28 серпня православна церква відзначає одне з найважливіших православних свят, яке входить в число дванадесятих - Успіння Пресвятої Богородиці.
Що дозволяється робити на свято
Термін «Успіння» означає смерть, яке для християнина є першим кроком до зустрічі з Всевишнім. З цієї причини в цей день заведено не оплакувати Успіння Діви Марії, а прославляти її. Оскільки після смерті Вона воскресла і возз'єдналася з сином.
В цей день у всіх храмах проходить богослужіння. Перед його проведенням, в храмах запалюють свічки і моляться про благополуччя всіх людей. У разі, коли немає можливості бути присутнім на богослужінні, то потрібно відвідати церкву і прочитати молитву біля образу Пресвятої Богородиці. В обов'язковому порядку потрібно в своєму будинку, в колі рідних помолитися в цей день.
Кожного, хто звернувся до Діви Марії за допомогою з відкритим серцем і щирою молитвою, Вона почує і допоможе. 28 серпня є знаковим днем, оскільки молитовні слова Богородиця по-особливому чує.
Православні віряни звертаються до матері Ісуса Христа з проханням про здоров'я дітей, а також кращого життя рідним, особливо малюкам. Крім цього, просять зміцнити віру, щоб гідно встояти перед спокусами. Священики нагадують своєї пастви про любов до ближніх.
Дуже важливо робити добрі вчинки: роздати милостиню тим, хто її потребує, а також допомагати тим, хто просить, як рідним, так і незнайомим людям.
Наші предки вірили, що сватання на свято символізує вічну любов, яка триває на Небесах.
Що забороняється робити в цей день
Протягом багатьох століть, для православних вірян день Успіння Діви Марії був радісним днем. З цієї причини варто уникати сумних думок, печалі і туги.
Також не дозволяється злословити, лаятися, виявляти ненависть, пліткувати. Конфліктні ситуації і здійснення не небогоугодних справ можуть привести до морального спустошення.
Всі великі свята є часом для проведення серйозної духовної роботи. З цієї причини в цей день немає місця розважальним заходам, потрібно налаштувати своє серце на спілкування із Всевишнім і Дівою Марією, щоб удосконалюватися духовно і очищатися від гріхів.
Не можна прати, займатися фізичною працею і рукоділлям, а також проводити роботи в городній ділянці і саду. Лише відмовившись від турбот по домашньому господарству, вірянин буде ближче до Всевишнього. Виняток становлять випадки, коли трудова діяльність спрямована на благо оточуючих.