Суть «теплих кредитів» полягає в наданні можливості скоротити частину витрат на поліпшення житлового будинку. Більшість мешканців Новограда-Волинського "шоковані" платіжками за комунальні послуги, ціни на які щораз підвищуються. Необхідно шукати шляхи по економії енерговитрат домогосподарств і якщо є бажання зробити житло більш теплим і економічним, можна взяти кредит на виконання необхідних заходів. Частина його погасить держава.
Законодавча база
Питання зниження енергетичної залежності країни регулює цілий ряд актів, основними з яких є Закони України «Про альтернативні джерела енергії», «Про енергозбереження», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання заходів з енергозбереження».
Нюанси реальності
Система компенсування витрат на практиці має огріхи. Основний недолік - несвоєчасна видача коштів з бюджету на рахунок агентства Держенергоефективності. Адже в разі відсутності надходження з боку держави позичальнику доведеться повертати всю суму кредиту самостійно.
Тому перш ніж виписувати рахунок-фактуру в магазині, рекомендується відвідати відділення обраного банку і уточнити у співробітників ситуацію за останній час на практиці. Відповідно до проведеного нами опитування, в минулому році фінансування програми було обмеженим, проте в лютому 2017 року Кабмін виділив відповідні кошти, і на даний момент програма реалізується.
Крім того, варто завчасно уточнити в місцевих органах влади умови надання додаткової компенсації. Контакти відповідальних осіб можна знайти на сайті Держенергоефективності (при натисканні на відповідний регіон на карті країни) - http://saee.gov.ua/uk/programs/map
Приклади розрахунку «теплого кредиту»
1) Ціна нових вікон становить 20 000 грн. Крім того, 5000 грн потрібно заплатити за роботу по їх установці. Однак монтаж держава не субсидує.
Банк може видати «теплий кредит» в розмірі 90% від вартості вікон. Сума кредиту складе 18 000 грн. Держава відшкодує 6300 грн з них. Решта 11 700 грн. можна віддавати в термін до 3-х років. Але тоді переплата (з урахуванням одноразової комісії і річних відсотків) складе близько 5500 грн, що практично нівелює вигоду. При можливості розрахуватися з кредитом протягом 3-х місяців загальна переплата складе не більше 1300 грн. Таким чином, економія буде в розмірі 5000 грн. Практичний розрахунок дозволяє зробити висновок, що «теплий кредит» варто брати на термін не більше 1 року.
2) Вартість нового опалювального котла дорівнює 20 000 грн. Ще 7000 грн треба витратити на заміну радіаторів опалення та труб. Також 5000 Грн буде коштувати робота по установці.
Загальні витрати на придбання обладнання складають 27 000 грн. Початковий платіж буде дорівнює 2700 грн. Сума кредиту складе 24 300 грн. З них держава відшкодує 20% від ціни котла і 35% від вартості всього іншого. Розмір компенсації складе 6450 грн. Самостійно повертати доведеться 17 850 грн.При закритті кредиту в термін до 3-х місяців величина переплати буде близько 1000 грн. Економія складе приблизно 5450 грн.