Новоград-волинці збагачуватимуть великі торгові мережі: Яка користь з продажу пластикових пакетів по 2-3 грн

10 грудня 2021 року набрав чинності Закон про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. Законодавець передбачає: документ сприятиме зниженню обсягу їх використання, що позитивно позначиться як на навколишньому середовищі, так і на чистоті у житлових районах країни. Вартість одноразових пакетів для розважних товарів, якими до цієї ініціативи покупці безперешкодно користувалися у супермаркетах, варіюватиметься від 2 до 3 гривень.

У людей забирають вибір, змушуючи їх купувати пластик, але про збереження екологічного середовища в цьому законі не йдеться.

Супермаркети мають забезпечити біорозкладними пакетами своїх клієнтів. Більше того, він має коштувати дешевше, ніж пластиковий. Тоді люди купуватимуть те, що дешевше, і тут буде посилення боротьби за екологію. Зараз влада нібито знайшла швидке рішення для складних питань, а це суть популізму. Що станеться? Люди платитимуть більше, витрачаючи по 2-3 гривні на пакети для розважних товарів. А ось оборотні гроші від продажу пакетів підуть супермаркетам.

Постає питання, кого ж ми рятуємо?

Чи чекає на нас повернення у 90-ті, коли пакети прали, і як бути з найбіднішими, які не можуть дозволити собі додаткові витрати навіть у розмірі 2-3 гривень.

Найбідніші верстви населення будуть змушені брати з дому пакети, прати їх, пам'ятайте, як це було колись, або шити невеликі сумки для цих цілей. Тобто цей закон додає додаткове фінансове навантаження всі верстви населення, а не веде до зниження використання пакетів. Складається враження, що цей документ є абсолютно лобістським і спрямований на збагачення великих продуктових мереж. Так, частково ми знизимо обсяги використання пластику за рахунок дуже бідних верств населення. Всі інші просто збагачуватимуть супермаркети.