Над Новоградом-Волинським з п’ятниці на суботу буде зорепад

Вже у ніч з 12 на 13 серпня звягельчани, як і всі мешканці Північної півкулі, зможуть побачити зорепад – пік метеорного потоку Персеїди. Видно його неозброєним оком. Це найбільш інтенсивний метеорний потік у році. Загалом його можна спостерігати від 17 липня по 25 серпня, та пік традиційно припадає на середину серпня. І за годину впаде до 160 «зірок». Про це розповідає УНІАН.

Що таке Персеїди

Астрономи називають подібне явище метеорним потоком, а в народі кажуть «зорепад». У липні-серпні Земля пролітає крізь залишки хвоста комети Свіфта-Туттля (ще одна мешканка Сонячної системи, яка облітає довкола Сонця раз за 135 років). Вони, влітаючи в атмосферу Землі, згорають та нагадують зірки, що падають. Насправді це дрібні уламки комети, фактично частинки льоду та невелике каміння, які й називаються метеоритами. А от якщо такий уламок достатньо великий, щоби не згоріти в атмосфері та впасти на землю, це вже метеорит.

Чому Персеїди? Тому, що радіант (область небесної сфери, яка здається джерелом метеорів) знаходиться поблизу сузір’я Персей.

Як і де побачити

По-перше, варто повернутися обличчям на північ. Над горизонтом слід знайти сузір’я Кассіопея – виглядає як трохи скошена літера W. Вліво та знизу від Кассіопеї легко знайти сузір’я Персей: воно нагадує грецьку літеру π (пі). Оце і є орієнтир, туди слід дивитися.

А як же комендантська година?

Так, цьогоріч не варто забувати про комендантську годину. На додачу, знизити ефект від спостереження може місяць: якраз 12 серпня він у повні.

Однак того, хто забажає подивитись на зорепад, не спинити. Щоб не порушувати заборон, спостерігати можна із вікна чи балкону. А от щодо місячного сяйва, зорепад все одно буде видно, хоч не такий яскравий, як без нього.

Головне, дивитись на північ: місяць світитиме в потилицю і не так заважатиме, навіть вогні міста дозволять побачити окремі метеори.

Ідеально спостерігати за Персеїдами вдалині від міста з його світловим забрудненням, коли нема місяця й комендантської години. Та це вже після перемоги. Адже є добра традиція під час зорепаду загадувати бажання.