Новоград-Волинський суд мав рацію: Клієнт збанкрутілого банку у Верховному суді домігся резонансного рішення

Новоград-Волинський міськрайонний суд

Верховним судом України ухвалено сенсаційне рішення. Виявилося, що Фондом гарантування вкладів фізичних осіб виплачувалися компенсації за некоректним курсом валют. Найбільший резонанс мав місце в ході банкрутства банку «Надра», Фонд не здійснив доплату вкладникам, що постраждали суму в понад 20% їх депозитів у валюті.

Що у цій справі особливого? А те що саме новоград-волинець зміг домогтися для себе справедливості, інші вкладники, щоб отримати втрачені кошти, мусять масово подавати позови до суду на Фонд, але прецендент вже є.

ФГВФО має здійснити підготовку коштів для здійснення додаткових виплат вкладникам, які стали жертвами обставин у зв'язку з банкрутствами банків. Судовою палатою у цивільних справах Верховного суду 11 жовтня 2017 року було ухвалене неприємне для Фонду гарантування вкладів фізичних осіб рішення по позову вкладника банку «Надра» з Новограда-Волинського, який у судовому порядку вимагав здійснити повернення його валютного вкладу за вищим курсом.

"Наш клієнт" 18.07.2014 року відкрив депозит на 2000 доларів США у філії банку «Надра». Термін якого закінчився 20.10.2014, в обумовлений договором тримісячний строк, але банківська установа не повернула йому весь вклад, у зв'язку відсутністю у касі необхідної суми коштів у готівці. Так клієнту повідомили на касі. 05.02.2015 Фондом вирішено здійснити запровадження у банку тимчасової адміністрації, яка зайшла до банку наступного дня.

Але з 04.04.2014 до 30.03.2015 Національним банком курс розраховувався в середині дня. У зв'язку з чим встановлювалися два різних курси: перший діяв до 14 години, другий - розрахований на підставі договорів поточного дня, діяв вже після 14 години.

Для здійснення розрахунків гарантованих сум компенсації для вкладників банку «Надра» ФГВФО брав курс, що був встановлений на 9 год. ранку 6 лютого, тобто час, коли співробітники Фонду зайшли до будівлі центрального офісу банку «Надра». В цей момент курс був 17,99 гривні за 1 долар США встановлений Нацбанком напередодні 05.02.2015, але наступного дня з 14 години гривня обвалилася і впала більш ніж на 5 гривень. Судом першої інстанції – Новоград-Волинським міськрайсудом Житомирської області – було погоджено з аргументами, які надав позивач, але апеляційні та касаційні інстанції протягом 2016 та 2017 років стали на бік Фонду.

Верховним судом України було визнано аргументи вкладника і суд прямо зазначив курс виплати для Фонду – 23,12 грн за один долар США, проти 17,99 гривні отриманих вкладником. Як видно різниця суттєва і своєю наполегливістю, пройшовши усі судові інстанції клієнт збанкрутілого банку домігся справедливого рішення.