Навчання 30-тої окремої механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького в рамках навчально-тренувальної місії операції «ORBITAL»

Впевненість, зосередженість, координація та навички командування мають важливе значення на полі бою, особливо коли вже шостий рік ведеться війна на сході України. Британські інструктори протягом місяця навчали основним правилам ведення бою воїнів 30-тої окремої механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького в рамках навчально-тренувальної місії операції «ORBITAL». Навчання відбувалось за вісьмома напрямками: курс підготовки командирів взводів, курс підготовки старшого та молодшого сержантського складу, курс базової піхотної підготовки, курс розвідки, курси для інструкторів - підготовка марксменів (принципи влучної стрільби), тактична медицина та мінна безпека.

 Про це повідомляє прес-служба бригади

Наші воїни практикували зміни позиції для стрільби, патрулювання, засідка, дії в лісистій місцевості та міській забудові, поводження з військовополоненими, обшук людини і машини, облаштування спостережних постів, дії при контакті з противником, вогневі вправи, демаскуючі ознаки вибухових пристроїв на місцевості. Передбачення та боротьба з раптовою атакою противника, надання першої допомоги пораненим товаришам, розвідка об’єкту спостереження, відпрацювання бойового наказу, тактика дій. Інструктори допомагали українським воїнам ідентифікувати та реагувати на підручні вибухові пристрої, зокрема, очищення, вилучення та контроль підозрюваних загроз. І це далеко не все чому навчались наші військові, які задавали багато питання, та шукали шляхи вдосконалення. Зокрема весь курс занять максимально наближений до реальних бойових дій.

- «Вони всі хочуть вчитися. Всі вони блискучі. Також багато взаємодії. Це стосунки і такі стосунки справді хороші », - підполковник Льюїс Дейвіс говорить про зв'язки та взаємну оцінку навчань. Але навчання - це не одностороння вулиця. Британська сторона також використовує український досвід сучасної війни для оцінки власної тактики.
Оскільки українці ведуть справжню війну, британці отримують зворотній зв'язок у реальному часі: "Але ми дізнаємось про те, як вони протистоять проти снайперів, як протистояти СВП, про різні способи адаптації до загроз, які вони бачать, що ми ще не змогли ідентифікувати чи дізнатися », - сказав лейтенант Дейвіс.

Уповноважений Даррен Стріт сказав: "З роками, маючи весь досвід, який отримали наші хлопці, ми маємо можливість допомогти українцям. Вони багато навчилися протягом одного місяця. Цікаво бачити, що хлопці поводяться з ними як з друзями і намагаються навчити їх майстерності та тренуванню бути професійним військовим».
З моменту започаткування операції «ORBITAL» в Україні, а це з 2015 року, британський персонал підготував понад 17 500 членів Збройних сил України, але військовослужбовці 30 ОМБр мали можливість повчитись у британських фахівців військової справи вперше. Звичайно, весь курс навчань, який проходив протягом місяця, відповідає стандартам НАТО.