У Новоград-Волинському говорили про завершення реформи влади

На запрошення Новоград-Волинської районної ради команда Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEADз Європою» взяла участь у координаційній нараді «Реформа децентралізації влади: стан, завершальний етап».

На цій зустрічі обговорили ключові теми процесу реформи місцевого самоврядування.

«Новоград-Волинський район має п’ять об’єднаних громад, і переважна більшість населення вже живе в кардинально інших умовах. Наближення влади до людей, збільшення повноважень та ресурсів, зміна пріоритетів діяльності влади та нові виклики. Саме тому, такі зустрічі мають допомогти головам громад та фахівцям ОТГ у формуванні пріоритетів роботи на майбутнє», - наголошує Василь Невмержицький, директор Житомирського Центру.

Радники Житомирського Центру з регіонального розвитку, фінансів, децентралізації та просторового планування розповіли учасникам про стан впровадження реформи та ключові кроки, які необхідно зробити для її завершення.

Зокрема говорили про нову регіональну політику, як інструмент розвитку регіону та об'єднаних територіальних громад. Також обговорили важливість надання первинної медичної допомоги на місцевому рівні та реформування спеціалізованої медичної допомоги, роль госпітальних рад.

За словами Олександра Гнітецького успіхи громад Житомирщини у просторовому плануванні сформували потужний досвід, який варто використовувати новим громадам.

Сергій Романович, радник з децентралізації наголосив на важливості швидшого завершення добровільного об’єднання громад та переходу до наступного етапу реформи.

«Реформування субрегіонального рівня та створення префектур, які замінять місцеві державні адміністрації, має відбуватись після об’єднання громад. Адже їх основним повноваженням буде забезпечення здійснення контролю за рішеннями органів місцевого самоврядування», - вважає Сергій Романович.

Якісне управління фінансами та пошук нових джерел поповнення бюджету на думку Сергія Продоуса, радника з місцевих фінансів, один із ключових пріоритетів для діяльності ОТГ. Тому для формування спроможної громади варто акцентувати увагу саме на цьому напрямку роботи.

«Реформа децентралізації змінила поле діяльності громад. ОТГ отримали нові інструменти для розвитку територій. ДФРР, субвенції, активізація проєктної роботи та залучення інвестицій вивели регіональну політику країни зі ступору та допомагають громадам стати сильнішими», - переконаний Георгій Федорук, радник з регіонального розвитку.

На нараді були присутні голови ОТГ району, фахівці громад, представники громадянського суспільства та журналісти.