Леоніди здатні генерувати сотні метеорів на годину, в тому числі і вогняні кулі.
Сьогодні, 17 листопада, зорепад Леоніди досягає свого піку. Побачити метеори можна з будь-якої точки Землі, проте важливо забезпечити мінімум стороннього світла.
Леоніди - другий метеорний потік місяця, який досягає своєї максимальної активності 17, 18 листопада. Цей час буде найбільш сприятливим для спостереження за зорепадом. На піку в небі можна буде побачити близько 15 метеорів на годину, що вважається середнім показником.
Явище утворюється через те, що Земля пролітає повз уламків комети Темпеля-Туттелі, які при вході в атмосферу згорають і утворюють спалах світла. За 33 роки комета огинає Сонце і максимально наближається до Землі. В таких умовах Леоніди досягають небувалої інтенсивності, генеруючи сотні метеорів годину, серед яких і вогняні кулі - найпотужніші, яскраві і барвисті спалахи. В останній раз такої сили метеорний потік досягав в 2001 році.
Назва зорепаду походить від його радіанта - місця, звідки в небі візуально з'являються згоряють частки - сузір'я Лева (англ. Leo). Однак помітити метеори можна як в області сузір'я, так і в інших частинах небесного простору.
Для спостереження не потрібні особливі пристосування - вловити метеор можна очима, важливо лише дати їм звикнути до темряви. Головною умовою для успішного перегляду завжди є відсутність "світлового шуму", тобто світла від ламп і екранів. Забезпечивши таку обстановку, розглянути зорепад буде куди легше.