Пости у соцмережах про зниклих безвісти чи полонених військових несуть для них небезпеку, – Ганна Маляр

Нерідко у соцмережах українці розповсюджують пости про зниклих безвісти чи полонених військових. Часто у супроводі йде текст на зразок «Ця особа перебуває в полоні, подивіться, може хто знає чи шукає цю людину» чи «помоліться за повернення». А ще фото та персональні дані військового. Як зазначає заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр, так робити не слід, бо це небезпечно, адже може зашкодити самому військовослужбовцю та перемовинам щодо обміну

« – Річ у тім, щовказана особа дійсно може перебувати в полоні, але ворог при цьому вважає її цивільною. Або особа може просто переховуватись на тимчасово окупованих територіяхі шукати можливості повернутись. Оприлюднюючи дані та фото такої людини, ви даєте ворогу орієнтир на пошуки», – йдеться у повідомленні.

На додаток, вказані позивні військових, місця дислокації, номери військових частин, обставини потрапляння в полон та інші дані несуть загрозу і побратимам військового. А інформація про значущість особи для суспільства робить вимоги до її обміну завищеними та ускладнюють процес обміну.

Щоби отримати допомогу у пошуках, а також психологічну та юридичну підтримку, краще звернутися до Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими: він діє на базі Головного управління розвідки Міноборони України й до нього входять більше десятка держустанов та організацій.

Адреса: м. Київ, вулиця Спаська 37.

Телефони: +38 (095) 412 74 24; + 38 (044) 425 12 09.