Як повідомлялося на сайті 04141.com.ua, 29 січня 2018 року у місті Новограді-Волинському померло немовля.
За наявними на час публікації даними, напередодні дитина хворіла на бронхіт та проходила лікування у дитячому відділенні у Новограді-Волинському. Після смерті дитини лікарі припускали, що ймовірною її причиною є набряк легень.
Як прокометував вказану подію головний лікар Новоград-Волинського міськрай ТМО Борис Василь Миколайович, станом на 31 січня 2018 року, після проведення судово-медичної експертизи було встановлено, що смерть дитини настала внаслідок механічної асфіксії, через удушення рвотними масами.
За даними UNICEF Ukraine (Дитячий Фонд ООН (ЮНІСЕФ) основні причини дитячої смертності, зумовлені як біологічними чинниками, так і факторами навколишнього середовища, змінюються з віком дітей. Смертність немовлят в Україні є визначальною у формуванні смертності дітей до 5 років. Імовірність померти різко зменшується після досягнення дитиною однорічного віку.
Рівень смертності немовлят у віці від 0 до 30 днів (за даними п'ятирічного періоду, що передував проведенню обстеження, що приблизно відповідає 2008-2012 рр.) становив в Україні 4 на 1000 народжених живими; смертність у немовлят протягом першого року життя – 3 на 1000 народжених живими, смертність дітей до 5 років виявилась 7 на 1000 народжених живими.
Згідно з результатами обстеження МІКС-2012, дитяча смертність від 1 до 4 років наближалася до нуля, тобто показник смертності дітей у віці до п'яти років впродовж п'ятирічного періоду, що передував проведенню обстеження, практично дорівнював такому смертності немовлят (7 на 1000 народжених живими).
В середньому, значення показників смертності немовлят і дітей у віці до п'яти років для мешканців сільської місцевості у півтора-два рази вищі, ніж у мешканців міст.