Сьогодні, 22 січня, українці відзначають воістину важливе для кожного патріота свято - День Соборності України. Цей день офіційно вихідним не вважається, але в 2017 році торжество збіглося з неділею.
Що це за свято і як воно зародилосяся? Для цього повернемося в минуле століття.
У січні 1918 року була створена Українська Народна Республіка, а на територіях, що входили до складу Австро-Угорської імперії - Західно-Українська Народна Республіка. У грудні 1918 року лідери двох держав у Фастові підписали передоб'єднувальний договір. 22 січня 1919 року ця угода, яка увійшло в історію як Акт злуки - акт об'єднання українських земель, була оприлюднена у Києві на Софіївській площі.
22 січня 1919 рік - Київ, Софіївська площа - проголошення Акта злуки
Державі надалі так і не вдалося зберегти незалежність країни, оскільки через кілька місяців після проголошення злуки більшовики захопили Київ, поляки - Східну Галичину, а Закарпаття - Чехословаччина). Але, Акт злуки став для українців втіленням мрії про суверенну державу.
Постанова Української Національної Ради про возз'єднання Західно-Української Народної Республіки і Української Народної Республіки. 3 січня 1919 рік
Зустріч Симона Петлюри (український військовий і політичний діяч, глава Директорії Української Народної Республіки в 1919-1920 роках) на залізничному вокзалі у Фастові після звільнення міста від більшовиків. 29 серпня 1919 рік
Офіційний статус День Соборності України отримав вже в 1999 році, в незалежній країні. Відповідний указ підписав тоді президент України Леонід Кучма.
Але, українці ніколи не забували про цей день і залишили один з найяскравіших слідів в історії країни, створивши живий безперервний ланцюг від Києва до Львова.
Така традиція з роками і стала головною особливістю Дня Соборності України. З року в рік 22 січня українці беруться за руки, створюючи безперервні живі ланцюги, тим самим демонструючи силу і непорушність національного духу.
В самому серці України - Києві - також сформувалися свої традиції святкування. А саме - на мосту Патона вже кілька років поспіль проводять масову акцію: два береги Дніпра з'єднує живий ланцюг.
Учасники заходу розгортають 30-метровий державний прапор.
Українці розгорнули прапор на мосту Патона - 2015 рік
У 2017 році урочистий захід присвячений цьому дню відбувся на кордоні з Житомирською та Рівненською областями, Новоград-Волинським та Корецьким районами.
Традиційно, в честь відкриття урочистого заходу, прозвучав гімн України. За тим представники влади обох районів обмінялися короваями.