Починаючи з 5-го липня у Житомирській області закрили більше половини секторів та відділів Державної міграційної служби у районних центрах. Про закриття повідомили на сайті Управління ДМС у Житомирській області й додали список структурних підрозділів, які візьмуть на себе функції локальних секторів.
Через такі нововведення мешканці віддалених населених пунктів змушені довше діставатися до місць видачі паспортів та для отримання необхідних адмінпослуг. Але перед тим, як забрати документ, потрібно ще вистояти у живій черзі, яку організовують не так працівники відділів УДМС, як самі люди.
Ситуацію із закриттям локального сектору ДМС у Ємільчиному коментує його співробітниця Валентина Саух: “Це не близька відстань, дістатися туди — займе часу, а ще ж і гроші потрібно витратити на дорогу. В нас, наприклад, найвіддаленіший населений пункт. І щоб доїхати до Новограда треба 120 км проїхати із пересадками, бо прямого рейсу нема. Ціна з Ємільчиного до Новограда 80 гривень, то туди й назад вже буде майже 200 гривень. А ще ж черги!”
Зараз у Житомирській області працює всього шість структурних підрозділів міграційної служби. Ємільчинська та Баранівські ОТГ можуть скористатися послугами ДМС тільки діставшись до Новоград-Волинського відділу.
“Хочем звичайно працювати, хто ж не хоче працювати, надавати адмінпослуги своїм громадянам, своїй громаді, ВПО, хто прибув до нас в громаду теж потребують адміністративних послуг. Дуже багато людей є зараз у нас в громаді, хто залишився без ніяких документів. Їм потрібна наша допомога”, — жаліється пані Валентина.
Робітники секторів Державної міграційної служби, які підпали під закриття, зараз фактично не працюють. До них можна звернутися за консультацією на телефон “гарячої лінії”. Звільняти або скорочувати працівників не будуть, як і реорганізовувати закриті відділення. Про це у своєму коментарі для “Житомир.info” сказав начальник управління ДМС у Житомирській області Анатолій Федорчук.
Працівниця міграційної служби Валентина розповідає: “Ємільчинський підрозділ простоює. Обіцяли, що платитимуть 2/3 зарплати. Також сказали, що нікуди перенаправляти до працюючих відділень не будуть. Пояснили, що це пов'язано з воєнним станом, щоб зберегти життя людей. Тільки так пояснили, більше ніяких пояснень не давали”.
Анатолій Федорчук для “Житомир.info” наголошує, що це “тимчасовий захід”.
Коли відкриють районні підрозділи поки не відомо. Про зміни у роботі обіцяють повідомляти на сайті ДМС України.