Усім учасникам дорожнього руху потрібно знати свої права, а у разі будь-яких неправомірних дій представників правоохоронних органі вміти їх відстоювати.
Досить часто на дорогах виникають ситуації, коли патрульний поліцейський під час зупинки транспортного засобу перевищує свої повноваження, а водії на це не звертають увагу. Але за свої права необхідно боротися, адже надалі породжується правове свавілля зі сторони органів правопорядку.
04141.com.ua вирішив роз'яснити пояснити водіям, у яких саме випадках вони можуть не виконувати вимогу патрульного поліцейського та не отримати за це жодного покарання. До свого переліку ситуацій ми внесли чотири випадки, з якими можуть зіткнутися водії.
1). Здійснення перевірки водія на алкогольне сп'яніння.
Співробітник поліції, якщо у нього є підстави вважати, що водій перебуває в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, може запропонувати йому пройти в службовий автомобіль. Автомобіліст, якщо не відчуває за собою ніякої провини, не зобов'язаний виконувати цю вимогу.
2). Водій також може відмовитися подихати в алкотестер, якщо поліцейський йому це запропонує. Але відмовитися пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння в медичному закладі він не може. Якщо ви не довіряєте результатами алкотестера, то тоді попросіть співробітника поліції відвезти вас на огляд в медустанову.
3). Якщо поліцейські захотіли з якихось причин провести огляд вашого автомобіля і попросили вас розвантажити багажник, ви це робити не зобов'язані. Якщо поліції потрібно - нехай самі розвантажують і завантажують назад. Але з двома свідками та з протоколом.
4). Автомобілісти мають повне право вести фільмування дій поліції. Потрібно мати докази на свій захист, якщо раптом поліцейські порушать закон. Тому поліцейські не можуть вимагати припинити відеознімання, не маючи на це законних підстав.
Звягельчанам на замітку: Які вимоги патрульної поліції під час зупинки можна не виконувати
Поліція Новоград-Волинський
13:49, 15 серпня 2020 р.
Суспільство