У Звягелі 3 липня відбулось відкриття регіонального офісу підтримки малого та мікробізнесу "Зроблено в Україні".
Про це повідомили на сторінці Звягельської районної державної адміністрації у Facebook.
Наразі просторів "Зроблено в Україні" у Житомирській області вже два. Перший відкрили в Житомирі в червні цього року, а другий – 3 липня у Звягелі.
"Відкриття цього офісу означає, що відтепер кожен підприємець або ж людина, яка планує вести підприємницьку діяльність, зможе отримати тут кваліфіковану й професійну консультацію щодо розвитку власного бізнесу. Відвідувачі офісу отримають тут вичерпну інформацію про всі державні та регіональні програми, які підтримують бізнес. Фахівці не лише консультуватимуть, а й допомагатимуть практично. Зокрема, зможуть допомогти у написанні бізнес-планів та оформленні документів для участі у грантових програмах", - зазначила директорка Житомирського обласного центру зайнятості Галина Корінна.
Олена Гусєва, дружина ветерана війни, розповіла про свій досвід у отриманні мікрогрантів. Родина володіє клінікою "Центр здорового хребта". За отримані кошти вони придбали нове обладнання, яке покращило роботу закладу, якість послуг та швидкість надання допомоги.
Спочатку процес отримання гранту здався їй складним, адже все було новим та незвичним. Проте фахівець центру зайнятості надавав вичерпну інформацію та підтримку протягом усього шляху. Завдяки цьому клініка змогла отримати грант, який став для них цінним ресурсом.
Наразі "Центр здорового хребта" володіє унікальним для району обладнанням для лікування опорно-рухового апарату. Також було створено два робочих місця, заповнення яких відбулося за допомогою центру зайнятості.
Виступав також ветеран війни та переселенець Богдан. Він брав участь у бойових діях з 2017 до 2023 року та має інвалідність. Богдан подякував за гостинність місту Звягель, де він зараз проживає, та за допомогу у відкритті власної справи, яку надав центр зайнятості.
Під час війни він зрозумів, наскільки перспективною може бути робота дронів в цивільному житті, і вирішив розпочати власний бізнес, впровадивши використання дронів у аграрній сфері. Наразі його справа успішно розвивається, і він має багато планів на майбутнє.
Отримавши поранення на війні, способам адаптації обрав бізнес та підтримку економіки. Позиція гідна поваги та наслідування.
Під час заходу також обговорили реалізацію проєкту суспільно корисних робіт при центрі зайнятості. Цей проєкт набирає популярності та приносить користь як людям, так і громадам. Він дозволяє економити бюджетні кошти та отримувати нові надходження.
Яскравим прикладом успішного впровадження проєкту суспільно корисних робіт стала Ярунська громада Звягельського району. Вони одні з перших та найактивніших учасників цієї програми, надають роботу багатьом людям.
Голова Ярунської громади Сергій Романюк зазначив: "Ми залучаємо людей до цієї програми та надаємо їм соціальний супровід, адже багато хто з них не має підтримки, більшість чоловіків пішли на фронт.
Внутрішньо переміщені жінки активно працюють за цією програмою, ми створили для них гарні умови, і я дякую за це центру зайнятості - за комунікацію та єдність".
Ірина Гудзь, заступниця голови Звягельської міської ради, розповіла про роботу міськради та плани на майбутнє, а також висловила подяку за відкриття цього простору в місті.
На завершення заходу відбулась важлива місія: передання маскувальних сіток для новоствореної бригади. Сітки були виготовлені безробітними громадянами Брониківської сільської ради з закуплених матеріалів депутата Брониківської сільської ради Олега Осіпчука.