У ніч з 26 на 27 жовтня 2019 року новоград-волинцям необхідно буде перевести стрілки годинників на годину назад. Попри те що тепер новоград-волинці разом з усіма українцями отримають додаткову годину для відпочинку, ця "сумнівна тарадиція" зазвичай негативно впливає на стан здоров’я людей.
Аби дати час на звикання організму до нового режиму дня, звягельчанам, більш за все, доведеться пройти через "адаптаційний період" зміни самопочуття, можливе навіть зниження імунітету та порушення сну.
Порядок обчислення часу в Україні регламентується постановою Кабміну №509 від 13 травня 1996 року, підписане чинним тоді прем'єр-міністром Євгеном Марчуком і міністром кабінету міністрів Валерієм Пустовойтенком.
Згідно з постановою, на території України діє такий порядок обчислення часу: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня о 3:00 на 1:00 вперед і в останню неділю жовтня о 4:00 на 1 годину назад.
Також цією ж постановою встановлюється, що рух залізничного, водного, повітряного і міжміського автомобільного транспорту загального користування, а також робота міжміського телефонного і телеграфного зв'язку на території України здійснюється за київським часом.
Нагадаємо, Україна переходить на літній і зимовий час, починаючи з 1981 року. Україна намагалася відмовитися від переведення годинників в 2011 році, проте пізніше це рішення відмінили. При цьому залишитися передбачалося на літньому часі, при тому що для України, за словами експертів, більш природно зимовий час.
Зі слів фахівців відомо, що перехід на зимовий час люди переносять легше, аніж на літній, але тіло людини все одно до нового режиму звикає протягом цілих двох тижнів.
Тому готуватися до переходу на зимовий час потрібно заздалегідь, як мінімум за тиждень. Відзначимо, що переводити годинники потрібно о 4:00 годині ранку на годину назад, тобто, на 3:00. Не перейматеся, сучасні гаджети, наприклад, смартфони, комп’ютери, планшети самостійно переведуть годинники на зимовий час.