Ліцей №1 імені Лесі Українки Новограда-Волинського - одна з найкращих загальноосвітніх шкіл міста. Протягом довгих років освітнього процесу, дана школа здобула беззаперечний авторитет серед батьків, учнів, освітян. Цілим поколінням молодих новоград-волинців вона відкрила шлях у доросле життя. Здобуті в її стінах знання дали змогу отримати освіту в престижних ВУЗах, стати надалі успішними людьми.
На жаль, представники місцевих органів влади можуть фактично знищити одну з найкращих шкіл міста, з сильною "молодшою школою" і звести нанівець увесь досвід та напрацювання десятиліть, які передували сьогоденню.
Підтримувана чинною місцевою владою, так звана, "трансформація мережі закладів загальної середньої освіти громади" передбачає створення на базі Ліцею №1 імені Лесі Українки міста Новограда-Волинського "старшої школи" із ліквідацією молодшої та середньої школи. Тобто пояснюючи людською простою мовою, влада має намір зігнати усіх старшокласників міста, хто не вступив до інших закладів освіти, в одну школу.
На скільки доцільно це робити та чи є якісь альтернативи?
Альтернативи є. У місті функціонують три ліцеї, на базі яких можуть навчатися учні старшої школи й чинне законодавство дозволяє їм успішно здійснювати свої функції у цьому статусі. Тим паче, що вони рівномірно розміщені по місту, мають під'їзди громадського транспорту й навчання в них фактично не створюватиме проблем учням відвідуванням школи старшокласникам. Також у місті вже функціонує мережа навчальних закладів, серед яких: Новоград-Волинський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, Державний навчальний заклад "Новоград-Волинське вище професійне училище", Новоград-Волинський політехнічний фаховий коледж, Фаховий коледж геодезії та землеустрою Поліського національного університету на базі яких можна створити класи для учнів "старшої школи" із відповідними професійними напрямками навчання. Їх потенціал повністю не розкритий, у більшості без проблем можуть навчатися значно більша кількість учнів, які за роки навчання в старших класах можуть здобути фахові знання. Також у місті є школи розраховані на значно меншу кількість учнів, на базі яких можна втілити "проєкт". Так, це потребуватиме влиття певних грошових коштів, для створення відповідної матеріально-технічної бази, які виділяти місцева влада не хоче. Складається враження, що їй за краще поділити вже наявного "пирога", пошматувавши його на частини та залишити надалі не потрібною значну частину матеріально-технічної бази закладу.