Традиції до Дня святого Валентина про які ви могли не знати

День святого Валентина

У четвер, 14 лютого, всі закохані відзначать День святого Валентина. В Україні свято хоча й популярне, але не є «істинно своїм», оскільки прийшло до нас з традицій Заходу, вірніше, католицизму.

Як би там не було, але 14 лютого є відмінним приводом, щоб порадувати кохану людину. Тільки іноді виникає запитання: чому свято так називається?

В католицьких країнах свято пов'язують з іменами двох мучеників - Валентина Інтерманского і Валентина Римського. Одна з легенд говорить, що витоки свята сягають третього сторіччя до нашої ери. У той час Рим переживав неймовірну напасть - багато дітей з'являлися на світ мертвими.

 Якийсь оракул заявив, що вирішити проблему може порка жінок шкірою. І ось по вулицях Стародавнього Риму стали бігати двоє голих хлопців, шмагатли ременями жінок, які йшли назустріч і підставлялися самі під удари, вважаючи, що дійсно «метод» допоможе при пологах.

 Лише з появою християнства звичай, що доводився на 14-15 лютого, викорінили.

Інша легенда куди більш знайома більшості з нас. Тому як безпосередньо пов'язана зі святим Валентином, що жив в пізньому Середньовіччі. У той час правив імператор Клавдій. Вирішивши, що чоловіки будуть в боях значно хоробріший, сильніше, наполегливіше, якщо перестануть одружуватися на коханих, він заборонив їм брати в дружини обраниць.

Але був хтось, хто протистояв волі імператора. Польовий лікар і священик Валентин таємно вінчав закоханих. Коли про це дізналася влада, його схопили і кинули до в'язниці. А потім засудили до смерті. У в'язниці Валентин закохався в дочку наглядача Юлію і написав їй листівку, в якій зізнався в коханні. Дівчина прочитала текст тільки після смерті покровителя всіх закоханих.