В день поминання покійних, зазвичай, приносять в храм частування для незаможних, яке освячують під час богослужіння з тим, щоб пізніше роздати всім бажаючим.
3 листопада, православні християни відзначають Дмитрівську батьківську суботу. Це не свято, а особливий день поминання покійних, який випадає на суботу, перед днем пам’яті великомученика Димитрія Солунського (8 листопада).
У Дмитрівську поминальну суботу, зазвичай, поминають своїх покійних батьків в церкві люди подають записочки за померлих родичів священику, а також моляться за упокій їхніх душ в потойбіччі.
За церковними канонами, щоб пом’янути своїх спочилих родичів, необхідно прийти до храму на богослужіння напередодні батьківської суботи. У цей час відбувається велика панахида. Вранці в поминальну суботу відбувається заупокійна літургія, після якої служать загальну панахиду.
У цей день прийнято подавати милостиню незаможним з проханням помолитися за померлих.
Після відвідин храмів, православні відправляються на цвинтар, читають молитви за упокій душ померлих родичів, упорядковують могили. Але якщо немає можливості в ці дні відвідати храм або кладовищі, можна помолитися за упокій рідних перед образами вдома.
Відзначимо, наступний важливий день в церковному календарі припадає на 21 листопада. У цей день православні християни відзначатимуть Собор Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних свято православної церкви на честь шанованих небесних безтілесних сил. В народі він більш відомий як Михайлів день веселе і ситне свято з масовими гуляннями на честь початку зими.