль, зруйнували. Обидві частини палацу пов'язані між собою холом зі сходами, що складається з двох маршів.
З 1932 по 1940 роки будівлю займав штаб 14 кавалерійської дивізії ім. Пархоменко, який дислокувався у Новограді-Волинському з Тамбова.
Сьогодні ж у палаці Мезенцева знаходиться штаб бригади ЗСУ. На фасаді будівлі встановлена табличка, на якій нанесені імена знаменитих воєначальників, які проходили службу в цьому палаці. Оскільки палацова будівля є режимним об'єктом, то потрапити всередину його просто неможливо. Помилуватися старовинним маєтком можна лише зовні.