Що заборонено робити на Покрову Пресвятої Богородиці: прикмети і традиції 14 жовтня

Що заборонено робити на Покрову Пресвятої Богородиці: прикмети і традиції 14 жовтня

Серед осінніх свят церковного календаря в жовтні є найважливіший день, позначений червоним. Це свято Покрова Пресвятої Богородиці, яке також збігається з національним святом в Україні Днем захисника Вітчизни. Саме святу Покрову Пресвятої Богородиці 2018, прикметам і традиціям 14 жовтня присвячений наш матеріал.

Покрова Пресвятої Богородиці - найважливіше свято в християнській традиції. 

14 жовтня - церковне свято Покрова Пресвятої Богородиці. Повна назва Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, відноситься до числа великих свят. За переказами, в 910 році Богородиця явилася у Влахернському храмі в Константинополі і простягнула свій омофор (покривало для голови) над людьми. Цю подію називають справжнім дивом, яке стало знаком заступництва і втіхи над людьми.

Традиції і прикмети

Православне свято Покрови Пресвятої Богородиці в 2018  році, як і сотні років тому, завжди асоціювалося з початком зими і першими морозами.

На Покров до обіду осінь, а після обіду зима", - говорили раніше. 

Зазвичай саме в цей день випадає і перший сніг, метафорично втілюючи покрив свята. Раніше для молодих людей це було приводом для посиденьок. Дорослі ж пекли млинці (тонкі млинці), "запікали кути", щоб з житла тепло не видувало. 14 жовтня дивилися, як падає листя з дерев, звідки дме вітер, які птахи відлітають на південь, загадували про характер майбутньої зими.

До 14 жовтня завершувалися основні польові роботи, і частина молоді чоловічої статі отримувала можливість піти на заробітки - з Покрова поновлювалися осінні торги і ярмарки. Покров остаточно ставив крапку річного життя, переводячи всю домашню діяльність в хату: "Зазим'я прийшло - засидження призвело". З Покрова господарі починали утеплювати будинок на зиму. Також це свято вважалося останнім днем ​​збору плодів і грибів. 

Що не можна робити 14 жовтня 2018 року

Як і на будь-яке інше православне свято, в день Покрови Пресвятої Богородиці заборонено працювати. Краще провести цей день в молитві або відвідати церкву. 

Якщо в цей день ви змушені працювати, треба робити все по совісті. 14 жовтня забороняється займати гроші і займатися нетерміновими домашніми справами. Що стосується харчування на Покрову, то поста в цей день немає. Якщо ж день свята випадає на середу або п'ятницю - дозволяється риба.

У зв'язку зі святом багато хто питає про значення ікони Покрова Пресвятої Богородиці, а також чим ікона Покрови Пресвятої Богородиці допомагає. До неї звертаються під час зовнішньої загрози, коли країні загрожує небезпека від загарбників. Також молитва перед образом підтримує людину в боротьбі з внутрішніми спокусами, так як покривало Богородиці стає своєрідним духовним щитом, огороджувальних нас від усіляких спокус і утішних речей. Молоді дівчата традиційно моляться перед іконою про швидке заміжжя. Крім того, ікона Покрови Пресвятої Богородиці допомагає зцілити тілесні хвороби, захищає душу віруючого і вказує вірний шлях.

Прикмети на Покров Пресвятої Богородиці:

Прикмети

Сніг на Покров - передвісник сніжної і холодної зими. 

Якщо ви на Покров побачили, що відлітають журавлі, то зима настане рано і буде холодною.

Якщо дуб і береза ​​до Покрову втратять все листя, то рік буде легкий, а якщо не все, то бути суворій зимі.

Звідки на Покров вітер віє, з того боку і прийдуть перші морози.

Якщо на Покрову падає сніг, то і Дмитрів день (8 листопада) буде сніжним, а ось якщо снігу не буде, то і в день святої Катерини (7 грудня) сніг не випаде.

Якщо перший сніг до Покрови випаде, то зима не скоро настане.

Яка погода на Покрову, такою і зима буде.