Асоціація міст Українипрезентувала електронне видання «Практичнийпосібник АМУ для громад». Він розроблений, щоб допомогти муніципалітетам організувати ефективну діяльність органів місцевого самоврядування. Видання складається з п’яти модулів, які пропонують типові документи, алгоритми дій, а також зразки рішень місцевих рад та їх виконавчих органів.
«Такий посібник дуже на часі: за останні два тижні ми надали більше 300 консультацій, запустили телеграм-чат, аби оперативно відповідати на запитання, що виникають у ході підготовки до першої сесії місцевих рад восьмого скликання, перших рішень, прикладів Положень, кадрових питань. І добре, що АМУ систематизувала відповіді на поширені питання та видала збірку», - зауважує виконавча директорка Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська.
Житомирське РВ АМУ надіслало електронну версію видання усім ОТГ Житомирщини, що є членами Асоціації міст України. Посібник отримали такі громади:
·Новоград-Волинський район - Баранівська міська, Барашівська сільська, Брониківська сільська, Городницька селищна, Ємільчинська селищна, Новоград-Волинська міська.
«Практичнийпосібник для громад» містить 5 окремих модулів:
МОДУЛЬ 1. Типовий статут територіальної громади. Методичні рекомендації щодо розроблення статуту територіальної громади, примірна структура статуту, де визначено права, обов’язки, форми участі жителів громади у вирішенні питань місцевого значення, засади громадського контролю та звітування посадовців місцевого самоврядування тощо.
МОДУЛЬ 2. Процедурні питання організації роботи органів місцевого самоврядування.
Типові документи: регламент сільської, селищної, міської ради;положення про постійні комісії сільської, селищної, міської ради; регламент виконавчого комітету сільської, селищної, міської ради.
МОДУЛЬ 3. Організація роботи виконавчих органів місцевого самоврядування. Примірні положення структурних підрозділів.Примірні положення основних відділів та управлінь сільської, селищної міської ради, проєкти рішень сільської, селищної, міської ради про затвердження структури виконавчих органів, розподіл обов’язків між головою та його заступниками.
МОДУЛЬ 4. Алгоритм основних дій із реорганізації органів місцевогосамоврядування. Алгоритм основних дій із реорганізації органів місцевого самоврядування, який має на меті висвітлення суті процесу, черговості, змісту та особливостей окремих дій відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій» (№3651-д).
МОДУЛЬ 5. Стратегічний план розвитку громади (на прикладі Бучанської міської ради).
Видання розроблене аналітиками АМУ в межах Проєкту USAID ПУЛЬС та у співпраці з іншими міжнародними програмами, доступне за посиланням https://www.auc.org.ua/library.
Офіс реформ у Житомирському РВ АМУ