Поліцейські вкотре застерігають громадян від пройдисвітів, які полюють на їхні заощадження, подекуди вдало користуючись загальновідомою схемою «уявного порятунку з поліцейського відділку», «термінових коштів на лікування жертви ДТП» тощо. Якщо до вас зателефонували з подібною пропозицією, набирайте номер «102».
24 січня 2018 року до Баранівського відділення поліції Новоград-Волинського відділу поліції звернулася 79-річна мешканка району із заявою про шахрайство. Як розповіла пенсіонерка поліцейським, напередодні на її стаціонарний телефон подзвонив невідомий чоловік, який назвався поліцейським. Після того незнайомець повідомив, що син бабусі затриманий правоохоронцями за вчинення злочину і знаходиться у поліцейському відділку у місті Житомирі.
Така звістка неабияк схвилювала літню жінку і наступну інформацію про «фінансове залагодження питання» вона сприйняла, швидше, як настанову, яку й поспішила виконати, аби врятувати рідну людину з халепи. Про те, що можна було б і зателефонувати синові, спохвату не зметикувала. Натомість через найближче банківське відділення перерахувала на названий незнайомцем рахунок усі грошові заощадження – 14 тисяч гривень. І лише згодом насмілилася дізнатися про синову долю у нього самого. Звісно, чоловік про власні «кримінальні перипетії» навіть і не здогадувався.
По вказаному факту розпочате кримінальне провадження за ч.1 ст.190 (Шахрайство) ККУ. У рамках розпочатого кримінального провадження поліція встановлює причетних до шахрайських дій осіб.