Розвідвзвод 30-ї бригади – найкращий в ООС

30 бригада

У районі проведення ООС відбулися змагання на «Найкращий розвідувальний взвод операції Об’єднаних сил». Перемогу здобули розвідники 30-ї окремої механізованої бригади імені Костянтина Острозького.

У фіналі взяли участь п’ять найкращих команд, які були визначені під час попередніх етапів в оперативно-тактичних угрупованнях.

Змагання проходили у дуже напруженій атмосфері. Особовий склад дві повні доби перебував у стані нон-стоп: у постійному русі, переміщенні, доланні перешкод, виконанні різних завдань. За добу кожен підрозділ долав щонайменше 40 кілометрів пересіченої місцевості. І це у повному бойовому спорядженні, зі зброєю і БК.

Конкурсні дисципліни були з тактико-спеціальної підготовки, виконували нормативи з тактичної та розвідувальної підготовки. Основний наголос змагань був на фізичній підготовці, силі, швидкості та витривалості.

На першому етапі команди складали заліки з теоретичної підготовки і тактико-спеціальних нормативів.

Під час другого етапу підрозділи здійснювали рух по азимуту на великій відстані вдень і вночі, прохід групи через лінію бойового зіткнення, марш-кидок, подолання мінного поля, виконання завдань з тактичної медицини, здійснення пошуку визначеного об’єкта на площі близько 50 квадратних кілометрів, форсування водних перешкод.

Смуга перешкод розвідника – справжнє випробовування на витривалість, силу і міць. Слід зауважити, що участь у змаганні брали розвідники, які щоденно виконують бойові завдання на лінії зіткнення. На передовій немає такої смуги, щоб потренуватися. Тому пройти цей етап бійцям удалося лише завдяки хорошій фізичній формі.

Після проходження смуги – ще один «сюрприз» від організаторів. У повітрі помітили «ворожий» дрон, а це означає, що час укриття в лісі. Там усе всіяне ворожими розтяжками сигнальних ракет та протипіхотних мін. Кожна помилка вартує втрачених балів. Це на змаганнях. Її ціна на війні – життя.

Виконуючи подальші конкурсні змагання, розвідники рухалися по дуже щільній лісистій місцевості, де взяти напрямок на орієнтир дуже важко. Адже видимість у лісі була максимум 30-40 метрів. А щоб ускладнити завдання із пошуку визначеного об’єкта, організатори підготували кілька хибних цілей, тож щоб виконати конкурсне завдання, розвідникам треба було за розвідувальними ознаками визначити потрібний об’єкт.

Одним із найскладніших завдань було подолання водної перешкоди. Особовий склад долав її з елементами тактичних дій, на що звертали особливу увагу. Зброя та майже 40 кг у кожному з мішків – це спорядження, боєприпаси та провізія. Все це треба було швидко та якомога непомітніше переправити через водойму довжиною 40 метрів і глибиною більше 2 метрів, щоби зайняти плацдарм на ворожій території.

Розвідники ледь устигли обсохнути, як на черзі нове завдання – марш-кидок на 10 кілометрів зі зброєю у бойовому спорядженні. Варто віддати належне підготовці особового складу та їхній силі духу. Попри усі складнощі, жодна команда не зійшла з дистанції змагань.

Керівник змагань із позивним «Парус» зізнається, що до останнього не зрозуміло було, яка ж команда здобуде перемогу. Всі виконували поставлені завдання. Боротьба була дуже напруженою. Розрив у балах між першим, другим і третім місцем – від двох до чотирьох очок. При максимальному результаті 700 балів.

– Учасники показали дійсно високі результати, – коментує керівник змагань із позивним «Парус». – Це стосується не лише трійки команд-лідерів, але й решти учасників. Ми ретельно аналізували проходження командами кожного етапу і визначали найкращих у кожній з номінацій. Кожен підрозділ демонстрував свій стиль, свою тактику. Передовий досвід кожної групи буде враховано у програмі підготовки розвідників у майбутньому.

Переможці отримали кубки і грамоти від командувача Об’єднаних сил, а також грошові сертифікати на суми 20, 15 і 10 тисяч гривень за 1, 2 і 3 місця відповідно. Грошову винагороду кожен розвідник зможе витратити на власний розсуд.