Чехія чи Польща?: Про переваги роботи в кожній з країн розповіла Анастасія з агенції GWS з Новограда-Волинського

Сьогодні ми поговоримо з Анастасією, представником європейської агенції праці Grand Work Service, якої офіційне представництво є у місті Новограді-Волинському. Анастасія вже понад два роки займається офіційним працевлаштуванням в Польщі та Чехії.

- Анастасія, у чому різниця для трудового мігранта, роботи в Польщі та Чехії.

- Насправді, залежить яка саме різниця вас цікавить. Якщо Польща, то там легша процедура офіційного працевлаштування, можна працювати по біопаспорту або можна швидко відкрити візу. Польська мова більш зрозуміла для українців, менталітет та і поляки вже звикли до українців і все краще і краще є ставлення до наших земляків. Багато наших клієнтів яких ми працевлаштовуємо, з часом переїжджають жити та працювати цілими сім’ями. Польща є комфортна країна для українців.

- А що скажеш про Чехію?

- Скажу, що трудові мігранти часто їздять по черзі то до Польщі, то до Чехії, тому Чехія є не менш привабливою для українців. Але в Чехії можна офіційно працювати лише по чеськім візам, а вони є коротко строкові на 90 днів. Але також, можна податись на дворічну карту і мати довготривалий побит та офіційну роботу протягом двох років.Також чеська мова, є на багато важчою для наших земляків.

- Розкажи, що потрібно щоб офіційно працювати в Чехії?

По перше - це бажання працювати та не боятись виїзду за кордон. Якщо стосовно документів, то в Чехії офіційне працевлаштування це лише по чеській робочій візі (на 90 днів) або віза для сезонних робіт - сезонна робоча віза (на 180 днів). Для відкриття візи потрібен пакет документів для подачі в чеське консульство. В пакет документів входить:

- Дозвіл на роботу з чеської біржі праці

- Трудовий договір з роботодавцем

- Умова про винаєм житла (приписка) завірена нотаріусом

- Страховий поліс

- Заповнена візова анкета

- Фото для візи 3.5 х 4.5

- Закордонний паспорт (оригінал та копії всіх сторінок з відмітками. Якщо у Вас є кілька закордонних паспортів, що діють, беріть з собою всі)

- Оригінал та копія паспорта України (внутрішній паспорт) або ID картка

- Індифікаційний код оригінал та копія

Також потрібно буде оплатити візовий збір 18 євро (оплата в гривнях за курсом банку) і консульський збір 35 євро (оплата при подачі документів на візу). Насправді люди які вже відкривали візи та мають контакти зі своїм роботодавцем то можуть зібрати весь пакет документів самостійно, а якщо немає досвіду або свого роботодавця в Чехії, то можна звернутись до агенції з працевлаштування і вам допоможуть і проконсультують, до речі якщо вам цікава робота в Чехії та Польщі, можете відвідати наш офіс в Новограді-Волинському, ми з радістю вас проконсультуємо та працевлаштуємо.

З якими складнощами може зустрітись український трудовий мігрант по приїзду за кордон?

До речі, в більшості працевлаштування за кордоном відбувається через агенції праці, в такому випадку всі формальності та побутові питання має взяти на себе агенція. Тому складнощів для людей не повинно бути.Коли до нас приїжджає працівник на роботу, ми займаємось всіма питаннями: виготовленням медичних довідок, санепідкнижок, банківських рахунків, забезпечуємо житлом, доїздом до роботи та всіма не передбачуваними побутовими питаннями наших працівників. Головна складність наших трудових мігрантів, це ментальна готовність до роботи. Перед тим як їхати, людина повинна розуміти, що вона має вийти з зони комфорту (зі свого дому) і налаштувати себе на роботу та зміну побутових домашніх звичок. Тому що, найчастіше працівники проживають в хостелах або будинках, де потрібно ділити кімнату, кухню тощо з іншими незнайомими людьми, і це треба розуміти. А якщо людина добре розуміє для чого та куди вона їде, то проблем ніяких не повинно бути, решту всіх питань ми як агенція, беремо на себе та несемо відповідальність за наших працівників.

- Чи зростає з роками тенденція роботи за кордоном для українців?

- Так, зростає, ми це бачимо за кількістю охочих. На жаль, українці не знаходять робочі місця в Україні особливо в провінційних містах, якщо і є робота, то заробітна плата не задовольняє наших людей. Робота за кордоном, це не лише змога покращити свій достаток та достаток своєї родини, але є рішучою силою для економіки України. Так, Україна втрачає трудовий ресурс, це мінус, але гроші які завозять трудові мігранти до нашої держави, це велика частина ВВП нашої країни. Люди заробляють гроші за кордоном, а витрачають їх в Україні (купують будинки та машини, роблять ремонти, оплачують навчання тощо), тому це є і позитивні моменти на які варто звертати увагу і розуміти їх суть та глибину.

- Дякую за відповіді та експертну думку.

- Дякую, хочу запросити всіх охочих працювати за кордоном або якщо вам потрібна візова підтримка до Польщі та Чехії, запрошую Вас до нас в офіс м. Новоград-Волинський, Гагаріна , 3, 3-й поверх (приміщення магазину «Норма») або телефонуйте +380733747997, +380671008997, і до речі в новому 2022 році ми зробили дуже низькі ціни на повні пакети документів для отримання візи в Польщу та Чехію, і також нагадаю що всі вакансії та консультації від нашої агенції є безплатними.