Які таємниці приховуються в біографії Лесі Українки

Леся Українка

Незламність і потяг до прекрасного - дві головні риси, які характеризують українську письменницю Лесю Українку. З її творчістю нас знайомлять з перших шкільних днів, а також ставлять у приклад як культ сильного і жіночного одночасно. письменницька діяльність Лесі українки зачаровуєексцентричнимпорівнянням: мелодійні рядки гарно переплітаються з соціальними проблемами людства.

  • Справжнє ім'я відомої української письменниці - Лариса Петрівна Косач. Народилася вона в місті Новоград-Волинський в дворянській родині нащадків козацької старшини, православного віросповідання.
  • Мало хто знає, але якби Леся жила в наш час, її б однозначно назвали дитиною індиго. У чотири роки дівчинка навчилася читати, в п'ять - грати на роялі,у вісім - стала писати вірші. Леся знала кілька іноземних мов, що дозволило їй можливість широко ознайомитися з класичними творами світової літератури.
  • Про рівень її розвитку свідчить також і те, що за все в 19 років Українка написала підручник "Стародавня історія східних народів" для своїх сестер. Крім того, поетеса знала 7 мов - українська, французька, німецька, англійська, польська, російська та італійська. Причому говорила, що на французькому спілкується краще, ніж російською. Погодьтеся, що все це - дійсно ознаки геніальності, адже далеко не кожному таке дано.
  • Деякі дослідники української творчості вважають, що у неї був роман з іншою видатною жінкою того часу - письменницеюОльгою Кобилянською. Леся дійсно підтримувала тісні взаємини з Кобилянської, однак їх швидше можна назвати дружніми, ніж любовними. Прихильники теорії про нетрадиційну сексуальну орієнтацію поетеси такий висновок роблять з листувань, де Українка часто називає Кобилянську ласкавими словами, зокрема "хтосічкою". Також стверджують, що подібні мотиви проглядаються в драмі Лесі "Блакитна троянда", яка до слова, в першій редакції називалася "Нічні метелики".
  • Дивно, але саме хворобливу і тендітну ЛесюІван Франконазвав "єдиним чоловіком в нашій літературі". Хоча сама Українка не вважала себе гідною і нігтя Франко. Її, як і Олену Пчілку, вважали надзвичайно сильною жінкою. Сильної морально.