Другий місяць осіннього періоду славиться тим, що в цей час віряни відзначають відразу кілька цікавих святкових подій.
З давніх-давен на Русі в цю дату було заведено готувати одяг і взуття до зимового періоду. Крім цього, селяни опускали в вири на зиму бочки з засоленими огірками і починали готувати нові поля. У народі 21 жовтня говорили, що це День Трифона і Пелагеї. Представниці слабкої статі знали, що потрібно активно готуватися до зими, інакше швидше прийдуть сильні холоди і знищать все тепло.
Народні прикмети та свята 21 жовтня Обряди на Трифона і Пелагею
Що не можна робити в цей день
Народні прикмети та свята 21 жовтня
В цю дату віряни шанують пам'ять двох преподобних - Трифона Вятського і Пелагії Антіохійської. У народі цей торжество називали дуже просто - День Трифона і Пелагеї.
Традиційно в цю священну дату наші предки починали опускати на дно річок і озер бочки з засоленими на зиму огірками і капустою. Під льодом температура води ніколи не опускалася нижче нуля градусів, а значить, це було гарантією того, що заготовки не будуть псуватися весь зимовий період. Втім, це також було і гарантією того, що продуктові запасів не замерзнуть. Можна сказати, що це був доісторичний холодильник.
Якщо дуже хотілося спробувати огірки, то представники сильної статі в льоду рубали невеликі отвори і діставали бочки з запасами. У цей день наші пращури також починали готувати нові поля, для цього рубали і випалювали ліс.
Прикмети цього дня
Якщо сьогодні сова голосно кричить, чекай холоду.
Якщо в цей день голуб почав ховати ніжку в пір'я, чекай, що скоро буде похолодання.
У цей день зірки яскраво світять - вранці буде хороша погода.
Тьмяні зірки в ніч на двадцять перше число говорять про те, що варто готуватися до негоди.
Якщо до Пелагеї береза не всі листя скинула, це вірна ознака того, що сніг прийде пізно.
Місяць в колах видніється цієї ночі - чекай туману і біди.
Обряди на Трифона і Пелагею
У цей день на Русі не було особливих ритуалів. Однак жителі селищ пильно спостерігали за природою, адже зима дається взнаки. Також люди виходили на найвищу гору і спостерігали за тим, як сходить Сонце. Це робили для того, щоб показати природі, як народ цінує його.
Що не можна робити в цей день
В цю священну дату забороняється розмовляти по дрібницях, також не можна розмовляти з незнайомими людьми і пліткувати з близькими.
Забороняється нецензурно виражатися, ображати когось, ображатися, конфліктувати, сваритися і негативно мислити.
Під заборону потрапляє обговорення поганих снів, проте це обмеження зникає відразу ж після того, як зайде сонце.
Забороняється байдикувати в цей день, інакше Господь може сильно за це покарати.
Також не можна йти в ліс, особливо це стосується представниць слабкої статі, які традиційно відправляються в лісову гущавину в пошуках лікувальних трав і квітів. Кажуть, що лісовий дух чекає дівчат і веде їх до себе в лігво, де розправляється з ними. Якщо дівчина захотіла піти в ліс, незважаючи на заборону, її обов'язково потрібно супроводжувати.