У 30-ї бригади є свій «Художник»: Віталій несе службу на "передку", у вільний час малює

30 бригада

Непримітний, спокійний, виважений, обережний в судженнях, толерантний, цікавий, неординарний… Сьогодні знайомимо вас ще з одним військовослужбовцем окремої механізованої бригади імені Костянтина Острозького – Віталієм, або ж як його називають бойові побратими «Художник».

Віталій родом з міста Сміла, що у Черкаській області. В складі бригади боронить країну вже другий рік. Зараз несе службу на передньому краї, проте, у вільний від чергування час - займається мистецтвом малювання.

Після кількох запитань, типу: «Розкажи про себе?», «Відколи почав малювати-творити?», «Що надихає?», «Звідки з’являються ідеї персонажів, тем?» – розумієш, що поруч не просто солдат, біля тебе – особистість з не твоїми поглядами на життя-буття, не таким як у тебе розумінням природи речей, віри в Бога тощо.

Віталій каже, що про службу в армії раніше навіть і не думав. Адже художники, митці, люди багатьох інших творчих професій надто вільні у своїх переконаннях і свідомості, аби виконувати накази і підкорятися. - Військову справу обрав тому, що було цікаво пізнавати нове, щось інше, відмінне від цивільного життя. Прагнув бути корисним країні. Рішення було обдуманим та виваженим, - пригадує Віталій.

Захисник каже, що у нього ростуть дві донечки 13 і 15 років і він хоче, аби вони росли і дорослішали у країні, в якій немає війни. Тому вирішив взяти зброю до рук, аби допомогти здобути перемогу і мир на своїй землі. Військовослужбовець малює з дитинства. Каже, що вміння малювати дуже допомагає в роботі. - Можна малювати на тілі, а можна в серці. Головне правильно підібрати фарбу, - вважає Віталій. - Першими малюнками на війні були виключно фахові замальовки. Малював різні схеми, відтворював побачене на папері. Малювання – це такий собі допоміжний важіль в службі, який відкриває геометрію, квадрат де знаходишся, можна виявити все до дрібниць навколо.

Татуюванням Віталій займався ще до служби в армії. - Найголовніше творити, - стверджує військовослужбовець. - В окопних умовах теж займаюсь татуюванням. Під час служби найчастіше виправляв недоліки на вже готових татуюваннях побратимів, проявляю творчий потенціал, адже малюнок – це зафіксована думка. - Малюю багато і майже завжди, коли з’являється вільна від бойової роботи, побутових справ хвилинка - одразу присвячую улюбленій справі.

В руках Віталія два блокноти А-5го формату, вони майже всі списані малюками. Він із задоволенням показує та розповідає про свої витвори. У ньому ручкою в синьому, червоному, зеленому і чорному кольорах зображені портрети, химери якісь, озброєні роботи, символи різні, знаки, тризубів багато, абстракції, природа, Чорнобильська трагедія з димом і з трубами та багато-багато іншого. Окремо Віталій показав нам малюнки, що дбайливо зберігає в канцелярських файлах. Вони написані олівцем і на них зображені дівчата, які служать поруч і на сусідніх позиціях. Для наших читачів, декілька таких малюнків ми зафіксували на камеру, які ви можете переглянути під дописом.