У Новоград-Волинському районі після карантину відновили роботу над мистецьким проєктом "Рушник Олени Пчілки". Майстрині вишили 4 метри полотна, попереду – ще 20 метрів.
Наукова співробітниця Новоград-Волинського музею родини Косачів Тамара Ржондковська розповіла, що участь у проєкті вже взяли 80 людей з України та інших країн світу:
"Долучалася до вишивання цього рушника делегація із Японії, Німеччини, Польщі. Всі, хто приходить до музею, можуть доєднуватися – ми всіх запрошуємо".
За словами Тамари Ржондковської, над створенням цього рушника працюють не тільки професійні вишивальниці:
"Навіть якщо людина зробить якусь помилку, для нас це не принципово – нічого не випорюється. Бо ж недарма кажуть, що рушник як людська доля – випорювати не можна. І перерізати та зшивати теж не можна. Це цільне конопляне полотно".
Рушник вишивають за зразками 270 орнаментів, зібраних Оленою Пчілкою на Звягельщині. Робота триватиме не один рік, каже Тамара Ржондковська, а 5 чи навіть 10 років:
"Це полотно вже побувало на батьківщині Олени Пчілки в місті Гадячів на Полтавщині, і в нас вже є домовленість відправити його в Одесу, в Пулин і Київ".
- Після завершення роботи над рушником його планують лишити у Новоград-Волинському музеї родини Косачів в якості оберегу.