День ангела Михайла, або ж Михайлове чудо - це для всіх вірян воістину велике свято. Він неперехідній,тому відзначається щорічно 19 вересня. Архістратиг Михаїл - фігура важлива серед усіх ангелів. Наші предки уявляли Михайла бравим воїном і захисником усього живого від бід і нещасть. За це він удостоївся особливих церковних почестей, а також деяких прикмет і обмежень. Дізнаємося, що можна робити в день Михайлова чуда, а що не можна.
Що означає свято Михайлове чудо
19 вересня православна церква вшановує пам'ять першого чуда архангела Михаїла в Хонех, поблизу Ієраполя.Архістратиг Михаїл продемонстрував там чудеса зцілення, позбавивши дочку одного з віруючих від німоти.Попивши води з цілющого джерела, дівчина знайшла голос і заговорила.Поблизу чудодійного водойми був побудований храм, який прославляв дар зцілення Архангела Михайла.
Що не можна, а що можна робити 19 вересня 2021 року
Наші предки вірили в сильну енергетику цього дня.Вважалося, що 19 вересня небесні сили можуть здійснити будь-яке бажання.Тому в храмах служать молебень, а люди моляться про важливі речі: здоров'я, заступництво святого і благополуччя для рідних і близьких.Також в цей день існували і заборони, яких намагалися неухильно дотримуватися.
Наші прадіди уявляли собі Святого Михайла в образі славного воїна, який не тільки дбав про нещасних, але і зважував на терезах погані і хороші справи померлих.Щоб не розгнівати архістратига, 19 вересня селяни намагалися дотримуватися посту і не виконувати важку роботу.Люди вірили, що тих, хто трудиться в це свято, архангел штовхає на дивні вчинки - «примхи».Святий Михайло шкодував лише нещасних, які працювали з волі начальника.
Однак займатися добрими справами на Михайлове чудо не заборонялося, адже робити добрі вчинки ніколи не гріх!Крім того, раніше вірили, що в цей день хворі могли позбутися своєї недуги.