Що зробив Микола Боровець за рік: Оприлюднено звіт міського голови

25 листопада 2021 року проходить шістнадцята сесія Новоград-Волинської міської ради восьмого скликання.

17 листопада виповнився рік як до виконання посадових обов'язків приступила нова каденція міського голови, його заступників та депутатського корпусу.

Відповідно до порядку денного було заслухано звіт міського голови Миколи Боровця про роботу виконавчих органів міської ради та про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами міської ради у 2021 році.

"Шановні депутати, шановна новоград-волинська громадо! Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» презентую до вашої уваги звіт міського голови про роботу виконавчих органів міської ради та про здійснення державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності виконавчими органами міської ради у 2021 році.

Наша громада змінюється, крок за кроком відбуваються трансформації у кожній сфері життєдіяльності. Звичайно не все вдається відразу. Але я разом із своєю командою, депутатським корпусом та членами виконавчого комітету міської ради докладаємо максимум зусиль, щоб зробити нашу громаду комфортною для життя та успішною.

Рік був досить непростим. Він вимагав складних та іноді дуже швидких рішень. Звичайно, що свої корективи внесено пандемією коронавірусу, оскільки вона стала випробовуванням для всього людства. Ми шукали нові форми організації освітнього процесу, підприємницької галузі, культури та інших напрямків життєдіяльності громади. Феноменальні виклики поставали перед медичною сферою, і наші медичні працівники вистояли і продовжують боротись за наші життя та здоров’я. Восьмий рік поспіль триває військовий конфлікт на східних кордонах України, в якому беруть участь тисячі військовослужбовців Новоград-Волинського гарнізону.

Хочу зазначити, що прислухаюсь та аналізую ваші побажання. Я хочу подякувати вам за активну позицію, підтримку, поради та за конструктивну  критику. Відновлення, насправді, потребує багато галузей: комунальний сектор, покращення транспортної інфраструктури, вирішення проблем із водозабезпеченням, екологічний стан річки та інше.

Характерною особливістю 2021 року стало утворення Новоград-Волинської міської територіальної громади після приєднання до міста Новограда-Волинського 14 населених пунктів (сіл). Площа громади становить – 25 411, 31 га. Разом із жителям 5 старостинських округів ми стали єдиною родиною і почали разом розбудовувати нашу громаду.

Результати конструктивної співпраці у 2021 році міської ради та представників експертного середовища:національних експертів, галузевих фахівців, громадських активістів, представників влади, бізнесу, провідних вищих навчальних закладів – лягли в основу стратегії розвитку Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2022-2025 роки. Стратегічні напрямки увібрали в себе провідні думки та ідеї, проекти та програми, з якими буде пов’язана довгострокова перспектива місцевого розвитку.

Тому маю щире переконання, що спільні зусилля влади і громади стануть рушійною силою і ми разом будемо писати часопис Новоград-Волинської міської територіальної громади.

1. ЗАГАЛЬНІ ПИТАННЯ

1.1 Організаційна робота

Діяльність Новоград-Волинської міської ради восьмого скликання базується на активній співпраці 34 депутатів та виконавчих органів міської ради. Депутати беруть активну участь у життєдіяльності громади, закріплених за ними округів, в роботі постійних депутатських комісій, виступають на пленарних засіданнях сесій, вносять свої ініціативи та пропозиції, які завдяки спільним зусиллям влади та громади втілюються в життя.

Створено та діють такі постійні депутатські комісії:

-  з питань депутатської етики, дотримання законності та охорони прав і свобод громадян;

- з питань бюджету територіальної громади, комунальної власності та економічного розвитку;

- з питань житлово-комунального господарства, екології та водних ресурсів;

- з питань соціальної політики, охорони здоров’я, освіти, культури та спорту;

- з питань містобудування, архітектури та земельних відносин.

Протягом звітного періоду відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» підготовлено та проведено 15 сесій міської ради (в тому числі 7 позачергових), 17 пленарних засідань, 9 засідань погоджувальної ради та 54 засідань постійних комісій міської ради з розгляду питань, що вносились на розгляд Новоград-Волинської міської ради. Міською радою прийнято 367 рішення та 19 звернень депутатів міської ради до вищого керівництва країни щодо необхідності вирішення суспільно - важливих проблем місцевого та державного значення.

Здійснювався контроль за виконанням рішень міської ради, знято з контролю 107 рішень. Проводилося належне оформлення матеріалів сесій, протоколів засідань погоджувальної ради та пленарного засідання, розсилку рішень, своєчасне їх оприлюднення на офіційному сайті міської ради відповідно до вимог чинного законодавства.

Забезпечено проведення організаційних заходів та підготовку проекту Статуту Новоград-Волинської міської територіальної громади - основного локального нормативно-правового акту територіальної громади, який було затверджено на святковому пленарному засіданні 24 серпня2021 року, в день 30-ї річниці Незадежності України.

Враховуючи вимоги сьогодення, внесено зміни до символіки Новоград-Волинської міської територіальної громади,  зокрема внесено часткові зміни до малого та повного гербів.

Рішенням міської ради від 17.11.2020 №2 затверджений кількісний та персональний склад виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради восьмого скликання. Протягом 2021 року виконавчий комітет працював у складі 24 осіб. Стан відвідування засідань членами виконавчого комітету впродовж звітного періоду, їх активності на засіданнях, демонстрації  життєвої та громадянської позиції перебували на досить високому рівні, що дало змогу оперативно вирішувати нагальні питання забезпечення життєдіяльності громади.

Для регулювання організаційно-процедурних питань діяльності виконавчого комітету затверджена нова редакція Регламенту його роботи рішенням №187 від 14.07.2021.

Виконавчий комітет працював відповідно затверджених щопівріччя планів роботи, сформованих на підставі пропозицій виконавчих органів міської ради.

За звітний період підготовлено і проведено 18 засідань виконавчого комітету міської ради, в тому числі 4 позачергових, в ході яких прийнято 258 рішень.

Усі пленарні засідання Новоград-Волинської міської ради, засідання виконавчого комітету міської ради у звітному періоді були відкритими, проводились гласно з дотриманням принципів законності. Інформація про час, місце та порядок денний засідань оприлюднювалася на офіційному сайті міської ради, друкованих ЗМІ. З метою доступності та прозорості роботи влади забезпечені прямі трансляції засідань.

1.2 Документування управлінської діяльності

Основою діяльності будь-якої установи є робота з інформацією – її отримання, опрацювання, прийняття рішень та їх виконання.

За звітний період опрацьовано задокументованих 5917 службових документів, які надійшли на адресу Новоград-Волинської міської ради, в результаті діяльності виконавчих органів міської ради зареєстровано та надіслано 3756 листів на адресу органів влади усіх рівнів та юридичних осіб.

У виконавчих органах міської ради продовжує функціонувати Система керування виконавчою дисципліною – електронна програма реєстрації та руху документів, впроваджена у 2019 році  з метою прозорості роботи виконавчих органів міської ради, забезпечення якісної, оперативної і чіткої підготовки та виконання документів, на виконання Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», Постанови КМУ «Про деякі питання документування управлінської діяльності».  У електронній системі документообігу формується єдина централізована база реєстраційних даних, за допомогою якої працівники забезпечуються інформацією про всі документи і їх місцезнаходження. Впровадження електронної програми дозволяє оптимізувати потоки документаційної інформації, зменшити кількість ручних операцій, скоротити витрати часу на пошук необхідних документів, поступово зменшити частку паперового документообігу.

Новоград-Волинська міська рада є користувачем державної телекомунікаційної системи СЕВ ОВВ, яка впроваджена у державі з метою створення єдиного інформаційного простору для роботи з документами, скорочення витрат за рахунок переходу на безпаперовий обмін документами між органами влади, виключення фактів втрат документів та пришвидшення їх розгляду.

Ще одним із кроків до відкритості і прозорості влади є виконання посадовими особами органів місцевого самоврядування вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації». За звітний період до міської ради надійшло 78 інформаційних запитів, які були опрацьовані відповідно до встановленого порядку з дотриманням строків розгляду. Узагальнений звіт про кількість запитів, їх виконання щоквартально оприлюднюється на офіційному сайті міської ради.

У 2021 році міський голова для вирішення питань життєзабезпечення громади, врегулювання суспільних відносин видав 293 розпорядження з основної діяльності, які доведені до відома громадськості шляхом оприлюднення на офіційному сайті міської ради відповідно чинного законодавства.

Виконавчий комітет спрямовує свою діяльність на посилення виконавчої дисципліни і підвищення відповідальності керівників структурних підрозділів та посадових осіб за виконанням Законів України, розпоряджень та доручень голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради, рішень виконавчого комітету, розпоряджень та доручень міського голови, службових документів. Ведеться постійний контроль за виконанням документів та робота над усуненням випадків неякісного та несвоєчасного виконання поставлених завдань.

1.3 Кадрові питання

Основою кадрового забезпечення є принципи демократичного добору, просування по службі за діловими якостями, постійне навчання посадових осіб місцевого самоврядування, систематичне оновлення кадрів та здійснення контролю за ефективністю їх діяльності.

За 2021 рік проведено 26 засідань комісії по організації і проведенню конкурсу при прийнятті осіб на роботу у виконавчі органи Новоград-Волинської міської ради та призначено 21 особа. Інформація про вакантні посади та вимоги до кандидатів відпоадно до норм чинного законодавства  розміщувалась на офіційному сайті Новоград-Волинської міської ради та в засобах масової інформації.

В 2021 році рішенням міської ради затверджено нове Положення про порядок призначення на посади та звільнення з посад керівників підприємств та установ, що належать до комунальної власності Новоград-Волинської міської територіальної громади. Відповідно до даного Положення після конкурсного відбору був призначений на посаду начальник комунального підприємства Новоград-Волинської міської ради „Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства“.

Станом на 25.10.2020 року структура Новоград-Волинської міської ради складала 171,25 посади (69,25 посад – виконавчий комітет і 102 посади - самостійні виконавчі органи).

Мною вносилась пропозиція провести оптимізацію структури виконавчих органів міської ради на 30%, що складає 51 посаду. Але після засідань комісій по оптимізації та реорганізації структури міської ради, в склад яких входили представники виконавчих органів та депутати міської ради, 23.12.2020 року відбулася оптимізація структури, а саме: скорочення в виконавчих органах міської ради 16 посад. Враховуючи приєднання до Новоград-Волинської міської територіальної громади 4 сільські ради (Великомолодьківська, Дідовицька, Наталівська, Пилиповицька) штатна чисельність збільшилась на 10,5 посад. Тому станом на 02.03.2021 року структура складала 165,75 посади, що на 5,5 посади менше ніж в попередню каденцію (78,75 посад – виконавчий комітет і 87 посад - самостійні виконавчі органи). Скорочення відбулось в виконавчому комітету – 1 посада першого заступника міського голови та 4 посади головних спеціалістів, в фінансовому управлінні – 2 посади, в управлінні соціального захисту населення – 7 посад, в управлінні житлово-комунального господарства - 2 посади.

В березні - червні 2021 року відбулась реорганізація управління житлово-комунального господарства, відділу культури і туризму, управління містобудування і архітектури, у зв'язку з чим управління ЖКГ реорганізовано в управління житлово-комунального господарства та екології міської ради та  введено 3 посади; відділ культури і туризму реорганізовано в управління культури і туризму та введена 1 посада; в управління містобудування, архітектури та земельних відносин введено 2 посади в земельний відділ,  створений відділ внутрішнього аудиту міської ради – 2 посади.

Станом на 25.11.2021 року структура становить 169,75 посад (79.75 посад – виконавчий комітет та 90 посад - самостійні виконавчі органи міської ради). Із загальної чисельності працівників Новоград-Волинської міської ради - 148 посадових осіб, 6 службовців, 15 робітників.

Відповідно до плану-графіку підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад за 2021 рік відбулось 20 навчань за програмами постійно діючого та короткотермінового семінару, у яких взяли участь та отримали сертифікати та свідоцтва про підвищення кваліфікації 50 посадових осіб місцевого самоврядування.

Протягом звітного періоду підготовлені матеріали, проведені засідання комісії та нагороджені відзнакою орденом „Звягель“ 2 особи (Руденко Микола Степанович та Сиченко Микола Вікторович), присвоєно звання „Почесний громадянин міста Новограда-Волинського“ Мельнику Віктору Кузьмичу та Мірошниченко Ларисі Петрівні, нагороджені Почесною грамотою Новоград-Волинської міської ради 137 осіб, оголошено 327 Подяк міського голови.

1.4 Інформаційно-комп’ютерне забезпечення

В рамках Постанови Кабінету Міністрів України щодо надання послуг з підключення закладів соціальної інфраструктури до широкосмугового доступу до інтернету було підключено 3 населених пункти: с.Анета, с.Борисівка та с.Дідовичі до широкосмугового інтернету. Підключено 7 закладів соціальної сфери в даних населених пунктах, а саме 3 пункти  тимчасового медичного базування, школу, 2 клуби та адмінприміщення. Громада тепер має 99,5% покриття доступу до мережі інтернет.

У 2021 році в приміщенні виконавчого комітету було модернізовано систему відео нагляду шляхом збільшення кількості відеокамер, тепер їх 11.

Побудовано локальну комп’ютерну мережу, яка забезпечує роботу електронної системи контролю виконавчої дисципліни Новоград-Волинської міської ради.

Кожне засіданя сесії міської ради чи виконавчого комітету супроводжується за допомогою системи Віче, що надає можливість прозорого голосування з автоматичним підрахунком голосів та веденням протоколу.

За кошти міського бюджету було проведено роботи щодо побудови захищеного каналу зв’язку для паспортного обладнання, яке також було закуплено за підримки державної субвенції, що надасть можливість в подальшому виготовляти для громадян закордонні та внутрішні паспорти (ІD-картки).

Заключено договір між Державним підприємством "Дія" та виконавчим комітетом Новоград-Волинської міської ради про приєднання до інтегрованої системи електронної ідентифікації, що надає змогу проводити авторизацію за допомогою електронно-цифрового підпису на будь-яких е-сервісах міської ради на безоплатній основі.

В рамках Меморандуму між виконавчим комітетом Новоград-Волинської міської ради та МБО "Східна Європа" було впроваджено чат-бот "Свої". Е-звернення, е-відгуки та е-послуги стали доступнішими для жителів громади. Відразу із власного смартфона можна надіслати звернення чи відгук тощо.

Виклики COVID-19 вносять свої корективи - наради, зустрічі проводяться он-лайн на платформі ZOOM та Google-meet, надаючи можливість безпечної присутності.

1.5 Питання інформації та комунікації з громадськістю

Цілеспрямована діяльність виконавчих органів міської ради щодо забезпечення прозорості та відкритості є одним з головних пріоритетів.

Постійна комунікація з громадськістю допомагає жителям громади краще орієнтуватися у роботі органів місцевого самоврядування, висловлювати своє бачення, надавати пропозиції, ініціювати зміни через інструменти громадянського впливу. А головне – налагодити діалог виконавчих органів із громадою. Застосовувалися різні джерела комунікації: офіційний сайт міської ради, сторінки міської ради та структурних підрозділів у соціальній мережі Facebook, прямі трансляції на каналі міської ради в YouTube, договірна співпраця з друкованими ЗМІ та місцевим телеканалом «Студія «Калина».

Для ефективної комунікації з громадою у 2021 році запроваджено нові формати, зокрема постійні рубрики «Комунікуємо з громадою: актуально про головне» та «Будьте в темі», в яких системно порушувалися актуальні та соціально важливі теми, надавалися відповіді на запитання жителів громади.  Започатковано роботу офіційної сторінки міського голови у соціальній мережі Facebook, де системно подаються «Підсумки тижня», рубрика «Запитували-відповідаємо».

Важливим завданням є забезпечення постійного функціонування  сайту міської ради як головного офіційного джерела інформації про громаду та діяльність депутатського корпусу і виконавчого комітету. На даний час діючий сайт потребує модернізації та оновлення.

Найбільше аудиторії в процесі інформування про діяльність Новоград-Волинської міської ради та її виконавчих органів охоплюється через соціальні мережі. Діяли офіційні сторінки Новоград-Волинської міської ради та її виконавчих органів в соціальній мережі Facebook. Зважаючи на карантинні обмеження 2021 р. у соціальних мережах організовувались опитування, актуальні інформування, тематичні онлайн заходи для жителів громади на різні тематики.

З метою розширення інформаційного простору, враховуючи ініціативу керівництва громади та депутатів міської ради, вивчалося питання можливості запровадження у Новоград-Волинській міській територіальній громаді місцевого ФМ-радіомовлення. У 2021 році проведено ряд зустрічей з представниками Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, надіслано відповідні листи-звернення. Реалізація проекту запланована в рамках реалізації Програми висвітлення діяльності Новоград-Волинської міської ради та її виконавчих органів через засоби масової інформації на 2022-2025 роки.

Важливе місце в системі засобів захисту прав, свобод та законних інтересів громадян посідає реалізація їх права на звернення.

У виконавчому комітеті міської ради створено необхідні умови для реалізації конституційного права громадян на звернення, здійснено відповідні заходи для всебічного розгляду питань, які порушуються громадянами перед органом місцевого самоврядування.

Виконавчі органи міської ради за 10 місяців  поточного  року проводили роботу із зверненнями громадян у відповідності до вимог Законів України «Про звернення громадян», «Про доступ до публічної інформації», актів Президента України та Кабінету Міністрів України, рішень виконавчого комітету міської ради щодо розгляду звернень громадян.

Звернення громадян надходили до поштою, засобами електронного зв’язку та під час особистих прийомів. Працівники виконавчих органів міської ради вживали заходів щодо своєчасного і повного їх розгляду. Прохання заявників вирішувалися в межах компетенції органів місцевого самоврядування.

Протягом звітного періоду  до виконавчого комітету міської ради надійшло 1957 звернень громадян, що на 16 звернень більше в порівнянні з попереднім роком. 34 звернення надійшли укрпоштою, письмово та особисто, з використанням мережі інтернет через офіційний сайт міської ради надійшло   1923 звернення, в тому числі 14 скарг та 2 пропозиції.

Найчастіше у зверненнях порушувалися питання земельних відносин, благоустрою, житлової політики. Так, за звітний період надійшло 1345 звернень із  земельних питань, що становить майже  69% від загальної кількості звернень, 316 звернень з питань комунального господарства, що становить майже  16 % від загальної кількості  звернень,  транспорт та зв’язок – 0,05%, освіта та наука –  1%. 

Серед питань, з якими звертаються громадяни, значна частина належить питанням соціального захисту, що становить 7% від загальної кількості звернень, охорони здоров’я – 0,7 % та інші питання – 6 %.

Протягом звітного періоду міським головою проведено 31 особистий прийом громадян, під час яких прийнято 145 осіб, 6 виїзних прийомів громадян, на яких прийнято 47 осіб. Переважна кількість питань, порушених громадянами стосувалися житлово-комунального господарства, лікування, надання  матеріальної допомоги, вирішення соціальних питань, проблем зв’язку. Вагома частина звернень - з приводу земельних відносин,  будівництва.

Основними темами звернень були проблеми благоустрою міста, роботи міського пасажирського транспорту, обслуговування житла.

У виконавчому комітеті міської ради створено належні умови для подання звернень громадянами. Затверджено графік особистих прийомів громадян посадовими особами виконавчого комітету міської ради та проведення телефонних «гарячих ліній». Інформацію про звернення громадян було заслухано на засіданні виконавчого комітету міської ради.

У засобах масової інформації систематично висвітлюється інформація про роботу із зверненнями громадян, а також надаються розяснення населенню з проблемних питань.

1.6 Питання правового забезпечення

Правове забезпечення діяльності міської ради та її виконавчих органів здійснювалося юридичним відділом міської ради. Протягом звітного періоду опрацьовувались і аналізувались проекти рішень міської ради, її виконавчого комітету, розпоряджень міського голови на їх відповідність Конституції України, законам, іншим нормативно-правовим актам. При встановленні факту невідповідності проектів рішень, розпоряджень чинному законодавству вносились відповідні зауваження.

Загалом, протягом 2021 року було опрацьовано 1467 документів, з яких:

1)      367 рішень міської ради, 19 звернень депутатів міської ради;

2)      258 рішень виконавчого комітету міської ради;

3)      823 розпоряджень міського голови, з них: 530 з кадрових питань (в тому числі відрядження, відпустка), 293 з основної діяльності. 

Надавалась юридична допомога та консультації з правових питань посадовим особам місцевого самоврядування, працівникам виконавчих органів міської ради, здійснювався підбір необхідних нормативно-правових актів, що регламентують ті чи інші правовідносини, а також працівникам комунальних підприємств міської ради.

Проводився прийом громадян, надавались консультації, роз’яснення з питань, що належать до компетенції міської ради, її виконавчого комітету відповідно до вимог Закону України «Про безоплатну правову допомогу», розглядалися заяви та звернення від громадян щодо порушення їх законних прав та інтересів.

Так, за звітний період працівниками юридичного відділу було прийнято участь у судових засіданнях по 39 справам, стороною у яких була Новоград-Волинська міська рада або її виконавчий комітет, управління житлово-комунального господарства та екології міської ради, управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради. Брали участь у розгляді справ про стягнення на користь Новоград-Волинської міської ради коштів, витрачених КНП «Новоград-Волинське міськрайонне ТМО», на стаціонарне лікування потерпілих від злочинів.

Здійснювалася підготовка інформації до правоохоронних органів.

1.7 Архівна робота

Виконавчим комітетом Новоград-Волинської міської ради забезпечується облік і зберігання архівних документів, використання відомостей, що в них містяться та формування документів Національного архівного фонду.

Станом на 01.01.2021 рік  на постійному зберіганні архіву перебувало 14142 справ.  У 2021 р. прийнято на зберігання до архівосховища 103 справи документів постійного зберігання, усі періоду незалежності України.

З метою здійснення контролю за наявністю, станом і рухом документів Національного архівного фонду проведено перевірку 12 фондів на 2208 одиниць оздоблення, розглянуто 132 запити фізичних та юридичних осіб.

Організовано впорядкування документів 7-ми установам міста, описано 1969 справ постійного зберігання та з особового складу, погоджено 7  номенклатур  справ та 10 актів про вилучення для знищення документів не внесених до Національного архівного фонду на 14 859 справ і на 502 бокси  документації виборів.

З метою забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду та зміцнення матеріально-технічної бази архівосховища придбано 60 картонажів загальною вартістю 11 000 грн.

Враховуючи те, що архівосховище Новоград-Волинської міської ради заповнено на 95% - 1135 справ передано на постійне зберігання до Державного архіву Житомирської області.

2. БЮДЖЕТ І ФІНАНСИ

2.1 Бюджет міської територіальної громади

Одним з основних напрямків роботи міського голови, міської ради та виконавчого комітету є забезпечення виконання бюджету міської територіальної громади, виявлення істотних джерел його наповнення, адже бюджет – фінансова основа місцевого самоврядування. Протягом січня-жовтня 2021 року до бюджету міської ТГ надійшло коштів у сумі 479 382,2 тис. грн.

До загального фонду бюджету міської ТГ надійшло 453 698,3 тис. грн.

Власних доходів отримано у сумі 315 914,4 тис. грн або 100,4% - що більше планових призначень на 1 123,9 тис. грн у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Обсяг надходжень зріс на 49 490,6 тис. грн або на 18,6%.

Найбільшими бюджетоутворюючими джерелами надходжень бюджету у січні - жовтні 2021 року:

- податок на доходи фізичних осіб, надходження якого становлять 225 442,2 тис. грн у структурі власних доходів загального фонду або 71,4 %;

- єдиний податок – 42 932,7 тис. грн або 13,6 % у структурі власних доходів;

- акцизний податок – 18 521,3 тис. грн або 5,9 %;

- плата за землю – 16 086,0 тис. грн або 5,1 %.

До спеціального фонду бюджету надійшло 25 683,9 тис. грн або 115,8% до планових призначень.

Найбільше коштів за спеціальним фондом бюджет громади отримав від:

- власних надходжень бюджетних установ – 8 522,2 тис. грн.

- надходжень до бюджету розвитку– 17 032,4 тис. грн.

Видаткова частина бюджету міської ТГ за 10 місяців 2021 року в цілому виконана у сумі 419 597,3 тис. грн, що більше аналогічного періоду минулого року на 69 934,7 тис. грн.

Як і у попередні роки бюджет міської об’єднаної територіальної громади має соціальну спрямованість.

Видатки загального фонду бюджету Новоград-Волинської міської територіальної громади у сумі 370 304,7 тис. грн спрямовано на забезпечення діяльності 73 бюджетних установ та 3 комунальних некомерційних підприємств.

Структура видаткової частини загального фонду бюджету у розрізі галузей  розподілилась наступним чином:

- галузь «Освіта» - 64,3%;

- галузь «Охорони здоров’я» - 6,4%;

- галузь «Соціальний захист та соціальне забезпечення» - 5,3%;

- галузь «Культура і мистецтво» - 3,5%;

- галузь «Фізична культура та спорт» - 2,0%;

- галузь «Житлово-комунального господарства» - 5,2%;

- органи місцевого самоврядування - 9,8%;

- економічна та інша діяльність (реверсна дотація, резервний фонд) – 3,5%.

На фінансування захищених та першочергових видатків спрямовано 315 269,7 тис. грн або 85,1%.

У 2021 році реалізується 4 проекти громадського бюджету (бюджету участі) та освоєно – 253,8 тис. грн.

На потреби виборчих округів спрямовано 6 785,7 тис. грн, що дало змогу вирішувати проблемні питання конкретного округу.

У поточному році на проведення капітальних видатків з усіх видів джерел передбачено 93 865,4 тис.грн та станом на 01.11.2021 року профінансовано – 40 749,3 тис. грн, а саме на:

- будівництво та реконструкцію, реставрацію об’єктів - 11 961,5 тис. грн («Артезіанської свердловинидля побутової води Пилиповецької ЗОШ», «Добудова спортивного залу до приміщення Наталівської ЗОШ І-ІІ ступенів», «Реконструкція спортивного майданчика ЗОШ № 3 по вул. Соборності, 54», «Ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури місцевого значення будівлі кінотеатру на вул. Шевченка, 5/1», «Будівництво системи відеоспостереження та відеоаналітики», «Будівництво універсального спортивного майданчика для занять різними видами спорту по вул.Толубка, 16-А», «Монтаж (реконструкція) системи киснепостачання із збільшенням джерела живлення», «Будівництво мережі водопостачання Дружба»;

- проведення капітальних ремонтів - 14 827,8 тис. грн («Капітальний ремонт елементів благоустрою території ДНЗ №13», «Капітальний ремонт перекриття та покрівлі спортивного залу Дідовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів», «Капітальний ремонт фойє Ліцею №4», «Капітальний ремонт вхідної групи ЗОШ №9», «Капітальний ремонт приміщення АЗПСМ №8 по вул. Пушкіна, 16 в с. Наталівка», «Капітальний ремонт приміщень музею родини Косачів»,  «Капітальний ремонт приміщень краєзнавчого музею», «Капітальний ремонт внутрішніх приміщень міського Палацу культури ім. Лесі Українки», «Капітальний ремонт міні-футбольного поля на міському стадіоні «Авангард»», «Капітальний ремонт каналізаційної мережі на вул. Героїв Майдану», Капітальні ремонти житлового фонду, ліфтів, внутрішньоквартальних проїздів, майданчиків для сміття, прибудинкових територій, вуличного освітлення, «Капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Відродження»);

- міжбюджетні трансферти, придбання обладнання, предметів довгострокового користування – 13 960,0 тис. грн (Субвенції на соціально-економічний розвиток територій військовим частинам, СБУ, ДСНС, військовому комісаріату, придбання комп’ютерної та оргтехніки, тренажерів, експонатів, придбання автоцистерни для питної води, модульних туалетів та модульних кіосків для ПЛР досліджень, придбання медичного обладнання, а саме: літотриптер, відеогастроскоп, кисневі ємності, апарат ШВЛ, обладнання для реабілітації опорно-рухового апарату).

2.2 Бюджет участі

Продовжується  реалізація проекту бюджету участі у Новоград- Волинській міській територіальній громаді.

Бюджет участі – це ініціатива, яка дозволяє будь-якому жителю громади (враховуючи визначені вікові обмеження) безпосередньо стати автором розвиткового проекту або самостійно обрати ті з них,  що будуть впроваджені.

У громаді вже реалізовано 10 проектів, які обрала громада у 2018-2019 рр. на загальну суму 1 млн грн, а саме: облаштовано сучасний бібліотечний простір, дитячі та спортивні майданчики, освітлення Арки пам'яті Небесній сотні та загиблим в АТО, покращення перебування тварин у притулку для собак, облаштовано майданчик для збору ТПВ та скейт-парк (жителі мали змогу обрати 5 проектів по 100 тис. кожний).

Наразі завершується реалізація 4 проектів, відібраних у 2020 році: «Облаштування спортивно-ігрової зони «Street Game», «Спортивно-оздоровчий комплекс «Сімейний», «Створення музейного військово-меморіального комплексу просто неба на базі фортифікаційних споруд періоду Другої світової війни (капонір)» та «Будівництво майданчика для активного відпочинку та занять спортом на піщаному покритті по вул. Богуна у м.Новоград-Волинський».

Враховуючи підвищений інтерес жителів громади до бюджету участі, керівництвом міської ради ініційовано продовження реалізації даної ініціативи у громаді та відповідним рішенням сесії міської ради від 03.06.2021 №187 передбачено фінансування відповідних проектів до 2025 року.

З метою якомога ширшого долучення громади проводилася відповідна інформаційно-роз’яснювальна робота. Зокрема, у 2021 році розміщено 10 публікацій  на сайті та фейсбук-сторінці міської ради, газеті «Час Плюс», налагоджено обмін відповідною інформацією з інтернет-виданнями «Новоград City» та «Новоград TV». Також проведено для активних жителів громади та молоді 2 навчання із залученням кваліфікованих експертів щодо написання проектних заявок на бюджет участі.

Підтвердженням актуальності бюджету участі у громаді є той факт, що у 2021 році на конкурсний відбір подано 18 проектів. До даного процесу активно долучилися й інші населені пункти громади, адже 3 проекти подано саме від їхніх жителів (Наталівський, Великомолодьківський та Майстрівський старостинські округи).

У 2020 році, у зв'язку із пандемією повністю перейшли на голосування онлайн. У 2021 році міська рада віднайшла можливість забезпечити голосування для жителів громади як через електронну систему голосування, так і у 6-ти відкритих пунктах голосування – місті Новограді-Волинському та старостинських округах.

За подані проекти у 2021 році віддано понад 3 тис. голосів, у результаті чого переможцями стали проекти: 1 великий (вартістю до 200 тис.грн) - «Територія розумного відпочинку: грай і вчись» та 3 малих проекти (вартістю до 100 тис.грн) - «Благоустрій   ставка   «Океан», «Реконструкція арки «Небесної сотні та загиблим учасникам АТО» та «Спортивно-оздоровчий комплекс «Шкільний», які будуть реалізовані у 2022 році.

Наразі міська рада активно працює над удосконаленням механізму бюджету участі, зокрема, що збільшення фінансування бюджету участі, розмежування проектів по місту та сільських територіях, забезпечення рівних можливостей для усіх проектів.

2.3 Діяльність відділу внутрішнього аудиту міської ради

З метою вдосконалення системи управління, запобігання фактам незаконного, неефективного та не результативного використання бюджетних коштів, поліпшення внутрішнього контролю та управління ризиками для здійснення та забезпечення внутрішнього фінансового контролю за роботою виконавчих органів міської ради у лютому 2021 року було створено відділ внутрішнього аудиту.

Внутрішній аудит здійснюється як система заходів, спрямованих на забезпечення міського голови, виконавчого комітету, загалом Новоград-Волинської міської ради достовірною інформацією про використання фінансових ресурсів, оцінку ефективності господарської діяльності, виявлення і запобігання в ній відхилень, що перешкоджають законному та ефективному використанню комунального майна та бюджетних коштів.

Станом на 01.11.2021 року відділом внутрішнього аудиту міської ради:

- зафіксовано та рекомендовано до усунення порушень Закону України «Про публічні закупівлі» на суму 606,9 тис. грн;

- зафіксовано недоотримання доходів, порушень, пов’язаних із недостатнім контролем за дохідною частиною бюджету комунальних підприємств та надано рекомендації щодо способів їх усунення на суму 5059,7 тис. грн;

-    віднайдено та усунуто порушень пов’язаних з відсутністю контролю за збереженням товарно-матеріальних цінностей на суму 146,8 тис. грн;

- зафіксовано та запропоновано способи усунення порушень законодавства про працю на суму 677,7 тис. грн;

- віднайдено неефективного використання бюджетних коштів, нерезультативного використання активів, збитків, невідповідності тарифів фактичній собівартості на суму 10133,1 тис. грн.

Загальна сума віднайдених та частково усунутих порушень у т.ч. фінансово-господарської дисципліни складає понад 16624,2 тис. грн, у т. ч:

- порушень у вартісному виразі при будівництві Прозорого офісу;

- порушень у вартісному виразі виявлених у КТП «Міський ринок»;

-порушень у вартісному виразі виявлених у КП «Новоград-Волинськжитлосервіс»;

- порушень у вартісному виразі виявлених в управлінні архітектури, містобудування та земельних відносин міської ради;

- порушень у вартісному виразі виявлених на КПНВ ВУВКГ.

3. СТРАТЕГІЧНИЙ РОЗВИТОК

 МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

3.1 Промисловий комплекс

Однією із провідних галузей Новоград-Волинської міської територіальної громади залишається промисловість, адже забезпечує зайнятість працездатного населення та наповнення бюджету громади.

Пандемія COVID-19 негативно вплинула на промисловий сектор майже всіх міст України, проте нашим підприємствам вдалося налагодити роботу у складних умовах і зберегти, а деяким навіть збільшити обсяги виробництва та реалізації.

За підсумками 9 місяців 2021 року обсяг промислового виробництва становить 1576,5 млн грн, що на 37,4% (429,4 млн грн) більше аналогічного періоду минулого року.

Стрімко наростили виробництво: хімічна промисловість (більше як у 2 рази), харчова (+34,8%) та машинобудівна (+12,4%). У деревообробній та легкій промисловості спостерігається незначне зменшення випуску продукції на 14,7% та на 0,7% відповідно.

Питома вага податків і зборів від діяльності промислових підприємств у загальному обсязі надходжень за 9 місяців 2021 року до міського бюджету громади є 14%, що становить 36,6 млн грн.

Провідними бюджетоформуючими підприємствами громади протягом 2021 року, як і в попередні роки, залишається ПрАТ ВКФ «Леся», ДП «Новоград-Волинське ДЛМГ», ТОВ фірма «Новофарм-Біосинтез», ТОВ «ВО «Техна».

3.2 Інвестиційна політика

Головним напрямом інвестиційної політики громади є створення сприятливих умов для розвитку інвестування, подальше поліпшення інвестиційного клімату, допомога суб'єктам господарювання в реалізації важливих інфраструктурних проектів із залученням усіх джерел фінансових ресурсів.

Підтримка місцевого бізнесу стає одним із важливих напрямків розвитку громади. Саме тому розпочато розробку місцевої цільової бюджетної програми розвитку малого та середнього підприємницва. Проходить ряд навчальних тренінгів для бізнес початківців.  В лютому 2021 року проведено ознайомчу зустріч з підприємцями щодо програми «Доступні кредити  5-7-9 %»

У серпні 2021 року в рамках Першого муніципального хакатону проведено Бізнес–тренінг «Інвестиції у розвиток твого міста». Інтерактивний характер даної бізнес–симуляції дає можливість учасникам отримувати і розвивати навички і компетенції з управління сталим розвитком міста.

Відбулися обмінні, навчальні візити представників малого та середнього бізнесу з Миргородською громадою, яка є громадою-партнером.

3.3 Стратегія розвитку громади

Триває процес впровадження Стратегії розвитку Новоград-Волинської міської територіальної громади, який координує створений Комітет з моніторингу реалізації та розробки Стратегії розвитку громади. Проведено детальний аналіз та розроблені основні напрямки стратегічного розвитку Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2022-2025 роки із залученням представників влади, бізнесу, національних експертів, вищих провідних навчальних закладів та шляхом вивчення думки громадськості.

Визначено 5 напрямків розвитку громади:

1.      Конкурентоспроможна громада (економіка, бізнес, інвестиції, індустріальні парки).

2.      Громада зі сталим розвитком ( екологія, доступна енергія, енергоефективність, здоров’я, осучаснення інфраструктури, розбудова партнерств та соціальних комунікацій).

3.      Громада із смарт-сервісами (цифровізація процесів та міських сервісів, впровадження сучасних ІТ рішень).

4.      Гостинна громада (громада і місто, як сервіс; розвиток культури та туризму)

5.      Безпечна громада (моніторинг та управління ризиками)

Кожен із означених стратегічних напрямків стане наступним кроком в стратегічному плануванні із визначенням стратегічних цілей та формулюванням оперативних цілей та завдань, на основі яких будуть розроблятися галузеві програми розвитку громади.

3.4 Розвиток підприємництва

2021 рік став роком випробовування для торгівлі, ресторанного господарства та сфери надання послуг. За 9 місяців 2021 р. року фізичними особами – підприємцями зареєструвались 277 осіб, закрили бізнес 203 особи.

У Новоград-Волинській міській територіальній громаді здійснює діяльність більше 400 юридичних осіб та 2691 фізичних осіб-підприємців.

Серед фізичних осіб підприємців найбільш розповсюдженою сферою діяльності є торгівля – 54%, послуги з перевезення – 6%, ІТ-послуги – 6% та послуги краси – 5%.

У зв’язку із утворенням міської територіальної громади кількість галузей економіки нашого регіону поповнилася підприємствами сільського господарства. Додалося 12 суб’єктів господарювання, які спеціалізуються на вирощуванні зернових, бобових та насіння олійних культур, розведенні великої рогатої худоби та бджільництві.

Сплата податків фізичними особами-підприємцями у 2021 році становить близько 15% від загальних надходжень до бюджету міської територіальної громади.

Під час карантину з протидії розповсюдженню COVID-19 організовано роботу мобільних груп з контролю за дотриманням суб’єктами господарювання сфери торгівлі, ресторанного господарства та побуту вимог чинного законодавства України. Спільно з представниками Держпродспоживслужби та Національної поліції проводились рейди мобільних груп. Обстежено 1173 об’єкти сфери торгівлі, побуту та ресторанного господарства. Встановлено порушення у 204 об’єктів, з них надано попередження 113 об’єктам, направлено 91 припис та складено 73 адмінпротоколи за порушення санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм та за порушення правил щодо карантиних вимог на суму 13,1 тис. грн.

З метою залучення наукового потенціалу та бізнесу до формування стратегічного розвитку громади, аналізу її конкурентної спроможності, популяризації, розробки інвестиційного паспорту громади з 18 по 22 серпня 2021 року у Новоград-Волинській міській територіальний громаді проходив Перший муніципальний Хакатон у рамках проекту «Стале партнерство задля підвищення стійкості підприємців до наслідків пандемії COVID-19», що впроваджується за фінансової підтримки GIZ по програмі «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація малого та середнього підприємництва». Результатом є напрацьовані конкретні алгоритми рішень та бачення розвитку Новоград-Волинської міської територіальної громади.

В Україні триває обов’язковий перехід усіх операторів ринку харчових продуктів на систему управління безпечністю харчових продуктів – НАССР. У зв’язку із цим прийнято рішення виконавчого комітету міської ради від 17.03.2021 №90 «Про запровадження системи управління безпечністю харчових продуктів в Новоград-Волинській міській територіальній громаді», яким зобов’язано операторів ринку харчових продуктів громади розробити та запровадити ефективну систему управління безпечністю харчових продуктів.

3.5 Демографічна ситуація

Демографічна ситуація станом на 01.11.2021 року:

  • чисельність населення Новоград-Волинської міської територіальної громади складає – 61911 осіб, з них – 55266 осіб населення міста Новограда-Волинського, 6645 осіб – сільського населення, 242 внутрішньо переміщених осіб. Кількість населення по-кожному старостинському округу:
  • Майстрівський старостинський округ – 1375 осіб;
  • Наталівський старостинський округ – 1696 осіб;
  • Пилиповицький старостинський округ – 1628 осіб;
  • Дідовицький старостинський округ – 708 осіб;
  • Великомолодківський округ – 1238 особи.

Кількість населення громади за звітний період 2021 року склала:

-  м.Новоград-Волинський – народилося 581 особи, померло – 891 осіб;

- населені пункти старостинських округів – народилося 22 особи, померло – 90 осіб:

  • Майстрівський старостинський округ (с.Майстрів, Маковиці, Майстрова Воля) – народилося 4 особи, померло – 17 осіб;
  • Наталівський старостинський округ (с.Наталівка, Олександрівка) – народилося 3 особи, померло – 17 осіб;
  • Пилиповицький старостинський округ (с.Пилиповичі, Анета, Городище, Степове) – народилося 5 осіб, померло – 20 осіб;
  • Дідовицький старостинський округ (с.Дідовичі, Борисівка) – народилося 4 особи, померло – 17 осіб;
  • Великомолодківський округ (с. Великий Молодьків, Багате, Груд) – народилося 6 осіб, померло – 19 осіб.

3.6 Зайнятість населення та ринок праці

Основним показником, який характеризує загальний стан на ринку праці  є рівень зареєстрованого безробіття.

Починаючи з травня 2021 року ситуація на ринку праці в Новоград-Волинський міській територіальній громаді поступово стабілізується. Так, станом на 01.01.2021 кількість безробітних, зареєстрованих у службі зайнятості, становила 614 осіб, а вже станом на 01.11.2021 у службі зайнятості було зареєстровано 365 безробітних міської територіальної громади.

Всього протягом 2021 року були безробітними та отримували допомогу по безробіттю 1469 жителів міської територіальної громади, з них 532 особи були працевлаштовані.

З метою вирішення питання підходящої роботи для незайнятих громадян, ефективного та якісного підбору підходящої роботи для безробітних та шукачів роботи, а також забезпечення соціального захисту населення і реалізації державних гарантій у сфері зайнятості 17.03.2021 року Новоград-Волинським виконавчим комітетом прийнято рішення №91 «Про встановлення межі доступності транспортного обслуговування на території Новоград-Волинської міської територіальної громади».

3.7 Надання адміністративних послуг

Центр надання адміністративних послуг надає можливість жителям територіальної громади отримати адміністративні послуги за спрощеною процедурою через адміністраторів.

За 10 місяців поточного року до ЦНАП звернулось 46 тисяч осіб, надано 40345 адміністративних послуг. З дати відкриття до листопада 2021 року надавалось 136 видів послуг. 21 жовтня 2021 року рішенням міської ради затверджений новий перелік послуг, за яким громадяни мають можливість отримати в Центрі надання адміністративних послуг 222 послуги.

Найбільш запитуваними традиційно залишаються  послуги з реєстрації місця проживання, державної реєстрації права власності на нерухоме майно, витягі з ДЗК, реєстрація підприємницької діяльності і внесення змін до даних юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців.

До актуальних послуг сьогодні додалась послуга з подання до новоствореної Державної інспекції з архітектури та містобудування повідомлень про початок виконання будівельних робіт та декларацій про готовність об’єкта до експлуатації.

До бюджету міської територіальної громади протягом звітного періоду від ЦНАП надійшли кошти  у сумі 763, 377 тис. грн, що сплачені при отриманні:

  • послуги з реєстрації фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб;
  • послуги з реєстрації речових прав на нерухоме майно;
  • послуги з реєстрації місця проживання (прописка/виписка);
  • витягів з ДЗК.

Штатна чисельність працівників ЦНАП становить 14 осіб.

З метою розширення спектру послуг суб’єктам звернень з Центрально-Західним міжрегіональним управлінням Міністерства юстиції підписано меморандум про співпрацю у сфері надання адміністративних послуг з державної реєстрації актів цивільного стану.

Наразі Міністерство цифрової трансформації проводить в Україні зовнішню оцінку рівня задоволеності населення адміністративними послугами. ЦНАП нашої громади надав доступ для розміщення в центрі друкованих матеріалів, що містять гіпертекстові посилання та QR-коди на форми-опитувальники (анкети) з питаннями щодо оцінки рівня задоволеності суб’єктів звернення якістю якістю надання адміністративних послуг. Моніторинг передбачає появу в ЦНАП «таємних покупців» - замовників адміністративних послуг,які вивчатимуть рівень надання послуг безпосередньо в Центрі та надаватимуть звіти про якість отриманих послуг.

Новоград-Волинський ЦНАП уклав договір з Державним підприємством «Дія» та розпочав приєднання до інформаційної системи «Вулик», яка дозволить забезпечити автоматичну передачу даних про надані послуги до системи моніторингу Міністерства цифрової трансформації України.

Інформаційна система «Вулик» фінансується державою і є єдиною безкоштовною системою для територіальних громад.

В Центрі запроваджений шеринг документів. При поданні адміністратору документів для отримання адміністративної послуги – відвідувач може надіслати копії свого закордонного паспорта, ІD – картки, свідоцтва про народження та ідентифікаційного коду безпосередньо на комп’ютер адміністратора зі свого телефона.

Для зручності відвідувачів прийом громадян ведеться у вихідний день суботу. Проводиться попередній запис в очному і телефонному режимах.

У жовтні 2021 року замінено повністю комп’ютерне обладнання у всіх працівників, що значно пришвидшує передачу даних до реєстрів під час надання адміністративних послуг та покращує якість надання послуг населенню за рахунок скорочення часу обслуговування однієї людини.

Надання послуг динамічно розвивається, працівникиактивно навчаються, підвищують кваліфікацію, підтримують відповідні сертифікати аби якісно надавати послуги жителям громади.

Колектив ЦНАПу співпрацює з  експертами  Програми Розвитку ООН для адаптації й моніторингу якості надання адміністративних послуг. Програма надає зручні інформаційні матеріали, які мають наочну інформацію щодо алгоритму дій для отримання адміністративних послуг у новому форматі. 

3.8 Енергоефективність

Успішність громади залежить від уміння ефективно управляти наявними фінансовими та матеріальними ресурсами. У видатковій частині бюджету Новоград-Волинської міської територіальної громади після заробітної плати на другому місці є саме витрати на енергоресурси. І особливо гостро це стало відчутно у звітному році після стрибкоподібного росту цін на енергоресурси.

Рішенням восьмої сесії міської ради від 03.06.2021 № 213 «Про внесення змін до структури виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради» було створено відділ підтримки громадських ініціатив та енергоефективності, до якого введено штатну одиницю головного спеціаліста, який займається питанням енергетичного менеджменту.

Одним з основних завдань ефективного розвитку громади є впровадження системи енергоменеджменту, як сучасної системи управління енергоспоживанням та реалізація заходів з енергоефективності. Це дозволить досягти не лише економії бюджетних коштів, яку можна у подальшому направити на вирішення інших суспільно важливих проблем, а й залучити додаткові позабюджетні інвестиції у впровадження енергоефективних заходів.

Спільно з проектом GIZ «Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні» здійснюється відповідна робота щодо розбудови системи енергоменеджменту в громаді, без якої неможливо досягти системності і далекоглядності у прийнятті управлінських рішень. Зокрема, у поточному році зроблено наступне:

•        рішенням сесії міської ради затверджено Положення про систему енергоменеджменту, яким підтверджено незворотність курсу громади на підвищення стану енергоефективності;

•        адаптовано організаційно-управлінську структуру міської ради із введенням штатної посади енергоменеджера у реорганізований відділ підтримки громадських ініціатив та енергоефективності;

•        з жовтня 2021 року розпочато моніторинг споживання енергоресурсів бюджетними установами з використанням програми ІСЕ;

•        також розпочато обстеження закладів бюджетної сфери щодо визначення потенціалу енергоефективності, що ляже в основу відповідних управлінських рішень.

21 жовтня Верховна Рада України прийняла ЗУ «Про енергетичну ефективність», якою передбачено запровадження систем енергоменеджменту як державними органами, так і органами місцевого самоврядування. Крім того, без системи енергоменеджменту вже неможливо буде отримати кошти з державного бюджету на впровадження заходів з енергоефективності. Отож, в громаді це було зроблено вчасно та на вимогу сьогодення.

Також триває пошук можливостей віднайти додаткове фінансування на енергоефективні проекти від міжнародних фінансових організацій.

Зокрема, розпочали співпрацю з Програмою НЕФКО (Північна екологічна фінансова корпорація) з енергоефективності та поводження з відходами. Програмою передбачено одночасне впровадження проектів з енергоефективності та у секторі поводження з відходами. Вона має грантову складову до 1 млн Євро (на поліпшення стану поводження з відходами) та пільговий кредит (на енергоефективність). Наразі напрацьовуються можливі варіанти рішень щодо найбільш ефективного використання коштів.

Також розпочали співпрацю з Європейським Інвестиційним Банком, який  спільно з Урядом України планує впровадити довгострокову кредитну програму для фінансування комплексної енергоефективної санації громадських будівель у містах України. Громада бере участь (разом із іншими 5 муніципалітетами) у процесі моделювання – його метою є протестувати заплановані процедури кредитної програми з позиції муніципалітетів, виявити труднощі, що можуть виникнути, та перевірити адекватність та відповідні вимоги щодо критеріїв відбору учасників програми.

Крім того, досить важливим є питання енергомодернізації житлового фонду. У першу чергу, намагаємося залучити якомога більше ОСББ до участі у Програмі Фонду енергоефективності «Енергодім».

Нагадаю, що у м. Новограді-Волинському маємо 2 проекти у багатоквартирних будинках по цій програмі: по вул. Ушакова, 9 (роботи практично завершені) та Пушкіна,30 (зроблено І етап - енергомодернізація системи опалення).

Маємо Програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків Новоград-Волинської міської  територіальної громади  до 2023 року, якою передбачено для ОСББ відшкодування з місцевого бюджету частини тіла кредиту та частини відсотків за ним.

3.9Електронне управління

У виконавчих органах міської ради функціонує Система контролю виконавчої дисципліни – електронна програма реєстрації та руху документів, з метою прозорості роботи виконавчих органів міської ради, забезпечення якісної, оперативної і чіткої підготовки та виконання документів. У електронній системі документообігу формується єдина централізована база реєстраційних даних, за допомогою якої працівники забезпечуються інформацією про всі документи і їх місцезнаходження. Впровадження електронної програми дозволяє оптимізувати потоки документаційної інформації, зменшити кількість ручних операцій, скоротити витрати часу на пошук необхідних документів, поступово зменшити частку паперового документообігу.

За допомогою електронних реєстрів проводиться автоматична обробка документів працівниками ЦНАПу: кожен має можливість скористатись шерингом документів із ДІЇ надати доступ адміністратору ЦНАПу до власних паспортних даних, ідентифікаційного коду тощо. Достатньо мати додаток Дія у сматфоні і ніяких копій.

У 2021 році Новоград-Волинська громада має можливість надавати послугу Є-Малятко.

Сьогодні реєстрація фізичної особи приватним підприємцем за допомогою порталу ДІЯ проводиться лише за декілька хвилин.

В центрі вакцинації працює підтримка користувачів додатку ДІЯ, яка допомагає отримати сертифікат про вакцинацію від COVID-19 у власному смартфоні.

3.10Земельні відносини

Впродовж звітного періоду діяльність у сфері управління землями, які перебувають у віданні органів місцевого самоврядування Новоград-Волинської міської територіальної громади проводилися роботи щодо надання договорів оренди землі, продаж земель з аукціонів та забезпечення земельними ділянками учасників АТО/ООС.

Передано у власність земельних ділянок:

  • для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд:

- учасникам АТО/ООС – 55, іншим громадянам – 16;

  • для будівництва індивідуального гаража:

- учасникам АТО/ООС – 19, іншим громадянам – 8.

На підставі прийнятих міською радою рішень продано 8 земельних ділянок під об’єктами нерухомого майна на суму 5666 тис.грн.

Проведено земельний аукціон з продажу права власності на вільну від забудови земельну ділянку на суму 4876 тис.грн.

Станом на 01.11.2021 укладено 258 договорів оренди землі.

Розроблені та затверджені проекти землеустрою щодо встановлення водоохоронної зони та прибережної захисної смуги вздовж річок Случ та Смолка в межах міста Новограда-Волинського.

Виготовлено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель. Розроблено та затверджено схеми додаткового розпланування земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва в Новограді-Волинському та на території села Майстрова Воля у відповідності до наявної містобудівної документації.

У рамках реформи децентралізації, шляхом об’єднання суміжних сіл, селищ, міст утворена Новоград-Волинська міська територіальна громада, до складу якої входять бувші Дідовицька, Великомолодьківська, Пилиповицька, Майстрівська, Наталівська сільські ради. Загальна площа  становить  25 411,31  га.

Площа міста Новограда-Волинського 3276,5419 га, Дідовицького старостинського округу 3419,60 га, Великомолодьківського старостинського округу 4999,40 га, Пилиповицького старостинського округу 4630,70 га, Майстрівського старостинського округу 4021,2335 га, Наталівського старостинського округу 5063,8496 га.

Прийнято у комунальну власність із земель державної власності 538 га земель сільськогосподарського призначення.

Проведена інвентаризація земель сільськогосподарського призначення комунальної власності за межами населених пунктів приєднаних територій.

На підставі проведеної інвентаризації земель та вивчених матеріалів надано пропозиції щодо можливого використання земель сільськогосподарського призначення комунальної власності за межами населених пунктів Новоград-Волинської міської територіальної громади. Обстежено території та запропоновано для організації індустріальних парків земельні ділянки на території Великомолодьківського та Наталівського старостинських округів.

Вивчається питання щодо вилучення земель сільськогосподарського призначення, на яких розташовані кладовища, для суспільних потреб.

Прийнято рішення про надання дозволу на виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Анета, Городище, Пилиповичі, Степове (Пилиповицький старостинський округ) та Дідовичі, Борисівка (Дідовицький старостинський округ). В роботі проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва багатоквартирних житлових будинків на вул. Гоголя, 4-В та на вул.   Тимошенка, 1.

Заплановано проведення  інвентаризації земель водного фонду та населених пунктів, що увійшли до складу територіальної громади. 

Прийнято рішення міської ради щодо надання дозволу на розроблення документації із землеустрою щодо визначення зон рекреації (відпочинку) на території міста Новограда-Волинського вздовж річки Случ для розроблення туристичних маршрутів та зон відпочинку.

4. ІНФРАСТРУКТУРА МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

4.1 Житлово-комунальне господарство

Однією з важливих, але, водночас, і найбільш проблемних сфер у громаді є житлово-комунальна галузь. У 2021 році на галузь із міського бюджету виділено 70,7 млн грн.

Рішенням восьмої сесії міської ради від 03.06.2021 № 213 «Про внесення змін до структури виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради» здійснено перейменування управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та комунальної власності міської ради на управління житлово-комунального господарства та екології міської ради. Також відповідно до цього рішення створено відділ благоустрою та екології.

Головною метою такого кроку було те, щоб питання стану екології громади, зокрема, вирішення проблем із річкою було в стратегічному плані обов’язків окремого відділу. Це передбачає напрацювання комплексного підходу та пошук нових форм для вирішення проблеми.

У напрямку вирішення проблеми із станом річки Случ підписано Меморандум про співпрацю між Новоград-Волинською міською територіальною громадою та Національним університетом водного господарства та природокористування, м.Рівне. Важливо саме наукове вивчення проблеми та її обґрунтування, напрацювання стратегії з очищення річки та водозаборів, відновлення русла річки. Підвищення рівня якості води потребує комплексного вивчення та підходу зі сторони науковців, оскільки перед початком виконання практичних заходів необхідно опиратись на алгоритм напрацьованої теорії. Заплановано проведення науково-практичної конференції з цього питання, де буде залучено найкращі навчальні заклади України та Європи.

Загалом робота відділу благоустрою та екології спрямована на покращення зовнішньої привабливості територій громади, створення комфортного та зручного середовища не тільки в центральній частині міста, а й в усіх його в мікрорайонах та селах.

Значної уваги потребувало питання капітального і поточного ремонту доріг громади. У 2021 році заплановано роботи з капітального ремонту доріг та тротуарів на суму 12,0 млн грн На поточний ремонт вулиць цьогоріч  заплановано робіт на суму 8,1 млн грн. Загалом, проведено поточний ремонт 143 вулиць, із них з м’яким покриттям 109 вулиць протяжністю 55,1 км. З твердим покриттям (ямковий ремонт) 34 вулиці площею 10 тис. м².

На даний час, за рахунок міського бюджету завершуються роботи з капітального ремонту вул. Відродження на суму 9,2 млн грн. Закінчено капітальний ремонт дорожнього покриття вул. Панфілова, вартість якого становить 0,2 млн грн та завершено асфальтування проїзду від вулиці Гоголя до ДНЗ №15, №16 на суму 0,8 млн грн Виконано частину робіт з ремонту тротуару на вул. Чехова-Пушкіна 0,6 млн грн Здійснено асфальтування вул. Драгоманова, Ціолковського. Облаштовується тротуар і на вул. Герцена.

За сприянням та підтримки народного депутата України Дмитра Костюка підрядна організація ТОВ «ПБС» виконала роботи з асфальтування дорожнього покриття вул. Героїв Майдану. Загальна сума виділених коштів замовником будівництва, а це управління дорожнього будівництва та інфраструктури Житомирської обласної державної адміністрації, склала 52 млн 300 тис. грн.

Вуличне освітлення громади є одним з найважливіших елементів благоустрою. Проводиться поточний ремонт вуличного освітлення та вже освітлено 18 вулиць (з них в с. Наталівка, с. Груд та с. Багате), вартість виконаних робіт становить 411,10 тис. грн. Тривають роботи з капітального ремонту вуличного освітлення в с. Майстрів та роботи з влаштування додаткового освітлення пішохідних переходів.

Ще одним стратегічним питанням галузі є будівництво та утримання полігону твердих побутових відходів. Цього року запущено в експлуатацію ІІ пусковий комплекс І черги на полігоні твердих побутових відходів. Змогли навести лад, а саме: прибрати територію прилеглу до полігону від відходів, прибрали та утилізували відходи, які знаходились на території колишнього м’ясокомбінату. На полігоні працюють ваги та ведеться цілодобове відеоспостереження.

У 2021 році проведено конкурс на визначення виконавця робіт із визначення твердих побутових відходів з території Новоград-Волинської міської територіальної громади.

Розпочаті роботи з благоустрою території вздовж берегу річки Случ з влаштуванням пішохідної доріжки. У місті з’являється ще одна локація для відпочинку на проведення дозвілля. Вартість проекту становить 545,3 тис. грн (кошти спрямовані депутатами міської ради, які виділені на виборчі округи).

Встановлено 2 сучасні модульні туалети в міському парку культури та відпочинку і біля Фортеці.

У громаді розпочато роботу системи відеоспостереження та відеоаналітики. Для цього встановлено 35 відеокамер, із них 11 номерних та 24 оглядових. Варто зауважити, що нагляд здійснюватиметься на усіх в’їздах в місто, великих перехрестях та місцях скупчення населення: вокзали, ринки, площах. Облаштовано робоче місце для адміністратора системи. Такий крок дасть можливість підвищити рівень забезпечення публічної безпеки на території загального користування. Встановлене обладнання дозволяє встановити ще 29 камер. Систему буде безкоштовно підключено до аналітичного програмного забезпечення м. Львова, яка надасть можливість моніторингу та аналітики. Наприклад: переміщення траспортного засобу за номерним знаком на території громади.

Згідно Програми підтримки об’єднань співласників багатоквартирних будинків у 2021 році виділено та профінансовано на відновлення елементів благоустрою (прибудинкові території, внутрішньоквартальні проїзди, дитячі та спортивні майданчики, майданчики для збору ТПВ, системи відеоспостереження), а також ремонт житлового фонду (ліфти, заміна віконних блоків) на суму 2,3 млн грн.

З року в рік комунальне підприємство «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» проводить модернізацію теплового господарства. У цьому році взято у лізинг новий котел з метою реконструкції котельні по вул. Пушкіна, 8 вартістю 2,4 млн грн. На жаль, підприємство працює в умовах постійного зростання цін на енергоносії, природний газ (в тому числі послуги з його розподілу та транспортування) та електроенергію.

Наразі підписано договори на постачання та розподіл природного газу та підприємство підготувало новий тариф на свою послугу для ІІ групи споживачів. Дотримуючись положення Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води,  не підвищувались тарифи для населення, а залишились на рівні тарифу минулого опалювального періоду. Але, на жаль, довелося підняти тарифи для бюджетних установ, оскільки залежність від цін на газ в державі часто робить громади заручниками ситуації.

Стратегічним завданням галузі житлово-комунального господарства залишається забезпечення громади питною водою. Цю послугу надає комунальне підприємство «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства». В цьому році вперше проведено відкритий та прозорий конкурс на посаду керівника даного підприємства, ним став Олександр Тимофіїв.

Наразі на стадії завершення будівництва мережі водопостачання в житловому мікрорайоні «Дружба». Загальна вартість даного проекту становить 3852,6 тис. грн.

Заплановано проведення коригування наявної проектно-кошторисної документації на будівництво водопровідної мережі в мікрорайоні «Кар’єр».

Для забезпечення жителів громади під час аварійних відключень водопостачанням придбано автоцистерну для питної води вартістю 1 376 тис. грн.

Управління житлово-комунального господарства та екології міської ради також здійснює напрямок комунальної власності. Цьогоріч продано нежитлове приміщення на вул. Соборності, 2, а кошти від його продажу в сумі 4,2 млн грн спрямовані на капітальний ремонт каналізаційної мережі на вул. Героїв Майдану.

4.2 Транспорт

Робота у сфері транспортної інфраструктури направлена на вдосконалення маршрутної мережі пасажирських перевезень, впорядкування організації дорожнього руху у громаді, підвищення якості пасажирських перевезень, безпеки руху транспорту та безпеки пасажирів.

Маршрутна мережа Новоград-Волинської міської територіальної громади нараховує 11 регулярних маршрутів, які обслуговують 3 перевізники - фізичні особи-підприємці. На маршрутах щоденно задіяно 20 транспортних засобів.

Автоперевізниками продовжується робота по оновленню рухомого складу, який в подальшому буде відповідати умовам конкурсу, згідно укладених інвестиційних угод.

Під час карантинних заходів, пов’язаних з пандемією COVID-19, було організовано спецрейси з перевезення працівників закладів та установ незалежно від форми власності, які забезпечують стратегічно важливі сфери життєдіяльності громади. Також тимчасово було скориговано графіки руху пасажирського транспорту.

Протягом 10 місяців 2021 року перевезено майже 2 мільйони пасажирів, з них 760 тисяч пільговиків. На відшкодування витрат на перевезення пасажирів пільгових категорій з міського бюджету виділено 3,9 млн грн.

У поточному році переглянуто вартість проїзду в міському транспорті та рішенням виконавчого комітету від 26.08.2021 № 219 затверджено тариф на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування в розмірі 7 грн.

Наразі розглядається можливість запровадження нових транспортних маршрутів в межах Новоград-Волинської міської територіальної громади.

Також розпочато роботу із запровадження єдиної міської системи управління та супутникового моніторингу пасажирського транспорту загального користування з використанням GPS-обладнання. Рухомий склад автомобільного транспорту, що працює на автобусних маршрутах планується забезпечити трекерами GPS – навігації, що надасть можливість спостерігати в онлайн режимі місцезнаходження транспорту в будь-який момент часу та відслідковувати їх графік руху.

5.МІСТОБУДІВНА ДІЯЛЬНІСТЬ,

АРХІТЕКТУРА ІГЕНЕРАЛЬНИЙ ПЛАН

Головною метою діяльності у сфері містобудування та архітектури є забезпечення впровадження вимог затвердженої  містобудівної документації Новоград-Волинської міської територіальної громади, здійснення регулювання суб’єктів містобудування щодо комплексного розвитку територій, забудови населених пунктів, забезпечення земельної реформи з урахуванням інтересів Новоград-Волинської міської територіальної громади та держави.

Протягом звітного періоду управлінням опрацьовано 3010 звернень громадян, установ, підприємств та організацій, а саме 526 з питань містобудування, 2484 із земельних відносин.

Виготовлено та видано 59 містобудівних документів для будівництва та реконструкції індивідуальної садибної забудови, 92 вихідних даних для проектування комерційних, виробничих, соціально значимих об’єктів.

Завершено будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими нежитловими приміщеннями на вулиці Ушакова, 21-А у м.Новограді-Волинському.

Продовжується будівництво:

- багатоквартирного житлового будинку з вбудованими торговими та офісними приміщеннями, підземним паркінгом, будівництво 8-ми поверхового житлового будинку із вбудованими приміщеннями на вул. Житомирській, 2;

- чотирьохповерхового житлового будинку з мансардним поверхом на вулиці Маршала Рокосовського, 1-Б;

- чотирьохповерхового житлового будинку на вулиці Маршала Рокосовського, 1-В.

Для оновлення і ведення баз даних містобудівного кадастру службою містобудівного кадастру проводиться збір, систематизація, опрацювання та внесення до баз даних інформації містобудівного кадастру для подальшого надання її на відповідні запити громадян та організацій.

 До бази даних містобудівного кадастру внесено наявну містобудівну документацію, топографо-геодезичні і картографічні матеріали, містобудівні умови і обмеження, реєстр тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, реєстр вулиць, провулків, площ та бульварів та опубліковано на геопорталі.

Завершені роботи по розробленню топографо-геодезичних підоснов сіл Великий Молодьків, Груд, Багате, Дідовичі, Борисівка, Пилиповичі, Городище, Степове, Анета, Олександрівка Новоград-Волинської міської територіальної громади для розробки містобудівної документації.

З метою забезпечення  доступу громадськості до інформації, управлінням створено сайтhttps://umazv.jimdofree.com, де опубліковані всі наявні матеріали генеральних планів, планів зонування населених пунктів, історико-архітектурного опорного плану, детальних планів територій, інженерно-технічних заходів цивільного захисту (цивільної оборони) на мирний час. Також на сайті опубліковано реєстр містобудівних умов та обмежень, інформацію про видані будівельні паспорти, реєстр вулиць, провулків, площ та бульварів.

Одним із важливих етапів подальшої роботи управління є розроблення нового виду містобудівної документації на місцевому рівні - комплексного плану просторового розвитку території громади, який є одночасно містобудівною документацією на місцевому рівні та документацією із землеустрою, охоплює усю територію громади на відміну від генеральних планів, які обмежуються лише населеним пунктом. Цей вид містобудівної документації передбачає залучення громадськості на усіх етапах його розроблення, потребує значного фінансування, включає планувальні рішення щодо перспективного використання всієї території територіальної громади, передбачає узгоджене прийняття рішень щодо цілісного (комплексного) просторового розвитку населених пунктів як єдиної системи розселення і території за їх межами.

Одним із важливих завдань міської ради є реалізація проекту встановлення в’їзного знаку в місто Новоград-Волинський зі сторони Рівненської області, приуроченого 150-ій річниці від дня народження видатної землячки Лесі Українки. Наразі розроблено проектно-кошторисну документацію в’їзного знаку, проект землеустрою, документація перебуває на стадії узгодження.

6. СОЦІАЛЬНА СФЕРА

6.1 Охорона здоров’я

Одним з пріоритетних напрямків роботи міської територіальної громади є збереження здоров’я людей.

Медичне обслуговування населення Новоград-Волинської міської територіальної здійснюється  такими закладами охорони здоров’я:

  1. Комунальне некомерційне підприємство «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання».
  2. Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради.
  3. Комунальне некомерційне підприємство «Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне  медичне об’єднання».
  4. Підприємство «Центральна міськрайонна аптека № 217».
  5. Новоград-Волинська підстанція комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради.
  6. Новоград-Волинська філія відділення гемодіалізу комунального некомерційного підприємства «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф.Гербачевського» Житомирської обласної ради
  7. Новоград-Волинська міжрайонна медико-соціально-експертна комісія.
  8. Новоград-Волинський міжрайонний відділ державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України».
  9. Відділ заготівлі крові та її компонентів комунального некомерційного підприємства «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради.
  10. Новоград-Волинське відділення обласного бюро судово-медичної експертизи Житомирської обласної ради.
  11. Новоград-Волинське міжрайонне відділення комунального некомерційного підприємства «Обласне паталогоанатомічного бюро» Житомирської обласної ради.
  12. ТОВ Медичний центр «Асклепій плюс».
  13. Лабораторії «Invivo», «Сінево», «Гемо Медика».
  14. 23 приватні аптеки.
  15. 12 приватних кабінети, що надають стоматологічну допомогу.

В 2021 році на функціонування галузі виділено 46 225,5 тис. грн, в тому числі з бюджету міської територіальної громади – 31 817,7 тис. грн. На капітальні видатки виділено – 12 509,7 тис.грн, в тому числі з бюджету міської територіальної громади – 6 644,6 тис. грн.

В галузі охорони здоров'я триває процес реформування та перетворення. З метою впровадження Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» всі комунальні заклади охорони здоров´я, які знаходяться на території Новоград-Волинської міської територіальної громади, реорганізовані шляхом перетворення в комунальні некомерційні підприємства, та підписали договори з Національною службою здоров'я України.

Національною службою здоров'я України, згідно укладених договорів, виділено кошти на утримання:

  • комунального некомерційного підприємства «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» - в сумі  95 704,1 тис.грн.
  • комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради - в сумі 31 560,0 тис. грн.
  • комунального некомерційного підприємства «Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне  медичне об’єднання» - в сумі 3 195,2 тис.грн.       

Прийнято  наступні галузеві програми:

  1. Програма розвитку та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне обєднання».
  2. Програма розвитку та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради.
  3. Програма  розвитку та фінансової підтримки комунального некомерційного підприємства «Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне медичне обєднання».
  4. Програма місцевих стимулів для працівників закладів охорони здоров’я Новоград - Волинської міської територіальної громади на 2021-2025 роки.
  5. Програма лікувально-профілактичної стоматологічної медичної допомоги дітям в закладах загальної середньої  та дошкільної освіти  Новоград-Волинської міської територіальної громади на 2021-2022 роки.
  6. Програма фінансової підтримки Новоград-Волинської міжрайонної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на 2021рік.

Одне з основних завдань – це покращення матеріально - технічної бази установ галузі.

Будівництво хірургічного корпусу комунального некомерційного підприємства «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об´єднання» розпочато в 2012 році. Розпорядженням Кабінету Міністрів  України від 11 липня 2018 р. № 479-р  проект  будівництва хірургічного корпусу внесено до переліку інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального  розвитку. Згідно рішення сесії міської ради від 19.03.2020 № 901 «Про делегування функцій замовника» проектно-кошторисна документація хірургічного корпусу була передана департаменту регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації. На співфінансування даного проекту було виділено у 2021 році з бюджету міської територіальної громади кошти в сумі 1 500,0 тис.грн. 

У травні 2021 року закінчено  реконструкцію приймального відділення комунального некомерційного підприємства «Новоград-Волинське міськрайТМО» у відділення екстреної медичної допомоги. За рахунок інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального  розвитку було виділено 7 900,0 тис.грн. На  співфінансування даного об’єкту з бюджету міської територіальної громади було виділено кошти в сумі  63,2 тис.грн.

З  бюджету міської територіальної громади в 2021 році для комунального некомерційного підприємства «Новоград-ВолинськеміськрайТМО» на удосконалення матеріально-технічної бази було виділено кошти на суму 5 994,4 тис.грн на ємність для зберігання кисню, лазерний літотриптер, ендоскопічна системи з відеогастроскопом, дозатор кисню із зволожувачем для назальної високопотокової оксигенотерапії, шафа медична та гардеробна для відділення екстреної медичної допомоги.

Комунальне некомерційне підприємство «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» в 2021 році отримали:

  • гуманітарну допомогу у натуральній формі на суму 370,9 тис.грн,
  • гранти та подарунки на суму 15 669,6 тис.грн.

Придбано медичне обладнання та предмети довгострокового користування за рахунок коштів:

  • Національної служби здоров’я України придбано на суму 5 329,9 тис.грн: лазер хірургічний діодний, пульсоксиметри, центрифуги, набір ларингоскопічний для дітей та дорослих, цифрову мобільну рентгенологічну систему, апарат ШВЛ, аналізатор гемостазу, дефібрилятор, аквадистилятор, систему підйому пацієнт та ряд іншого);
  • обласного бюджету придбано електрокоагулятор високочастотний зварювальний для пологового відділення на суму 139,6 тис.грн;
  • Піщівської територіальної громади  - ендоскопічна система з відеогастроскопом для відділення екстреної медичної допомоги на суму 146,0 тис.грн;
  • Брониківської територіальної громади – лазерний літотриптер на суму 100,0 тис.грн;
  • по бюджету розвитку району Новоград-Волинською РДА  - 603,4 тис.грн на  монтаж (реконструкцію) системи киснепостачання із збільшенням джерела живлення та 425,0 тис.грн на апарат для штучної вентиляції легень.

Виділено з державного бюджету кошти для придбання високовартісного медичного обладнання в сумі 3 974,9 тис.грн для відділення комплексної реабілітації, відкриття якого планується в 2022 році. 

А також, в поточному році відремонтовано гінекологічне відділення, кабінет для мамографічного обстеження.

Роботу комунального некомерційного підприємства «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» забезпечують 766 працівників, з них 152 лікарів та 7 молодших спеціалістів з медичною освітою.

Стаціонарну допомогу за 10 місяців поточного року надано 3 236 пацієнтам (в 2020 році - 3 161 пацієнтам).

Кількість амбулаторних відвідувань склала 202 521.

Медичні працівники профілактичного відділення забезпечили проведення медичних оглядів відповідних категорій населення в повному обсязі.

З метою наближення надання первинної медичної допомоги до жителів нашої громади  розгорнута мережа амбулаторій загальної практики - сімейної медицини, яких нараховується 10.  Крім того, створено 8 медичних пунктів  тимчасового базування (села Майстрів, Майстрів Воля, Маковиці, Борисівка, Груд, Дідовичі, Городище, Олександрівка). На виконання алгоритмів медичної реформи жителі нашої громади обирають лікарів-педіатрів та сімейних лікарів. Наразіукладено декларацій із лікарями загальної практики-сімейної медицини  та педіатрами – 61 330 (із них - 14 151 із педіатрами).

Для комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради з бюджету міської територіальної громади було виділено кошти:

  • на капітальний  ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 8 с. Наталівка - в сумі 500,0 тис.грн,
  • проведення поточного ремонту покрівлі амбулаторії загальної практики сімейної медицини №4 - в сумі 30,0 тис.грн,
  • проведення поточного ремонту покрівлі амбулаторії загальної практики сімейної медицини №10 - в сумі  50,0 тис.грн,
  •  придбання котла для амбулаторії загальної практики сімейної медицини №9 - в сумі 50,0 тис.грн,
  • придбання меблів для амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 6 кошти - в сумі  50,0 тис.грн.

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради за кошти Національної служби здоров’я розпочало капітальний ремонт амбулаторії загальної практики сімейної медицини №8, встановлено пандуси в амбулаторії загальної практики сімейної медицини №9 та АЗПСМ №10, придбано холодильники, ноутбук, портативні медичні системи, дерматоскопи,  пульсоксиметри, столики маніпуляційні,  бактерицидний опромінювач, сумка-холодильник, органайзери для медикаментів, медичний візок та інше.

Роботу комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради забезпечують 224 працівників, з них 55 лікарів та 114 молодших спеціалістів з медичною освітою.

За 10 місяців поточного року було звернень: до сімейних лікарів - 183890,   педіатрів - 49 249 та зроблено 15 650 відвідувань вдома дорослого населення та 447 дітей. В 2021 році кількість звернень до сімейних лікарів в порівнянні з минулим роком значно зросло, що зумовлено поширенням COVID-19.

Охоплено медичним оглядом та оздоровлено амбулаторно ветеранів війни 1278 осіб, стаціонарно - 290 осіб, санаторно-курортно оздоровлено 25 ветеранів.

Комунальне некомерційне підприємство «Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне  медичне об’єднання» за кошти Національної служби здоров’я придбали автоматичний зовнішній дефібрилятор на суму 67,8 тис.грн, за рахунок платних послуг поновили  матеріально-технічну базу, а саме: придбали стерилізатор на водяній парі на суму - 135,0 тис.грн, компресор стоматологічний на суму - 21,175 тис.грн, телевізор на суму -  8,5 тис.грн,  кондиціонер на суму -  17,0 тис.грн, вивіска та банер на суму - 16,5 тис.грн.

Роботу комунального некомерційного підприємства «Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне медичне об’єднання» забезпечують 59 працівників,  з них 21 лікарів та 22 молодших спеціалістів з медичною освітою.

Кількість звернень  за 10 місяців становить 32 785.

Для забезпечення пільгових категорій населення з бюджету міської територіальної громади  виділено кошти в сумі 6 799,4 грн.

А саме:

  • на забезпечення технічними засобами та виробами медичного призначення інвалідів та дітей-інвалідів

2020 рік -  650,0 тис.грн.

2021 рік – 751, 0 тис.грн.

  • дієтичне харчування для дітей з орфанними захворюваннями:

2020 рік – 860,0 тис.грн.

2021 рік – 958,4 тис.грн.

  • на забезпечення лікарськими засобами пільгової категорії населення:

2020 рік -  4 931,3 тис.грн.

2021 рік -  4 690,0 тис.грн.

  • на пільгове зубопротезування:

2020 рік –   400 тис. грн.   

2021 рік –   400 тис. грн.   

По Програмі «Централізовані заходи з лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет» за рахунок медичної субвенції отримано кошти в сумі -  2 863,4 тис.грн.

З бюджету міської територіальної громади на проведення заходів по запобіганню поширення хвороби COVID-19 додатково було виділено коштів на суму 3 244,7 тис. грн:

  • на придбання апарату ШВЛ,
  • засобів індивідуального захисту,
  • модульних кіосків для ПЛР-досліджень,
  • медикаментів та перев’язувального матеріалу,
  • облаштування кабінетів для імунізації від COVID-19.

А також, на страхування медичних працівників було виділено  - 118,9 тис.грн.

Всього за 10 місяців проведено працівниками КНП «ЦПМСД» 13 598  ПЛР - тестувань  на  виявлення COVID-19. За направленням сімейних лікарів ПЛР - обстеження всім пацієнтам проводиться безкоштовно.

З березня 2021 року розпочато кампанію щодо вакцинації від COVID-19. З цією метою створено Центр вакцинації, 4 пункти вакцинації та 5 мобільних бригад.

За 10 місяців проведено 37 421 щеплень.

Всього протягом періоду пандемії в громаді на COVID-19 перехворіло 8311 осіб, з них 7120 видужало і 143 померло.

Перспективи розвитку:

  • Будівництво хірургічного корпусу Новоград-Волинського міськрай ТМО на вул. Н.Оржевської,13 в місті Новограді-Волинському.
  • Завершення капітального ремонту інфекційного відділення КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО».
  • Капітальний ремонт офтальмологічного відділення  КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО».
  • Капітальний ремонт частини приміщення 5 поверху у відділення комплексної реабілітації в  корпусі №2 КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО».
  • Будівництво  амбулаторії загальної практики - сімейної медицини по вул. Гетьмана Сагайдачного в місті Новограді-Волинському.
  • Капітальний ремонт  амбулаторій загальної практики -сімейної медицини  №3 за адресою вул. Житомирська, 27.
  • Капітальний ремонт  амбулаторії загальної практики -сімейної медицини  за адресою с. Майстрова Воля.
  • Забезпечення Центру первинної медико-санітарної допомоги спеціалізованим автотранспортом.
  • Поновлення діагностичної та лікувальної апаратури.

6.2 Освіта

Освітній процес в закладах освіти, підпорядкованих управлінню освіти і науки міської ради, забезпечують 1562 працівники. З них: 932 педагогічних працівників: 628 – в закладах загальної середньої освіти; 258 – в закладах дошкільної освіти; 46 - в закладах позашкільної освіти.

Консолідований бюджет галузі освіти у 2021 році становить 323 млн 134 тис. 886 грн, що на 37% більше минулого року. З них кошти освітньої субвенції - 132 млн 933 тис. 285 грн, що становить 41%, на харчування передбачено 16 млн 494 тис. 900 грн, на енергоносії - 21 млн 128 тис. 860грн, на капітальний ремонт - 13 млн 944 тис. 800 грн,  на проведення поточних ремонтів - 3 млн 756 тис. 600 грн, на заходи пожежної безпеки та охорони праці - 1млн 112 тис. 100 грн тощо.

Дошкільна освіта

У громаді з 01.01.2021 працює 16 закладів дошкільної освіти, у яких навчається 2092 вихованці. Функціонує 94 групи: 12 ясельних, 81 дошкільна, 17 компенсуючого типу та 1 з короткотривалим перебуванням. З метою охоплення дітей сільської місцевості дошкільною освітою на базі Майстрівської ЗОШ І ступеня відкрито групу короткотривалого перебування для 12 дітей, яка включена в мережу Новоград-Волинського ДНЗ №15 «Грайлик».

З січня 2019 року в закладах дошкільної освіти організовується інклюзивне навчання для дітей з особливими освітніми потребами. Показник кількості дітей з особливими освітніми потребами, які потребують інклюзивного навчання зріс за цей період з 4 у 2019 році до 41 дитини у цьому навчальному році. Введено 10 посад асистентів вихователів, у 2021-2022 навчальному році відповідно до висновків ІРЦ введено ще 6 посад.

Для комфортного та безпечного перебування вихованців у закладах дошкільної освіти: замінено 9 вікон ДНЗ№15 та 6 вікон у ЦРД, відремонтовано санвузли у ДНЗ№5, 16, приміщення пральні у ДНЗ№1, приміщення харчоблоку у ДНЗ№6, ганки у ДНЗ№2, приміщення овочесховища у ДНЗ№15, музичну залу ДНЗ№9. Проведено обробку вогнетривким розчином дерев'яних конструкцій дахів у ДНЗ№8, 13, 16, встановлено блискавкозахист у ДНЗ№13. Наразі у закладах дошкільної освіти замінено близько 80% всіх вікон.

Загальна середня освіта

Повна загальна середня освіта в Україні є обов’язковою, була і залишається наймасовішою за кількістю здобувачів складовою освіти: учні ЗЗСО складають близько 10% населення України. У нашій громаді цей показник становить 12,5%.

  У 2021-2022 навчальному році освітній процес здійснюють 18 закладів загальної середньої освіти: 3 заклади І ступеня, 2 заклади І-ІІ ступеня та 13 закладів І-ІІІ ступеня. В 305 класах навчається 7509 учнів, серед яких в 1-4-х класів – 123 (3124 учні), 5-9-х класів – 151 (3703 учні), 10-11-х класів – 31 (682 учні). В закладах освіти, що розташовані в сільській місцевості та мають в класах менше п’яти учнів організовано індивідуальне навчання або навчання в клас-комплектах (з’єднаних класах).

   У порівнянні з 2020-2021 навчальним роком (станом на 01.01.2021) у 2021-2022 навчальному році зменшилася кількість перших класів та відповідно у них учнів з 127 класів (3162 учні) до 123 класів (3124 учні). У свою чергу зросла кількість класів та учнів у базовій школі з 147 класів (3641 учень) до 151 класу (3703 учні), кількість класів та учнів в старшій школі з 305 класів (689 учнів) до 305 класів (682 учнів). В цілому маємо незначну, але позитивну динаміку зростання загальної кількості учнів узакладах загальної середньої освіти: з 7492 до 7509 учнів.

Середня наповнюваність учнів в порівнянні з минулим навчальним роком залишається стабільною, в середньому-  24,6 учнів в класі.

Створено безпечні та комфортні умови перебування у закладах освіти. На виконання приписів Держпродспоживслужби, відділу ГУ ДСНС в Житомирській області  та з метою створення безпечних умов перебування здобувачів освіти у закладах освіти  суттєво оновлено їх матеріально-технічну базу. Так у грудні 2020 року у 10 шкіл міста встановлено системи доочистки води, що дало змогу значно покращити якість води для приготування їжі. За рахунок коштів міського бюджету капітально відремонтовано вхідну групу та прилеглу територію у ЗОШ№9, здійснено ремонт фоє Ліцею №4, перекриття та покриття спортзалу Дідовицької ЗОШ. Продовжуються роботи із добудови спортивної зали Наталівської ЗОШ, будівництва артезіанської свердловини та ремонту актової зали у Пилиповицькій ЗОШ. Ведуться роботи по капітальному ремонту даху Великомолодьківської ЗОШ. За кошти обласного бюджету замінено 20 віконних блоків у Ліцеї№11 та спрямовано 100 тис. грн. на капремонт фоє Ліцею №4. Розпочато реконструкцію спортивного майданчику на території ЗОШ №3 та виготовлено проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт їдальні та харчоблоку ЗОШ №3 за кошти  державної  субвенції,  що передбачені у сумі 6 млн 118 тис. 800 грн.  Також за кошти міського бюджету у сумі 1 млн грн замінено 160 віконних блоків у ЗЗСО міста. Завершено заміну всіх вікон у Майстровільській ЗОШ. Наразі у школах замінено близько 70% всіх вікон. Здійснено поточні ремонти у харчоблоках ЗОШ №2 та ЗОШ №5, ремонт сходового маршу у ЗОШ №5. Відремонтовано фоє та вхідну групу у Ліцеї№1. Проведено ремонт другого поверху початкової школи ЗОШ №7. Здійснено процедуру закупівлі послуг із проведення мережі інтернет за кошти державного бюджету у сумі 150 тис. грн. для Дідовицької ЗОШ. Частково замінено огорожу у ЗОШ №3 та ЗОШ №9 та встановлено систему протипожежної безпеки та оповіщення у ЗОШ №6 та Ліцеї №11.

З державного бюджету у 2021 році виділені кошти на закупівлю ноутбуків, для забезпечення педагогами  дистанційного навчання. Відповідно до розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації для нашої громади придбано 102 ноутбуки. Частка співфінансування з міського бюджету, яка передана обласному — становить 592 тис. 500 грн (30%). Також з метою осучаснення комп'ютерної бази за кошти міського бюджету у сумі 918 тис. грн закуплено комп'ютерне обладнання для шкіл.

У 2020-2021 році за кошти освітньої субвенції було отримано 5 сучасних STEM-лабораторій у Ліцей №4 та закуплено навчально-методичне обладнання для кабінету математики у Ліцей №1імені Лесі Українки.

Рішенням міської ради від 04.03.2021 №83 з метою розвитку якісної, ефективної та доступної системи освіти Новоград-Волинської міської територіальної громади, що відповідає вимогам громади, запитам особистості та потребам держави прийнято Програму розвитку освіти Новоград – Волинської міської територіальної громади на 2021-2025роки, відповідно до якої:

  • проведено міський захід «Обдарованість року», на якому відзначено грошовими винагородами талановитих 39 учнів (вихованців) за  результатами  конкурсів,  змагань, олімпіад, МАН, участі у інноваційних проектах та 9 педагогічних працівників за результатами участі у конкурсах фахової майстерності, інноваційних проектахна загальну суму 45100 грн. 
  • відзначено 4 учнів закладів загальної середньої освіти стипендією міського голови за підсумками 2020-2021 навчального року (1000 грн з 01 вересня 2021 по 31 травня 2022 року).

Рішенням міської ради від 21.10.2021 №322 з метою забезпечення умов для рівного доступу до якісної освіти, підвищення рівня якості освіти, ефективного використання наявних ресурсів створено опорний заклад освіти на базі Пилиповицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Новоград-Волинської міської територіальної громади.

Позашкільна освіта

Упродовж останніх трьох років збільшувалась кількість вихованців у позашкіллі громади: 2019 рік - 2035, 2020 рік – 2065, у 2021 планується охопити позашкільною освітою 2113 дітей. Вихованці займатимуться у 49 гуртках.

З метою розвитку мережі гуртків сучасного спрямування, модернізації матеріально-технічного забезпечення, збільшення кількості вихованців, зокрема дітей із приєднаних старостинських округів у закладах  позашкільної освіти рішенням міської ради від 04.03.2021 №134 створено комунальний заклад «Центр позашкільної освіти» Новоград-Волинської міської ради Житомирської області шляхом злиття Палацу дітей та молоді і Центру науково-технічної творчості учнівської молоді. У закладі працює 35 гуртків, 87 груп та займається 1605 вихованців. Враховуючи побажання батьків та дітей у закладі відкрито нові гуртки: комп’ютерне програмування, 3D моделювання, судномоделювання, школа місцевого самоврядування, журналістика та інші.

Для покращення роботи ДЮКФП на засіданні виконавчого комітету міської ради 08 вересня 2021року введено 1 посаду заступника директора і 1 посаду керівника гуртка. Врахувавши запити дітей у цьому році працює гурток армреслінгу.

На виконання приписів Держпродспоживслужби, відділу ГУ ДСНС в Житомирській області  та з метою створення безпечних умов проведено обробку вогнетривким розчином дерев'яних конструкцій даху у ДЮКФП, встановлено блискавкозахист у ЦПО.

Професійно-технічна та фахова передвища  освіта

У ДНЗ «Новоград-Волинське вище професійне училище» навчається 403 студенти. У 2020 році на базі закладу відкрито навчально-практичний центр сучасної професійної освіти на базі вищого професійного училища за професією верстатник деревообробних верстатів, на створення якого була освоєна субвенція  у сумі 1,8 млн грн та позабюджетних коштів у сумі близько 500 тис. грн. Завершено роботи по облаштуванню міні-футбольного поля із штучним покриттям, на що виділено з міського бюджету 424 тис. грн.

1 вересня 2020 року відкрито Новоград-Волинський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Станом на 01 вересня 2021 року зараховано 163 ліцеїсти.   Навчальні кабінети та спальні приміщення ліцею дообладнані у відповідності до сучасних вимог та технологій. Крім того, облаштовано електронний та стрілецький тир, тенісний та тренажерний зал.

Новоград-Волинський медичний фаховий коледж Житомирської обласної ради створив престижний освітній простір для підготовки медичних фахівців кваліфікацій сестра медична та фельдшер. В цьому році впроваджені додаткові професійні спеціалізації: парамедик, паліативна та хоспісна допомога, телемедицина, невідкладні стани. Розширено послуги з післядипломної освіти для підвищення кваліфікації середніх медичних працівників та проходження курсів тематичного удосконалення. Працюють курси лікувального масажу та косметології. Створено навчально-тренувальний центр з базової невідкладної домедичної допомоги з програмами тренінгів для дітей, дорослих та спеціалізованих груп. Створено власну платформу LCloud з повним інформаційно-цифровим забезпеченням, освітнього процесу в умовах дистанційного навчання. Має стабільно високі результати Всеукраїнського ліцензійного іспиту КРОК-М в умовах асинхронного та дистанційного навчання, перемогу в конкурсі «Педагогічний Оскар – 2021». Модернізовано студію для створення навчально-методичного візуального контенту для здобувачів освіти та науково-педагогічних працівників коледжу. У ювілейний рік 30-річчя з дня відкриття коледжу та 85-річчя заснування медичної школи в місті Новограді-Волинському колектив працює над удосконаленням розвитку адаптивної моделі освітнього процесу, здатної швидко реагувати на нові виклики в освіті та медицині, створювати індивідуальні освітні траєкторії з врахуванням кон’юктури ринку праці.

Влітку цього року Новоград-Волинський промислово-економічний технікум перейменовано на Новоград-Волинський політехнічний фаховий  коледж та розпочато процес входження в систему фахової передвищої освіти. Позитивною є тенденція до зростання чисельності контингентів студентської молоді. Так в 2021-2022 н.р. показник росту чисельності студентів закладу склав 72 (720 студентів – в цьому навчальному році, 648 - в минулому навчальному році). В цьому навчальному році відновлено навчання за заочною формою. З метою створення комфортних умов для здобувачів освіти  розпочато поточний ремонт І поверху навчального корпусу. За сприяння міської ради розпочато реконструкцію котельні для роботи басейну в літній період та започатковано міжрегіональний студентський фестиваль «Студ-Арт-Фест».

02 квітня 2021 року Новоград-Волинський економіко-гуманітарний коледж перейменовано на Новоград-Волинський економіко-гуманітарний фаховий коледж. У 2020-2021 навчальному році за очною формою навчалося 67 студентів, а на заочній - 16. У цьому році студенти отримуватимуть освітньо-професійний ступінь «Фаховий молодший бакалавр».

Інклюзивна освіта

Державою на законодавчому рівні гарантовано право на освіту осіб з особливими освітніми потребами Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту» й інші.   Упродовж останніх років  спостерігається значне збільшення кількості учнів, які отримують освіту в інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти. Це пов’язано з удосконаленням нормативно-правового забезпечення освіти дітей з ООП, збільшенням кількості батьків, які віддають перевагу навчанню дитини в закладі освіти за місцем проживання родини, підвищенням фахової підготовки педагогічних працівників для роботи в умовах інклюзивного освітнього середовища, а також запровадженням з 2017 р. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами. Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам спрямовується  на проведення  додаткових психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових занять  та придбання спеціальних засобів корекції психофізичного розвитку, що дають змогу опанувати навчальну програму для осіб з особливими освітніми потребами.  На 2021 рік для забезпечення корекційно-розвиткових занять,придбання відповідного обладнання у заклади освіти громади передбачено 1млн191 тис. 125грн. Для 70 учнів здійснюватиметься навчання в 48 інклюзивних класах, для цього необхідно забезпечити введення ще 7-ти посад асистентів вчителів. У минулому навчальному році на базі ЗЗСО функціонувало 37 класи з інклюзивним навчанням, в яких вчилося 58 дітей з особливими освітніми потребами. Протягом 2020-2021навчального року фахівцями ІРЦ проведено комплексну оцінку психолого-педагогічного розвитку для 209 дітей та для 208 встановлено категорію дитини з особливими освітніми потребами. Сім  шкіл громади  з 18-ти забезпечено безперешкодним доступом до закладу- встановлені пандуси або підйомники. Для ДНЗ№13 та ЦРД за кошти  обласного бюджету   придбано та частково встановлено ігрові  майданчики для дітей з особливими освітніми потребами на суму 150 тис. грн.

6.3 Культура. Топоніміка і охорона історико-культурної спадщини. Розвиток туризму

До складу управління культури і туризму міської ради входять:

  • міська бібліотека (13 бібліотек: центральна бібліотека ім. Юрія Ковальського, Дитяча бібліотека ім. Олени Пчілки, бібліотека-філія №1, бібліотека-філія № 2, бібліотека-філія № 3, бібліотека-філія № 4 (с.Майстрів), бібліотека-філія № 5 для юнацтва, бібліотека-філія № 6 (с.Наталівка), бібліотека-філія № 7 (с. Пилиповичі), бібліотека-філія № 8 (с.Великий Молодьків), бібліотека-філія № 9 (с.Дідовичі), бібліотека-філія № 10 (с.Борисівка), бібліотека-філія  ім. Лесі Українки);
  • музей родини Косачів та краєзнавчий музей;
  • міський Палац культури імені Лесі Українки (будинок культури с.Великий Молодьків, будинок культури с.Пилиповичі, будинок культури с.Дідовичі, культурно-дозвіллєвий центр с.Наталівка, клуб с.Борисівка, клуб с.Груд);
  • школа мистецтв;
  • апарат управління;
  • туристичний центр;
  • централізована бухгалтерія.

Головними пріоритетними напрямками діяльності в галузі культури і туризму у 2021 році були:

  • напрацювання програм фінансового стимулювання та іменних стипендій в галузі культури та мистецтва;
  • оновлення та модернізація матеріально-технічної бази закладів культури;
  • проведення ремонтних робіт в закладах культури;
  • забезпечення стабільного функціонування закладів культури
    в рамках карантинних обмежень;
  • осучаснення проведення загальноміських заходів;
  • розширення спектру культурних послуг, що надаються населенню.

Фінансування установ та закладів культури і туризму здійснюється за рахунок надходження коштів загального і спеціального фондів міського бюджету.

Затверджено на 2021 р. коштів загального фонду - 34121,6 тис. грн:

  • з них на заробітну плату – 28774,1 тис.грн;
  •  на комунальні послуги – 2615,8 тис.грн
  •  на поточні видатки – 2731,7тис.грн (в т.ч. загальноміські заходи 930,0 тис.грн)

Використано коштів загального фонду за 10 місяців 2021року – 26500,1 тис.грн:

  • на заробітну плату – 23596,9 тис.грн
  • на комунальні послуги – 1136,7 тис.грн
  • на поточні видатки – 1766,5 тис.грн (в т.ч. загальноміські    заходи   746,0 тис.грн)

На зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури у 2021 р. передбачено 716,7 тис.грн, з них придбано: ноутбук для бібліотеки  філії с.Пилиповичі -17,0 тис.грн; експонати для краєзнавчого музею - 40,0 тис.грн, кондиціонери в танцювальні зали міського Палацу культури – 49,9 тис.грн.

Кошти в сумі 609,8 тис.грн спрямовуються на придбання комп’ютерного, мультимедійного, телевізійного та аудіовізуального обладнання, меблі в рамках проекту  відкритого простору «Open Space», що функціонуватиме на базі управління.

На  капітальний ремонт приміщень  у 2021 році виділено  3539,8 тис.грн.

Проведені роботи: 

  • капітальний ремонт приміщення краєзнавчого музею  - 740,0 тис.грн;
  • капітальний ремонт приміщення  музею родини Косачів - 420 тис.грн;
  • капітальний ремонт даху приміщення  Будинку культури
    с.Великий Молодьків - 150 тис.грн;
  • завершуються роботи по капітальному ремонту приміщення  МПК  1389,8 тис.грн; (в  рамках проекту);
  • виконуються роботи по капітальному ремонту фасаду Будинку культури с.Пилиповичі – 840 тис.грн (в т.ч. субвенція
    з державного бюджету 600 тис.грн).

У міському Палаці культури імені Лесі Українки проведений поточний ремонт цокольної частини - 90,0 тис.грн, зроблена підсвітка приміщення - 98,0 тис.грн.

Виконані роботи по встановленню блискавозахисту приміщення МПК -130,0 тис.грн.

Проведений поточний ремонт пам’ятки містобудування та архітектури «Замок» - 49,0 тис.грн, втановлена гранітна стела на Меморіалі загиблим учасникам АТО/ООС - 24 тис.грн.

Проводяться роботи по реалізації проекту бюджету участі «Створення музейного військово-меморіального комплексу просто неба на базі артилерійського гарматного напівкапаніра по вул.Коростенська, 59» на суму 100 тис.грн.

Виділені кошти на поточний ремонт водопостачання приміщення Школи мистецтв в сумі 167 тис.грн.

Проведений інтернет в заклади культури с.Наталівка, с.Пилиповичі.

Надходження спеціального фонду за 2021р. складає 772,1 тис.грн -
це батьківська плата школи мистецтв (684,5 тис.грн); оренда приміщень, послуги з організації та проведення концертів, прокат костюмів МПК (70,6тис.грн); проведення екскурсій в музеях (6,5 тис.грн); бібліотечні послуги (10,5 тис.грн).

Загальна сума використаних коштів спеціального фонду  становить 731,5 тис.грн  з них:

-    639,6 тис.грн спрямовані на заробітну плату педагогічним працівникам школи мистецтв (це - 10,75 педставок);

  • на комунальні послуги використано 43,7 тис.грн;
  • 48,2 тис.грн -  на поточні видатки.

У 2021 році управління культури і туризму міської ради підготувало на розгляд виконавчого комітету та сесії міської ради 25 питань щодо покращення діяльності галузі.

Проведено низку цікавих загальноміських заходів: вперше реалізовано проекти «Звягельський бал», Напівмарафон, Великодній ярмарок, «Мама року», свято Івана Купала та багато інших.
На високому рівні проведено Міжнародне свято літератури та мистецтв «Лесині джерела» з нагоди 150 річчя з дня народження Лесі Українки. 23 грудня 2020 року на засіданні третьої сесії Новоград-Волинської міської ради восьмого скликання депутати підтримали рішення про оголошення у Новоград-Волинській міській територіальній громаді 2021 року – роком Лесі Українки.

Організовано встановлення всеукраїнського рекорду з «Наймасовішого одночасного читання віршу Лесі Українки найбільшою кількістю людей». Зафіксована кількість учасників рекорду: 8730 осіб. 

Також організовано та проведено Дні села усіх приєднаних старостинських округів. В рамках проведення міських заходів, Новоград-Волинський  відвідали відомі українські співаки та колективи: PianoBoy, ХАС, LETAY, Аркадій Войтюк, VIDVERTO, Олександр Павлік, Шпилясті Кобзарі, Орея та інші.

В умовах карантинних обмежень пандемії коронавірусу, протягом 2021 року реалізовано 212 заходів.

В жовтні поточного року 11 колективів МПК ім.Лесі Українки пройшли комісійну атестацію та захистили звання «народний колектив». Муніципальний духовий оркестр вперше отримав вищевказане визнання. Вдосконалюється підхід роботи та поступово створюються умови для комунальних творчих колективів. Зокрема цього року закуплено 3 сучасних кондиціонери в тренувальні зали колективів.

В процесі завершення перебуває сучасний відкритий простір для населення «IdeaHub. Територія успіху», який функціонуватиме на базі Палацу культури імені Лесі Українки і стане основною молодіжною платформою громади для проведення заходів та дозвілля. Вказаний проект реалізовується за підтримки депутатів міської ради.

В Школі мистецтв продовжують діяти пільги для визначених категорій населення. Звільняються від оплати за навчання діти із багатодітних та малозабезпечених сімей, діти, що знаходяться під опікою, діти-сироти, діти
з інвалідністю, діти учасників АТО/ООС, діти, в яких батьки мають інвалідність 1 або 2 групи.

Осучаснено підхід роботи музеїв, які наразі є платформою для проведення вузькопрофільних тематичних заходів. Реалізовано проект історичного муралу на фасаді краєзнавчого музею.

Здійснюється постійний аналіз, оптимізація та покращення надання послуг бібліотеками. На базі Центральної бібліотеки імені Юрія Ковальського в рамках реалізації грантової програми створено «Соціальний простір», на базі якого проводяться різноманітні заходи для учасників АТО/ООС, військовослужбовців та інших верств населення. В рамках оптимізації скорочено 1 штатну одиницю бібліотекаря, також наразі отримано погодження Міністерства культури та інформаційної політики України щодо реорганізації бібліотеки-філії с.Борисівка, в рамках чого ще 0,5 ставки бібліотекаря буде скорочено. В цілому формат роботи бібліотек осучаснюється та наповнений проведенням цікавих вузькопрофільних заходів. Планується закупівля та впровадження Електронної бібліотечної системи.

Галузь культури і туризму поповнилася ще одним структурним підрозділом - Туристичний центр, який займається розвитком туризму Новоград-Волинської міської територіальної громади. Працівники центру напрацьовують якісну візуалізацію та інформаційне висвітлення об’єктів туристичної інфраструктури громади. З метою запозичення позитивного досвіду цього року представники Туристичного центру відвідали
3 всеукраїнські туристичні форуми. В процесі розробки знаходиться комплексний бренд-бук Новоград-Волинської МТГ, незабаром буде презентовано зразки логотипів «Новоград-Волинський» та «Звягель».

Охорона культурної спадщини є одним з основних напрямків роботи галузі культури. Важливим є те, що цього року земельна ділянка території Фортеці офіційно взята на баланс управління культури і туризму міської ради. Відразу після цього проведений поточний ремонт пам’ятки містобудування та архітектури «Замок», в рамках якого зроблено нові сходи башні. Також напрацьовуються пропозиції подальшого капітального ремонту вказаного основного туристичного магніту міста, який вже найближчими роками може бути відкритий для відвідувачів, зокрема туристів з інших міст. Крім цього, розпочато системну роботу з взяття на облік та постановки на баланс обєктів культурної спадщини, чого досі не було зроблено.

На постійній основі працює комісія з питань топоніміки та охорони культурної спадщини, яка розглядає звернення громадян щодо перейменування вулиць, парків, скверів, встановлення інформаційних та меморіальних дошок, а також пам’ятників на території громади. В поточному році проведено 7 засідань комісії, під час яких напрацьовано перелік вулиць, що підлягають перейменуванню згідно Закону України «Про декомунізацію», підтримано пропозицію щодо встановлення пам’ятника Олені Пчілці та скульптурної групи родини Косачів на території міста. Розроблено новий проект положення «Про порядок вшанування видатних особистостей на території Новоград-Волинської МТГ».

Розроблено: Програму «Фінансового стимулювання обдарованих дітей в галузі культури», Положення «Про іменні стипендії в галузі культури», на основі яких в подальшому буде здійснюватись підтримка міською радою талановитих дітей.

6.4 Соціальна політика

Основним завданням управління захисту населення Новоград – Волинської міської ради є забезпечення реалізації державної соціальної політики у сфері соціального захисту населення у громаді.

Соціальний захист – пріоритетна сфера громади, тож коженжитель повинен відчути поважне ставлення до себе.

Система соціальних виплат спрямована на покращення матеріального забезпечення соціально вразливих верств населення, подолання бідності та зниження ступеня розшарування суспільства за рівнем доходів. Законодавством України передбачається соціальний захист через надання соціальних допомог, пільг та субсидій.

Станом на 01.11.2021 на обліку в управлінні перебуває 5,3 тис. отримувачів різних видів державних соціальних допомог. За 10 місяців 2021 року призначено різних видів державних соціальних допомог на суму 76 427,1 тис. грн.

Призначено субсидію на оплату житлово - комунальних послуг на опалювальний період - 5 703 домогосподарствам та 279 домогосподарствам на придбання скрапленого газу та твердого палива на суму – 54 086 тис.грн. Згідно даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги станом на звітну дата на обліку перебуває 12 915 осіб. Пільгами на житлово-комунальні послуги користується 4 436 громадян  пільгових категорій, яким відповідно до чинного законодавства  за звітний період фактично нараховано пільг на загальну суму 39 млн 114 тис. грн, в тому числі у грошовій формі на суму 16 млн462 тис.грн.

Протягом 10 місяців поточного року звернулося 130 громадян пільгових категорій за компенсацією на придбання твердого палива та скрапленого газу на загальну суму 273,4 тис.грн.

За звітний період на черзі на санаторно-курортне лікування перебуває 1244 осіб з інвалідністю внаслідок загального захворювання.

 За звітний період оздоровлено 64 особи з інвалідністю на суму 672,0 тис. грн та 50 постраждалих учасників Революції Гідності та учасників АТО/ООС, на суму 744,9 тис. грн. Проведено психологічну реабілітацію 51 учасника АТО/ООС  на суму 631,4тис. грн. Оздоровлено 7 дітей з ДЦП на суму 138, 5 тис.грн.

Виплачено грошову компенсацію за належні для отримання жилі приміщення 3 особам з інвалідністю II групи внаслідок війни (АТО/ООС) в сумі 3 394,4 тис. грн, та 1 особі з інвалідністю II групи внаслідок війни з числа учасників бойових дій на території інших держав в сумі 734,4 тис.грн.

На обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 1013 громадян, які мають статус потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Згідно Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” профінансовано потерпілим громадянам за 10 місяців 2021 року кошти в сумі 1 882,5 тис. грн.

З обласного бюджету за бюджетною програмою «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» за звітний період профінансовано кошти в сумі 41,9 тис. грн: на забезпечення ліками 30,0 тис.грн та зубопротезування 3,0 тис. грн, також вперше за рахунок бюджету міської територіальної громади передбачено та профінансовано 99,0 тис. грн на забезпечення ліками та 11,0 тис.грн зубопротезуванням.  

Для отримання санаторно–курортної путівки в 2021 році звернулося 76 осіб віднесених до категорії 1 та 7 дітей з інвалідністю яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, оздоровлено 56 громадян на суму 503,5 тис.грн.

Суттєва підтримка осіб, які потребують соціального захисту в місті, здійснюється за рахунок коштів з місцевого бюджету. За звітний період з міського бюджету виплачено разової грошової допомоги мешканцям міста 665 особам на загальну суму – 2 029,4 тис. грн.

Провідну роль у наданні якісних соціальних послуг громадянам міста, які не здатні до самообслуговування та потребують сторонньої допомоги,  соціальної адаптації, матеріальної допомоги займає територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Новоград-Волинської міської ради.

За звітний період було надано соціальні послуги для 1455 осіб похилого віку та людей з обмеженими фізичними можливостями. 

Безпосередньо відділенням соціальної допомоги вдома охоплено 644 потребуючих, з них 51 особа – жителі сіл: 48 соціальних робітників  надають послуги за місцем проживання 570 осіб похилого віку в місті та 7 соціальних робітників – 51 жителю села. Середнє навантаження на соціального робітника складає 12,3 особи при нормі 10 у міський місцевості, у сільській – 8,5  осіб, при нормі 6.

Соціальними робітниками даного відділенням здійснено більше 67 649 відвідувань підопічних, надано понад 202 938 послуг з догляду вдома.

Відділенням денного перебування надано більше 5 тисяч послуг соціальної адаптації для 405 громадян, а саме: профілактичного масажу, лікувальної фізкультури, прокату технічних засобів реабілітації; відвідуванням занять в Університеті ІІІ віку на факультетах “Іноземної мови”, “Інформаційних технологій”, “Здоров’я” та “Основ медичних знань”, працетерапії, хорового співу.  

Послугами відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги скористалися 406 осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують, згідно акту обстеження матеріально-побутових умов, забезпечення продуктами харчування, вживаним одягом та твердим паливом, а також мають потребу в отриманні соціально-побутової послуги.

За звітний період було видано 1163 продуктових наборів на суму 63 тис. грн та вживаного одягу на суму 23 тис. грн.

Робітником з комплексного обслуговування й ремонту будинків надано соціально-побутову послугу 155 особам.

Установа співпрацює з благодійним фондом “Хлібний дім” (щоденно гаряче харчування в кафе “Полісся” отримують 19 малозабезпечених пенсіонерів, що знаходяться на обслуговуванні територіального центру).

Новоград-Волинський   міський  центр соціальних служб заклад, що проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

Загальна кількість отримувачів соціальних послуг – 758 осіб та сімей, в сім’ях виховується 933 дитини.

З них надавались соціальні послуги наступним категоріям сімей:

  • постраждалі від жорстокого поводження та насильства – 15 сімей,  в них 45 дітей;
  • постраждалі від збройних конфліктів та тимчасової окупації(у т.ч. внутрішньо переміщені сім'ї сім'ї  учасників АТО) – 57 сімей, в них 43 дитини;
  •  матері, які мали намір відмовитися від новонародженої дитини) – 1 жінка;
  • сім'ї, члени яких перебувають / перебували у конфлікті з законом – 32 сімї, в них 13 дітей;
  • сім'ї опікунів / піклувальників – 63 сімї, в них 89 дітей;
  • прийомні сім’ї - 5 сімей, в них 7 дітей та 3 особи старше 18 років;
  • дитячі будинки сімейного типу – 2 ДБСТ, в них 16 дітей;
  • сім’ї, дітей з яких влаштовано в сім’ю патронатного вихователя - 1 сім’я;
  • особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 17 осіб;
  • сім'ї, де батьки або особи, які їх замінюють ухиляються від виконання батьківських обов’язків - 43 сімї, в них 92 дитини та інші.

За період 10 місяців 2021 року в Новоград-Волинському міському центрі соціальних служб на обліку сімей, які опинились у складних життєвих обставинах  перебувало 168 сімей, в яких виховується 354 дитини.      

З метою подолання складних життєвих обставин або їх мінімізації   під соціальним супроводом перебувало  73 сім’ї,  в яких виховується 154 дитини  та 6 осіб, з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які отримали соціальне житло.Основні причини взяття під соціальний супровід - запобігання бездоглядності дітей, правопорушення та злочинність, низький виховний потенціал сім’ї, адаптація дітей-сиріт в опікунських сім’ях, проблеми зі здоров’ям та інше.

Відвідано  більше 700 сімей  з метою з’ясування наявності складних життєвих обставин, здійснення оцінки потреб сім’ї/особи, перевірки факту вчинення насильства в сім’ї або реальної загрози його вчинення, бездоглядності дітей, з  метою з’ясування стану утримання та виховання  дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського потенціалу, які проживають в сім’ях опікунів, піклувальників.сімей, діти з яких перебували в інтернатних закладах.

В міському центрі соціальних служб діє ряд спеціалізованих формувань: 

-  мобільна  бригада соціально – психологічної допомоги особам, які постраждали від  домашнього  насильства та/або насильства за ознакою статі;                                                               

- служба соціальної роботи у громаді,                                                                                      - консультативний пункт в пологовому відділенні КНП «Міськрай ТМО» ;

спеціалізована служба психологічної допомоги «Телефон Довіри»;

- клуб для прийомних сімей «Родоцвіт».

Значна увага приділяється роботі з сім’ями  батьків  та  дружин з дітьми загиблих учасників АТО/ООС, зокрема проведено:

- майстер-класи   до Великодня, до  відзначення Дня пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України,

- До Дня Матері та Міжнародного Дня сім’ї проведено  святковий захід «Вірне серце» спільно ГО «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» у місті Новоград-Волинський та 31-м Гарнізонним Будинком Офіцерів;

- до Міжнародного Дня захисту дітей спільно з Палацом дітей та молоді проведено розважальну програму для дітей загиблих учасників АТО та для дітей, які виховуються в прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу ;

- організовано екскурсію до Умані в парк Софіївка та  Вінниці ( фонтани ROSHEN.

Традиційно проводяться просвітницько-профілактичні акції, спрямовані на профілактику соціально-небезпечних хвороб і пропаганду здорового способу життя, а саме  до:

Міжнародного дня боротьби з туберкульозом (24 березня);

-Всесвітнього  дня здоров'я (07 квітня);

-Всесвітнього  дня  пам'яті померлих від СНІДу (3-тя неділя травня);

-Всесвітнього дня без тютюну  (31 травня);

-Міжнародного дня боротьби із зловживанням наркотиками й  їх незаконних обігом (26 червня);

-Дня боротьби з торгівлею людьми ( 28 липня);

-Дня порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми (01грудня).

Щочетверга в спеціалізованій службі психологічної допомоги «Телефон Довіри» проводяться «Гарячі лінії» по питаннях соціально-профілактичного характеру, куди залучаються  фахівці,  соціальних партнерів з державних та неурядових громадських організацій.

Сума видатків на утримання та забезпечення діяльності міського центру соціальних служб у 2021 році  становить  1 926,5  тис. грн,

  • у 2021 році  на реалізацію програми “Соціальний захист вразливих категорій населення на 2017-2021 роки” – 42,1 тис.грн,
  • на поточний ремонт даху, сходів міського центру соціальних служб по вул. Шевченка, 31  - 99, 4 тис.грн.

Новоград-Волинська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста України - громадська організація, яка відповідно до Статуту надає допомогу органам державної влади у їх діяльності в гуманітарній сфері. В 2021 році організацією проводились інформаційно-просвітницькі  заходи в молодіжному середовищі щодо профілактики соціально-особливо небезпечних хвороб туберкульозу, СНІДу.

В період проведення заходів по ліквідації наслідків пандемії короновірусної інфекції COVID-19, волонтерами Червоного Хреста проводилась профілактична інформаційна робота серед населення. Розповсюджено та розміщено 11,5 тис. плакатів в установах та організаціях різних форм власності, роздано одноразові захисні маски в кількості 800 шт.

Продовжує функціонувати кімната медико-соціальної допомоги. Всього за звітний період видано в безкоштовне користування 29 інвалідніх пристроїв – ходунків, 4 інвалідні коляски, надана допомога гуманітарною допомогою – засобами догляду за лежачими хворими (памперси, одноразові пелюшки для лежачих хворих) для 12 чол. Надавалась допомога речами б/у (одяг, взуття) для 19 малозабезпечених громадян.

В рамках допомоги лікувальним закладам області  під час пандемії COVID-19 через ТЧХУ від Чеського Уряду в лютому 2021 року отримана допомога у вигляді медичного обладнання для КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО» – монітор життєво-важливих показників, система відсмоктування медична, ларингоскоп на суму 211,5 тис. грн.

В вересні 2021 р. Новоград-Волинською міськрайонною організацією Товариства Червоного Хреста України відбулася видача продуктових наборів за програмою "Спалах коронавірусу 2019", для людей поважного віку 65+. Всього надано 22 продуктових набори на загальну суму 16720 грн.

6.5 Діяльність Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Новоград-Волинської міської ради

З 2011 року в місті функціонує Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю - спеціальний реабілітаційний заклад в системі соціального захисту населення, цільовим призначенням якого є здійснення комплексу реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю, а також дітей, які мають ризик отримати інвалідність. За звітний період 2021 року в центрі пройшли курс 117 дітей з інвалідністю.

Працює 9 спеціалістів, які надають послуги з комплексної реабілітації:

- Директор – 1;

- Бухгалтер – 0,5;

- Вчитель-реабілітолог – 1;

- Фахівець з фізичної реабілітації – 2;

- Медична сестра з масажу - 1;

- Логопед – 0,5;

- Психолог – 0,5;

- Водій автобуса – 1.

На утримання Центру в 2021 році з бюджету міської територіальної громади виділено 1479 тис. 600 грн, та додатково виділені кошти,  передбачені на округи, депутатами міської ради в сумі 20 тис.грн на організацію створення кабінету корекційної-педагогіки та 21 тис. грн на придбання багатофункціонального спортивного тренажера, що в загальній сумі становило 1520 тис. 600 грн.

Серед основних захворювань у дітей були:

-        57 дитини - психіатричні захворювання та розумова відсталість;

-        35 дітей - заварюваннями опорно-рухового-апарату та ДЦП;

-        16 дітей - змішані вади розвитку.

З метою забезпечення якісного надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю, які не можуть самостійно пересуватися, і потребують допомоги в пересуванні, Центром надавалися безкоштовні транспортні послуги спеціалізованого автобуса.  Також послуги з перевезення надаються 26 дітям  та 11 особам з інвалідністю, які займаються в ДЮСШ згідно договору про співпрацю.

Проведено різноманітні святкові заходи,  безкоштовні відвідування дітьми музею, циркових та театральних вистав.

В умовах карантинних обмежень частково послуги надавалися дистанційно. Наразі працівники центру 100% провакциновані, що дає змогу в повному обсязі надавати якісні послуги з комплексної реабілітації дітям з інвалідністю.

 Батьки залучаються до реабілітаційного процесу дитини та отримують підтримку та педагогічно-психологічну допомогу. З метою виявлення на ранніх строках патологічних процесів в організмі дитини та формування її якісного подальшого розвитку, укладена угода про співпрацю між Інклюзивно-ресурсним центром та Дитячо-юнацькою спортивною школою імені  В.П. Єрмакова.

Центром налагоджена робота з благодійними організаціями, фондами та приватними підприємцями для проведення заходів та підтримки роботи установи.

6.6 Діяльність служби у справах дітей

Основним завданням служби у справах дітей міської ради є: реалізація на території Новоград-Волинської міської територіальної громади державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання дитячої бездоглядності та безпритульності, вчинення дітьми правопорушень.

В службі у справах дітей на первинному обліку перебуває 109 дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, з них:

- під опікою громадян 87 дітей;

- у прийомних сім’ях та ДБСТ 14 дітей;

 у сім’ї родичів/знайомих – 1 дитина;

- у сім’ї патронатного вихователя -1 дитина;

 в державних закладах – 6 дітей.

В міській територіальній громаді проживає 794 багатодітних сімей, де виховується 3211 дітей.

На території Новоград-Волинської міської територіальної громади проживає 34 сім'ї, які усиновили 39 дітей. На обліку кандидатів в усиновлювачі в службі у справах дітей перебуває одна сімейна пара та одна одинока жінка.

Здійснюється контроль за дітьми, які проживають в сім’ях, що перебувають у складних життєвих обставинах:

В 63 сім’ях виховуються 114 дітей. З них:

- 16 дітей - зазнали насильства в сім’ї;

- 87 дітей - батьки, яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків;

- 11 дітей - які постражділі внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Впродовж 10 місяців 2021 за неналежне виконання батьківських обов’язків працівниками Новоград-Волинського відділу поліції Головного управління національної поліції в Житомирській області складено 68 протоколи. За ініціативи служби у справах дітей Новоград-Волинським міськрайонним судом позбавлено батьківських прав  8  батьків відносно  8  дітей.

В 2021 році повернуто 1 дитину в біологічну сімю з КНП «Обласний спеціалізований будинок дитини» Житомирської обласної ради

Протягом звітного періоду на засіданнях виконавчого комітету міської ради було розглянуто та прийнято 56 рішень (про захист прав та законних інтересів дітей, про затвердження висновків органів опіки та піклування, про підтвердження місця проживання дитини для її тимчасового виїзду за межі України, про захист житлових та майнових прав дітей, про надання статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування).

У територіальній громаді успішно втілюється державна політика щодо забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. У 2021 році дві квартири, які були придбані за рахунок коштів з міського бюджету в сумі 480 000 грн та субвенції з обласного бюджету в сумі 248 000 грн передано в користування  дітям-сиротам.

В рамках програми реалізації заходів на виконання «Конвенції про права дитини» на 2017-2021 роки організовано та проведено наступні заходи:

- привітання дітей Новоград-Волинської міської територіальної громади з Днем захисту дітей (охоплено близько 2 500 дітей);

 - благодійна акція для дітей, що опинились в складних життєвих обставинах, до Дня знань (охоплено 89 дітей);

- зустріч з випускниками закладів загальної середньої освіти з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з міською владою(охоплено 5 дітей)

На організацію та проведення заходів з бюджету міської територіальної громади було використано 115 500 грн.

Вперше в територіальній громаді рішенням виконавчого комітету міської ради від 17.03.2021 №88 була створена патронатна сім’я.

Патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Рішенням Новоград-Волинської міської ради від 23.12.2020 № 37 “Про структуру та загальну чисельність працівників Новоград-Волинської міської ради та її виконавчих органів” службу у справах дітей було виведено зі складу управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Новоград-Волинської міської ради та введено до структури виконавчого комітету міської ради.

Рішенням Новоград-Волинської міської ради від 04.03.2021  №101 «Про внесення змін до структури виконавчих органів Новоград-Волинської міської ради» в штатну чисельність служби у справах дітей введено 1 додаткову штатну одиницю (головного спеціаліста служби у справах дітей).

Наразі штатна чисельність становить 6 штатних одиниць. 

6.7 Відпочинок та оздоровлення дітей

Упродовж 2021 року реалізовувалася державна політика щодо забезпечення  оздоровленням та відпочинком дітей, які потребують соціальної уваги та підтримки. Так, у 2021 році з міського бюджету було виділено 199 тис. грнна оздоровлення дітей пільгових категорій. 18 дітей було оздоровлено в дитячому лікувально-оздоровчому комплексі «Сокіл» Галицький р-н Івано-Франківської області.   

За кошти державного бюджету оздоровлено 42 дитини пільгової категорії, що потребують соціальної уваги і підтримки,  на суму 404 тис. 143 грн в таких закладах: державне підприємство України Міжнародний дитячий центр «Артек» (м. Київ, Пуща-Водиця), український дитячий центр «Молода Гвардія» (м. Одеса), дитячий оздоровчий табір «Артек-Прикарпаття» (м. Трускавець Львівська обл.), дитячий табір відпочинку, оздоровлення та патріотичного виховання дітей та молоді в Карпатах «Соколята» (м. Хирів Львівська обл.).

Підбір дітей пільгових категорій здійснювався на засіданні робочої групи з питань оздоровлення та відпочинку дітей Новоград-Волинської міської територіальної громади. Загалом протягом 9 місяців було забезпечено оздоровленням 60 дітей, а саме:

- 8 дітей сиріт;

- 6 дітей позбавлених батьківського піклування;

- 8 дітей, які проживають в дитячому будинку сімейного типу;

- 3 дітей загиблих учасників бойових дій;

- 6 дітей учасників бойових дій;

- 1 дитина з інвалідністю;

- 8 дітей з багатодітної сім’ї;

- 2 дітей з малозабезпеченої сім’ї;

- 1 дитина , яка перебуває на диспансерному обліку;

- 7 талановитих та обдарованих дітей;

- 9 дітей з сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах ;

- 1 дитина інваліда війни.

6.8 Фізична культура і спорт

Управління у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради втілює державну політику у сфері молодіжної, сімейної політики, фізичної культури та спорту та працює відповідно до затверджених програм Новоград-Волинської міської територіальної громади, а саме: Програми розвитку фізичної культури і спорту, Програми Молодь і родина, Програми оздоровлення та відпочинку дітей, Програми сприяння духовності, моральності, сімейних цінностей та здоровому способу життя.

На фінансування  галузі у 2021 році виділено 11 млн 958 тис. грн та станом на 01 жовтня використано 8 млн 840 тис. грн. На капітальні видатки виділено 10 млн 850 тис.135 грн, з яких освоєно станом на звітний період 7 млн 211 тис. 439 грн.

На оплату відряджень для участі в  обласних змаганнях спортсменам дитячо-юнацької спортивної школи, дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки, міських громадських спортивних федерацій та клубів з міського бюджету виділено 755 тис. грн, з яких використано 525 тис.450 грн. Виділено 1 млн 550  тис. грн на підтримку футбольних клубів міської територіальної громади.

На виплату стипендій міської ради перспективним та обдарованим спортсменам міської територіальної громади виділено 38 тис. 400 грн.

На виконання рішення міської ради «Про фінансове стимулювання спортсменів та їх тренерів» вручено сертифікати за І півріччя 2021 року на суму 214 тис. 300 грн.

Вдруге за сприяння та підтримки управління в міській територіальній громаді проведено змагання з гирьового спорту, важкої атлетики та армспорту пам’яті заслуженого працівника фізичної культури та спорту, чемпіона світу з гирьового спорту Олександра Миколайовича Дідовця. На його честь видано та презентовано книгу "Козацьке завзяття".

У 2021 році на роботу дитячо-юнацької спортивної школи ім. В.П. Єрмакова було виділено 4 млн 738 тис. грн, з них станом на 01 жовтня використано 3 млн 463 тис. грн. На оплату відряджень для участі в  обласних змаганнях вихованців школи виділено 227 тис. грн, за 9 місяців використано 180 тис. грн. Забезпечують навчальний процес 17 тренерів, 14 штатних та 3 за сумісництвом. Троє тренерів - Заслужені працівники фізичної культури і спорту України. Функціонують 14  відділень (найвищий показник за кількістю відділень  в Житомирській області), а саме : армспорт для осіб з інвалідністю, баскетбол, бокс, важка атлетика, волейбол, волейбол пляжний, жіночий футбол, карате, карате для осіб з інвалідністю,  кікбоксинг, теніс настільний, шахи, шашки, а з січня звітного року відкрито відділення греко-римської боротьби. За планом комплектування, організовано роботу з 31 групою початкової підготовки, 19 групами базової підготовки та 1 групою фізично-реабілітаційної підготовки.  Всього займається 51 група, в яких навчаються 452 вихованці.

Навчально-тренувальні заняття проводяться як у спортивно-ігрових залах школи, так і в спортивних залах загальноосвітніх навчальних закладів міської територіальної громади.За поточний рік вихованцям присвоєно  171 юнацьких розрядів, І  розряд – 11 вихованцям, 11 вихованців виконали норматив кандидатів у майстри спорту .

Дотримуючись карантинних обмежень, тренери ДЮСШ під час дистанційних тренувань приклали максимум зусиль, аби вихованці підтримували належну спортивну форму та теоретичну обізнаність у своїх видах спорту. Протягом 9 місяців 2021 року вихованці ДЮСШ імені В.П.Єрмакова взяли участь в чемпіонатах України, області, турнірах та матчевих зустрічах, загалом 67 офіційних та неофіційних змагань. Проведено  відкритий турнір з баскетболу присвяченого пам’яті заслуженого працівника фізичної культури та спорту України Володимира Петровича Єрмакова. Вихованці постійно приймають участь у загальноміських заходах.

Для покращення навчально-тренувального процесу в 2021 році було спрямовано 230  тис. грн  на придбання спортивного інвентарю та спортивної форми. Закуплено комплекти форм для відділень жіночого футболу та боксу, сітки та розмітки для відділення пляжного волейболу, м’ячі для ігрових видів спорту, інвентар для силових тренувань та інше.

До кінця цього року буде встановлено систему кондиціювання в зал карате на суму 120  тис. грн.

Проблемним залишається реалізація проекту бюджету участі  «Будівництво майданчика для активного відпочинку та занять спортом на піщаному покритті по вулиці Богуна, 38-Б» на суму 200 тис. грн. Основною причиною не реалізації якого є підвищення цін на будівельні матеріали (пісок, щебінь) у порівнянні з минулим роком, коли проект подавався на участь (не вистачає 100 тис.грн)

На діяльність міського Центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» з міського бюджету у 2021 році виділено 1 млн 795 тис. грн, з них на проведення заходів 150 тис. грн, на утримання міського стадіону «Авангард» виділено 303 тис. 600 грн. За період 2021 року у мікрорайонах міста організовано спортивні та фізкультурно-оздоровчі заходи для осіб різної вікової категорії, в тому числі дітей дошкільного та шкільного віку, осіб з функціональними обмеженнями. Проведено 80 загальноміських спортивно-масових заходів. Ведеться співпраця з військовослужбовцями, закладами загальної середньої освіти. Для осіб пенсійного віку діє гурток скандинавської ходьби. У зв’язку із карантинними обмеженнями, ряд спортивних конкурсів проведено онлайн.

У 2021 році за сприяння міського Центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» проведено 45 футбольних матчів на міському стадіоні «Авангард», а саме: Чемпіонат України з футболу серед дівочих команд WU-14, «Всеукраїнська Футбольна Ліга учасників» АТО на Кубок Героїв АТО, Чемпіонат України з футболу серед аматорів, першість області та кубок області з футболу.

Введено 1,25 ставки головного фахівця в міський Центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», зокрема, з метою утримання в належному стані спортивних споруд, інвентаря та проведення фізкультурно-оздоровчих заходів серед населення в селах Пилиповичі, Дідовичі, Наталівка, Великий Молодьків та Майстрів.

Для спортивної зали в с. Майстрів придбано універсальний силовий тренажер на суму 20 тис. грн.

З метою створення належних умов для організації футбольних матчів, тренувань для дітей та молоді у вересні 2021 року проведено капітальний ремонт міні-футбольного поля на міському стадіоні «Авангард» на суму 590 тис. грн.

Розпочато будівництво спортивного майданчика по вул. Толубка, 16-А, на яке виділено кошти з бюджету міської територіальної громади в сумі 1 млн 510 тис. грн.

6.9Сім’я та молодь

На виконання державних програм протягом 11 місяців 2021 року для підтримки багатодітних, малозабезпечених родин управлінням у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту  міської ради систематично проводилися молодіжні, сімейні заходи, акції, конкурси, фестивалі. На реалізацію даних заходів було використано 70 тис. грн.

З нагоди Міжнародного дня сім’ї на території Новоград-Волинської міської територіальної громади відбулися заходи з популяризації родини як важливого інституту суспільства. Спільно з громадськими релігійними організаціями  проведено «Ходу за сімейні цінності» від площі Лесі Українки до Парку культури та відпочинку у супроводі муніципального духового оркестру. В парку для жителів та гостей громади було організовано святкову програму, тематичні фотозони та локації.

Вперше в міській територіальній громаді спільно з Благодійним Фондом «Сім`я» на території Фортеці організовано фестиваль «Всі разом за сім’ю», в рамках якого проведено Всеукраїнський фестиваль-конкурс, де кожен учасник продемонстрував свій талант. Метою заходу була популяризація серед мешканців територіальної громади сімейних, культурних цінностей та традицій.

Для матерів багатодітних родин та матерів-героїнь з нагоди Дня подяки  проведений майстер-клас зі створення композицій з сухофруктів. З метою запобігання та попередження домашнього насильства в сім’ї, протидію торгівлі людьми  було проведено вуличну  акцію #ПротиДій. В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» організовано для закладів загальної середньої освіти конкурс відеоробіт «Сім’я без насильства: сучасний погляд української молоді».

У зв’язку із карантинними обмеженнями, на території міської територіальної громади проведено ряд заходів в режимі онлайн. Так, до  8 березня серед багатодітних родин відбувся онлайн конкурс  на найкращу листівку для своїх рідних, фотоконкурс «Найважливіша жінка у моєму житті», до Великодня онлайн фотоконкурс «Великодній кошик»,  до Дня сім’ї конкурс «Моє родинне дерево», до Дня матері конкурс «Моя мама-найкраща».

Управлінням у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту міської ради представлено клопотання щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня». Так, відповідно до Указу Президента України № 188, звання отримали дві жительки Новоград-Волинської міської територіальної громади, які народили та виховали 5 і більше дітей.

Міським Молодіжним центром протягом звітного періоду 2021 року організовувалися заходи за участю молоді та мешканців  міської територіальної громади. Центр співпрацює з військовослужбовцями, учасниками АТО/ООС, молодіжними громадськими організаціями.

 Упродовж 2021 року успішно реалізовувались заходи в сфері молодіжної політики  та національно - патріотичного виховання дітей та молоді. Міським Молодіжним центром та Молодіжною радою було проведено близько 50 заходів різного спрямування на які було використано кошти в сумі 366 610 гривень

До 150-ї річниці Лесі Українки проведено молодіжний захід «Лесина вечірка»;

ряд онлайн-заходів;

екологічні акції з прибирання берегів річки Случ та висадки дерев на її берегах (висаджено понад 600 саджанців, а саме: модрина, сосна, дуб, ялиця);

команда молоді громади взяла участь в найбільшій тереновій грі «Гурби –Антонівці», що відбувалось за підтримки Міністерства молоді та спорту України в лісах на межі Рівненської та Тернопільської області;

проведення кінопоказів під відкритим небом та авто-кінопоказів;

молодіжних розважальних квестів;

інтелектуально-розважальну гру «Ш.У.М.» (школа української мови);

проведено 3 – денний туристичний похід на честь 130-ї річниці Євгена Коновальця місцями де проходили події національно-визвольних змагань на території Новоград-Волинської та Городницької територіальної громади;

проведено відзначення Дня Молоді ;

проведено молодіжний форум «Молодь Є» в якому взяли участь близько 40 представників активної молоді громади;

проведено заходи до Дня родини;

проведено більше десятка лекцій та зустрічей молоді з ветеранами АТО/ООС;

започатковано традицію літературних вечорів для молоді;

проведено військово-патріотичний вишкіл «Повстанець 2021» ім. Івана Трейка в якому взяли участь більше 50 учасників, в тому числі команди з міста Іллінці Вінницької області та міста Житомира;

та інші заходи.

Вперше управлінням у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту  міської ради та міським Молодіжним центром проведено  конкурс проектів (заходів) у сфері молодіжної політики та підтримки творчої, ініціативної, обдарованої молоді, розроблених молодіжними громадськими організаціями завдяки чому в 2021 році було надано фінансову підтримку на:

всеукраїнський музичний фестиваль «Lesia Grand Fest 2021» (100 тис. грн)

студентський міжрегіональний фестиваль «Studartfest 2021» (50 тис. грн)

фестиваль вуличної музики (50 тис. грн)

Налагоджено міжрегіональну співпрацю з Житомирським міським Пластовим молодіжним центром та Вінницьким обласним молодіжним центром «Квадрат», представники яких щорічно приймають участь в військово-патріотичному вишколі «Повстанець» ім. Івана Трейка. Директора міського Молодіжного центру включено до складу обласної координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді Житомирської області.

В рамках співпраці між міським Молодіжним центром  та Програмою ООН з відновлення та розбудови миру (Компонент "Громадська безпека та соціальна згуртованість") було закуплено 40 карематів, 40 спальних мішків, генератор, на загальну суму 72 тисячі грн для проведення туристичних походів для  діалогу між молоддю та ветеранами АТО/ООС.

В 2021 році міський Молодіжний центр став одним з 15 партнерів проекту Ради Європи "Молодь за демократію в Україні". В рамках якого проводяться навчання та тренінги для покращення роботи в сфері молодіжної політики.

Вперше в Житомирській області управлінням у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту  міської ради та міським Молодіжним центром організовано проходження Базового тренінгу Програми «Молодіжний працівник», участь в якому взяли 18 учасників з області.

В міській територіальній громаді активно працює Молодіжна рада. Протягом 2021 року представники Молодіжної ради взяли участь в більш ніж 50 проектах різних рівнів (всеукраїнських та проектах від Ради Європи та ПРООН),  провели більше 20 власних заходів. Роботу Молодіжної ради високо оцінюють на обласному рівні. Директор Молодіжного центру та члени Молодіжної ради неодноразово приймали участь в заходах, які організовував Департамент культури, фізичної культури і спорту Житомирської обласної державної адміністрації щодо обміну досвідом з впровадження молодіжної  політики та національно-патріотичного виховання на місцевому та обласному рівнях.  Представники Молодіжної Ради запрошувалися для виступів на обласному телеканалі та радіо, на виїзне засіданні Верховної Ради України з питань розвитку молодіжної політики.

Проблемним питанням наразі залишається відновлення будівлі міського Молодіжного центру. Так, в 2021 році на ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури місцевого значення будівлі кінотеатру на вулиці Шевченка, 5/1 в місті Новограді-Волинському Житомирської області з міського бюджету було виділено 8 млн 550 тис. 135 грн, з яких станом на  01 жовтня освоєно 6 млн 627 тис. 052 грн. Загалом у 2020-2021 роках освоєно 15 млн 713 тис. 567 грн.

    1. Робота з громадськими організаціями

З метою розширення ролі інститутів громадянського суспільства розпорядженням міського голови від 05.02.2021 № 27(о) створено Громадську раду Новоград-Волинської міської територіальної громади при міському голові. Засідання ради проводяться відкрито, а на офіційному сайті міської ради існує окремий розділ для висвітлення діяльності ради.

Представники громадських організацій входять до складу різноманітних робочих груп із забезпечення сталого розвитку громади, зокрема робочу групу із реалізації бюджету участі, комітету із розробки та моніторингу Стратегії розвитку громади,  представники ГО також і у складі виконавчого комітету.

На постійній основі надається консультаційна допомога щодо участі громадських організацій у різноманітних проектах міжнародної технічної допомоги відповідного спрямування та у разі успішного отримання фінансування надається підтримка у впровадженні проектів (підтримка ветеранів АТО/ООС, молодіжна робота, підприємництво, енергоефективність).

6.11 Цивільний захист населення

Вжиття заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру впродовж звітного періоду було спрямоване на:

- послідовне зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру;

- підвищення рівня безпеки населення і захищеності територій від наслідків таких ситуацій;

- захисту населення, об’єктів з масовим перебуванням людей та  житлових масивів  міської територіальної громади від  вражаючих факторів;

- надання медичної допомоги хворим на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусною інфекцією SARS-CoV-2;

- підвищення протипожежного захисту та створення сприятливих умов для реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій.

З метою недопущення виникнення реальної загрози виникнення аварійної  або іншої нестандартної ситуації, на території Новограда-Волинської міської територіальної громади було забезпечено реалізацію вимог техногенної та пожежної безпеки на суб’єктах господарювання, що належать до сфери діяльності міської  територіальної громади. Проводилось постійне спостереження за станом середовища життєдіяльності громадян.

Забезпечено роботу комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, проведено двадцять вісім засідань, на яких розглянуто важливі питання забезпечення життєдіяльності міської територіальної громади.

Організовано та проведено навчання керівного складу та відповідальних осіб з питань цивільного захисту та інших посадових осіб структурних  підрозділів виконавчого комітету міської ради в навчально-методичному  центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Житомирської області.

Вдосконалено план реагування на надзвичайні ситуації Новоград-Волинської міської територіальної громади.

Уточнений план евакуації населення, яке проживає в Майстрівському та Наталівському старостинських округах, що знаходяться у зоні можливого виникнення надзвичайних ситуацій.

7.ДІЯЛЬНІСТЬ СТАРОСТИНСЬКИХ ОКРУГІВ

Згідно розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №711-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Житомирської області» сформовано Новоград-Волинську міську територіальну громаду з центром в місті Новограді-Волинському, до складу якої ввійшли населені пункти Великомолодьківської, Дідовицької, Майстрівської, Наталівської, Пилиповицької сільських рад.

Відповідно до вимог Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»  рішенням міської ради від 17.11.2020 №6 затверджено старостами:

1. Левчук Ларису Євгеніївну як представника інтересів жителів сіл Великий Молодьків, Багате, Груд Новоград-Волинської міської територіальної громади.

2. Храбан Аліну Петрівну як представника інтересів жителів    сіл Дідовичі, Борисівка Новоград-Волинської міської територіальної громади.

3. Челядіна Геннадія Івановича як представника інтересів жителів сіл  Майстрів, Маковиці, Майстрова Воля Новоград-Волинської міської територіальної громади.

4. Терещука Анатолія Миколайовича як представника інтересів жителів сіл  Наталівка, Олександрівка Новоград-Волинської міської територіальної громади.

5. Панфелюк Надію Володимирівну як представника інтересів жителів сіл Пилиповичі, Анета, Городище, Степове Новоград-Волинської міської територіальної громади

та введено їх до складу виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради восьмого скликання.

Рішенням міської ради від 21.10.2021 №336 на території громади утворено п’ять старостинських округів:

1. Великомолодьківський з центром у селі  Великий Молодьків.  Загальна територія Великомолодьківського старостинського округу складає  4999.4 га.           землі.    До старостинського округу входять  3 ( три) населених пункти:  села Великий Молодьків, Груд , Багате, загальна площа яких складає      4999.4 га.

2. Дідовицький з центром у селі Дідовичі. Загальна  територія  Дідовицького  старостинського  округу  складає  1419, 6 га  землі.  До  старостинського  округу  входить  2  (два)  населених  пункти:  села  Дідовичі  та  Борисівка,  загальна  площа  яких  складає   332,2  га.  На  території  старостинського  округу  проживає  780  чол.,  рахується  403  об’єкта  погосподарського  обліку.

3. Майстрівський з центром у селі Майстрів. Майстрівський старостинський округ складається з сіл Майстрів, Майстрова Воля та Маковиці,  в яких проживають близько 1397 чоловік різної вікової категорії.

4. Наталівський з центром у селі Наталівка. Загальна територія Наталівського старостинського округу складає 3954,0   га землі. До старостинського округу входить 2 (два) населених пункти: села Наталівка та Олександрівка, загальна площа яких складає  667,0   га. На території старостинського округу проживає 1696 чол., рахується 872 об’єкта погосподарського обліку.

5. Пилиповицький з центром у селі  Пилиповичі у складі сіл Пилиповичі, Анета, Городище, Степове.          Загальна  територія  Пилиповицького  старостинського  округу  складає  4630,7 га. Загальна  площа  сіл складає 643  га. На  території  Старостинського  округу   проживає 1628  чоловік  рахується  705  об’єкта   погосподарського  обліку .

Між  селами  та  містом  налагоджено  транспортне  сполучення.

За звітний період старости:

систематично брали участь у засіданнях виконавчого комітету  міської ради  та сесіях міської ради;

виконували доручення міської ради, її виконавчого комітету, міського голови,  заступників  міського  голови,  звітували  про  їх  виконання;

проводили особистий прийом  громадян;

здійснювали моніторинг за  дотриманням  на  території  сіл   старостинських  округів  громадського  порядку,  дотриманням стану  виконання  правил з  питань  благоустрою  території  населених  пунктів  округу;

в зимовий період проводили  організаційну роботу  по  очистці від  снігу  всіх  вулиць  населених  пунктів   та  сполучення  між  селами;

приймає від населення  округу  заяви  адресовані  органам  та  посадовим  особам міської  ради та передавали  їх  за  призначенням  для  подальшого  розгляду;

контролювали дотримання правил використання об’єктів  комунальної  власності  по  старостинському  округу;

проводили оповіщення призовників та  військовозобов’язаних про необхідність  явки  до  військового  комісаріату;

видавали довідки, проводили нотаріальні дії;

проводили контроль за  проживанням  дітей  в  сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах;

тощо.

8. СПІВПРАЦЯ З МІСТАМИ-ПОБРАТИМАМИ

На даний час діють Угоди про співпрацю з містами-побратимами: Миргород (Полтавська область), Долина (Івано-Франківська область), Коломия (Івано-Франківська область), Борислав (Львівська область), Галич (Івано-Франківська область), Хашурі (Грузія), Ломжа, Белхатув, Опочно, Пясеченський Повіт (Республіка Польща), Рогачів (Республіка Білорусь) та Суомуссалмі (Фінляндія).

З метою налагодження співпраці, під час проведення Міжнародного свята літератури та мистецтв «Лесині джерела» підписано угоди про співробітництво з Коломийською громадою Івано-Франківської області, а також Бориславською громадою Львівської області, угоди були затверджені рішенням сесії міської ради від 24.08.2021 № 272.

Офіційні делегації у складі представників органів міської влади, бізнесу та громадських організацій представляли громаду на урочистостях у містах Ломжа (Республіка Польща) та Борислав, а також відбулися поїздки по обміну досвідом щодо організації безпечного середовища, налагодження роботи з питань соціального захисту населення та ведення бізнесу у м. Київ, Луцьк, Коростень, Ірпінь та Миргород.

Новоград-Волинська громада в свою чергу приймала делегації з міст-побратимів Хашурі (Грузія) та Миргород.

Спільно з Миргородською міською ТГ при участі громадських організацій впроваджуємо спільний проект щодо підтримки підприємництва в умовах пандемії COVID. Крім того, з метою напрацювання майбутніх проектів розпочалися онлайн зустрічі з містами-побратимами за участі зацікавлених сторін.

9. СПІВПРАЦЯ З ПРОЕКТАМИ МІЖНАРОДНОЇ ТЕХНІЧНОЇ ДОПОМОГИ

З метою розвитку інституційної спроможності громади, пошуку додаткових (позабюджетних) джерел фінансування розвиткових проектів у громаді здійснюється відповідна співпраця з проектами міжнародної технічної допомоги.

Налагоджена співпраця з Офісом Ради Європи в Україні, з яким 14 травня підписано Меморандум про співпрацю. Завдяки технічній допомозі експертів з команди проекту Ради Європи «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні» розроблено новий Статут громади, який затверджено на сесії міської ради 24 серпня 2021 року.

Також досить успішною є співпраця громади з Програмою ООН із відновлення та розбудови миру, від якої у 2021 році громада отримала суттєву допомогу, а саме:

•        На забезпечення діяльності соціального простору: передано офісну техніку та меблі – на суму 146 тис.грн;

•        На  підтримку Плану громадської безпеки: передано водолазне обладнання для рятувальної станції – 110 тис.грн; 

•        На соціальну реінтеграцію учасників АТО (через посилення співпраці з молоддю): 

 - передано обладнання для спільних туристичних походів (генератор, спільні мішки та каремати) –  72 тис.грн,

- закуплено відеокамеру та квадрокоптер вартістю 71 тис.грн.

Вагомим надбанням є реалізація заходів спільних проектів з Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ.

Активно працюємо з проектом «Стале партнерство задля підвищення стійкості підприємців до наслідків пандемії», у рамках якого надається допомога громаді щодо стратегічного розвитку та підтримки місцевого бізнесу.

Так, за його допомогою у серпні проведено Перший муніципальний Хакатон. До участі було залучено команди з  трьох провідних вузів України -  Національний університет "Києво-Могилянська академія», Придніпровська державна академія будівництва та архітектури та Харківський національний університет міського господарства імені Бекетова. Команди університетів, до складу яких увійшли професори, викладачі, аспіранти та кращі студенти спільно з активними жителями нашої громади, молоддю, депутатами міської ради та бізнесом вивчали проблематику  та аналізували наявний потенціал громади.

Результатом проведення Хакатону стали напрацьовані рішення щодо напрямків стратегічного розвитку громади та стимулювання розвитку бізнесу.

Також у ході Хакатону підписано меморандум про співробітництво з Києво-Могилянською академією.

Досвід проведення Хакатону презентовано на Міжнародному саміті мерів.

Крім того, згаданим проектом GIZ також фінансується в громаді:

•        Вивчення проблематики розвитку бізнесу;

•        Розробка програми підтримки підприємництва;

•        Розробка інвестиційного паспорту;

•        Проведення навчальних заходів (тренінгів) для бажаючих стати підприємцями та діючого бізнесу.

10.ВЗАЄМОДІЯ З ВІЙСЬКОВИМИ ТА ПРАВООХОРОННИМИ ОРГАНАМИ

Новоград-Волинський має статус міста військової слави, адже саме тут дислокуються військові частини різних родів і видів Збройних Сил України: 30-а окрема механізована бригада імені Князя Костянтина Острозького, 12-й окремий полк оперативного забезпечення, 54-й окремий розвідувальний батальйон та 181-й окремий батальйон тилового забезпечення. Керівництво громади зд ійснює тісну взаємодію з військовими формуваннями, розташованими на території міської територіальної громади. 

З бюджету міської територіальної громади згідно рішення від 04.03.2021 року № 81 «Про Програму шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України розташованих на території Новоград-Волинської міської територіальної громади та матеріально-технічного забезпечення Новоград-Волинського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки на 2021-2023 роки, виділено кошти на задоволення матеріально-технічних, соціальних потреб військових частин та військовослужбовців, матеріально-технічного забезпечення Новоград-Волинського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, а саме: на закупівлю матеріалів для проведення поточного ремонту контрольно-пропускного пункту №1 (будівля №5/212) та центральної огорожі навколо військового містечка №5, для проведення поточного ремонту туалету в казармі, кімнати для вмивання, сушарні, а також закупівлі карнизів в солдатську їдальню, на закупівлю універсальних багатооборотних комплектів (УМК-1 KM) та автомобільних шин 195/65 R15, на закупівлю комп’ютерної техніки та оргтехніки,  на забезпечення послуг для перевезення призовників, кандидатів на військову службу за контрактом, мобілізованих, військовозобов’язаних.

Керівництво громади неодноразово відвідували військовослужбовців 30 окремої механізованої бригади ім. Костянтина Острозького за місцем виконання їх військових обов’язків в зоні ООС та полігоні.

Бригаді надано матеріали для облаштування місць проживання особового складу на передній ліній та місцях відведення важкого озброєння, що підпадає під дію Мінських домовленостей, інструменти та обладнання для обслуговування військової техніки. Все це частково придбано за рахунок коштів місцевого бюджету, виділених депутатським корпусом, а частково - за кошти благодійників.

Також у 2021 році на території міської територіальної громади проведено штабні навчання  140 окремого батальйону територіальної оборони, навчання передбачали бойові завдання, охорону стратегічно важливих об’єктів, забезпечення надійного функціонування органів державної влади та місцевого самоврядування, підтримку правопорядку та безпеки.

Двічі на рік забезпечується участь у заходах призовної комісії  та урочистих проводах призовників на строкову військову службу до лав ЗСУ.

У взаємодії з правоохоронними органами систематично здійснюються заходи із забезпечення громадської безпеки, попередження правопорушень, стихійної торгівлі, легалізації робочих місць.  У місті запроваджується система відеоспостереження «Безпечне місто», з виростанням відеокамер з функцією розпізнавання облич та автомобільних номерних знаків. Нині вже встановлено 35 відеокамер в межах міста. При проектуванні системи відеоспостереження працювала робоча група, у склад якої входять представники поліції.

12. ВТІЛЕННЯ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ

Повноваження здійснення контролю за дотриманням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 06.05.2004 року №50 «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо підготовки органами виконавчої влади інформації про здійснення ними державної регуляторної політики» покладено на постійну комісію міської ради з питань бюджету територіальної громади, комунальної власності та економічного розвитку.

Протягом 2021 року розробниками регуляторних актів: підготовлено проекти регуляторних актів, аналізи регуляторного впливу проектів регуляторних актів, проводилися оприлюднення проектів регуляторних актів та аналізу регуляторного впливу з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, громадських організацій та об’єднань, проводилися відстеження результативності регуляторних актів.

У 2021 році розробниками регуляторних актів проведено заходи з публічного обговорення у форматі «круглого столу» проектів регуляторних актів. До обговорення проектів регуляторних актів запрошувалися представники суб’єктів господарської діяльності, громадських організацій, які мали можливість ознайомитися з відповідними проектами, а також внести свої пропозиції і зауваження, заслухати аргументи розробників регуляторних актів щодо підстав необхідності розробки того чи іншого проекту, положення.

З початку року було прийнято 4 регуляторних акти.

На розгляд міської ради у 2021 році було винесено та затверджено 3 регуляторних акти – рішень міської ради про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; встановлення ставки єдиного податку та справляння плати за землю.

На розгляд виконавчого комітету у 2021 році було винесено та затверджено 1 регуляторний акт – рішення виконавчого комітету про встановлення тарифу на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування в Новоград-Волинській міській територіальній громаді".