У ніч із 13 на 14 січня кожен може ще раз відсвяткувати Новий рік – за "старим стилем". У цей час відзначають Щедрий вечір.
04141 розповідає, що заведено готувати цього дня і як його святкувати.
Традиції свята
Щедрого вечора заведено щедрувати. На столі обов'язково стояла щедра кутя - у кутю з пшениці додавали сухофрукти, мед, горіхи, мак або інші солодощі та начинки, чим багатша ця страва, тим краще. Господині пекли печиво, що формою нагадували домашню худобу чи птицю. Багато хто готував страви зі свинини.
З ранку кожен член сім'ї намагався стати раніше за інших, щоб піти до колодязя, джерела або річки - набрати води і вмитися нею. У народі вірили, що той буде здоровим і бадьорим увесь рік.
Після того, як вся сім'я збиралася і влаштовувала вечерю, увечері із заходом сонця і до півночі дівчата та юнаки починали обходити хати та щедрувати. Натомість на пісню та віршоване побажання, господарі мали їх вітати смаколиками. Незаміжні дівчата цього вечора ворожили на майбутнього нареченого. Люди вірили, що Щедрий вечір був найвдалішим для ворожіння та молитов.
Також на Щедрий вечір існує звичай водити Козу. Козу робили з дерев'яної палиці, один із кінців якої розколювався на роги. До рогів прив'язували дерев'яні ложки, щоб вийшли вуха. З іншого боку палиці прикріплювали козячий хвіст і одягали її в старий кожух хутром. Обов'язково рукави кожуха повинні звисати донизу, щоб вийшли "ноги" кози.