Знамениті детективи, наприклад, Алан Пінкертон, з рідного міста Глазго переїхав до Америки, де 4 роки пропрацював шерифом у своєму окрузі. Потім він кинув державну службу і відкрив приватне детективне агентство.
У 1861 році співробітниками компанії було попереджено напад на Президента в Балтиморі. А ще одна гучна справа, яким прославився приватний розшук Алана Пінкертона, - це арешт осіб, які викрали 700 тисяч доларів в ж/д компанії Адамс Експрес. Саме керівники агентства вперше ввели в практику розшук злочинців по зображенню їх портретів, які розвішували в людних місцях, що значно прискорило пошуки лиходіїв. Сам же Алан став прототипом літературного персонажа Ната Пінкертона.
В оповіданнях про Шерлока Холмса Конан Дойл описав багато методів криміналістики, які в той час були невідомі поліції. Після виходу творів Конан Дойля дедуктивний метод став використовуватися криміналістами по всьому світу.
Один з найзнаменитіший сищиків в історії - Ежен Франсуа Відок. Сам він починав свій шлях з злочинної діяльності. Коли це йому набридло, він звернувся в поліцію, щоб запропонувати свої послуги в ловлі бандитів. Відок аргументував це тим, що тільки злочинець може зрозуміти злочинця. Він набрав групу з колишніх учасників банди і почав досить успішно розплутувати найскладніші злочини. За це його прозвали батьком карного розшуку.
З 15 квітня 1919 року в Україні було започатковано історії виникнення, становлення і розвитку служби карного розшуку. Вона нерозривно пов'язана з історією України та її правоохоронних органів. Головними завданнями цих новостворених підрозділів карного розшуку - охорона громадського порядку, розкриття і розслідування злочинів кримінального характеру, розшук злочинців і боротьба з бандитизмом.
Своє професійне свято «День працівника карного розшуку» відзначають по всій Україні всі фахівці, які беруть участь в цій нелегкій і небезпечній праці.