Податок на домашніх улюбленців: чому люди проти

В Україні мешканці просять скасувати обов'язкову реєстрацію домашніх улюбленців. 

У липні 2020 року група з 27 народних депутатів зареєстрували у ВРУ законопроект №3796 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідального поводження з домашніми та дикими тваринами, які утримуються у неволі». І все б нічого, якби не корупція.

Законопроєкт №3796 значно розширює перелік тварин, які підлягають обов’язковій ідентифікації та реєстрації. Якщо зараз до такого переліку входять лише сільськогосподарські тварини – велика рогата худоба, коні, свині, вівці та кози, то у разі прийняття законопроєкту № 3796, обов’язковій ідентифікації та реєстрації підлягатимуть також і домашні, дикі, безпритульні (бездоглядні) та лабораторні тварини.

Конкретні переліки таких тварин має затвердити Кабмін і у такий перелік мають увійти ваші улюблені котики, песики, хом’ячки та папуги.

Законопроект передбачає зміну порядку ідентифікації та реєстрації тварин, згідно з яким інформація про ідентифікованих тварин зможе вноситись до Єдиного державного реєстру тварин лише "агентами з ідентифікації тварин" та лише за допомогою "авторизованих баз даних тварин".

Тобто, через приватних посередників, які не будуть займатись такою діяльністю безкоштовно, та за обов’язку реєстрацію вам потрібно буде заплатити гроші. Навіщо впроваджувати у діючу сьогодні систему ідентифікації та реєстрації тварин низку посередників? Законопроект на це питання не відповідає.

Про це стало відомо з тексту відповідної петиції.

В Україні пропонують зобов'язати всіх власників тварин присвоювати їм спеціальний номер, а після вносити його до реєстру разом з ім'ям господаря та його адресою. Котів, собак і навіть хом'яків треба бути платно реєструвати.

Відповідні зміни передбачені у законопроекті №3796, який розробили й зареєстрували кілька десятків нардепів.

В пояснювальній записці говориться, що головна причина змін - це не допустити, щоб тварини ставали безпритульними.

За чинними законами, така реєстрація повинна бути тільки у великої домашньої худоби. Якщо новий законопроєкт приймуть, то Кабмін повинен буде скласти новий перелік, куди увійдуть і домашні улюбленці.

"З огляду на, що закон передбачає безкоштовну ідентифікацію тільки для пільговиків, за неї доведеться платити. Скільки - поки що не відомо. Створять єдиний реєстр, але доступ до нього буде платним. Без ідентифікації та реєстрації, наприклад, перевозити тварину не дозволять. Таким чином вважаю, що введення ще одного податку є неприпустимим, а отже закликаю відкликати цей законопроект " - пише Владислав.

Підтримати ідею і підписати петицію можна ТУТ . Щоб її розглянув президент України, вона повинна зібрати 25000 підписів українців.