Найвищі зарплати в Україні у програмістів, медійників і фінансистів, найнижчі – в освітян

В Україні середньомісячна заробітна плата в освітній сфері - найнижча з усіх видів економічної діяльності, найвищий дохід - у сфері інформації та телекомунікацій і у фінансовій та страховій діяльності.

Про це повідомляє Міністерство економіки в оприлюдненому 1 серпня моніторингу основних подій в економіці за червень 2024 року.

«На рівень оплати праці у 2023-2024 роках і далі впливають чинники 2022 року – наслідки активних бойових дій на значній території України, а саме: тимчасова втрата значної території, руйнація інфраструктури та підприємств (або їх пошкодження, що зумовило призупинення їх діяльності), суттєві перманентні руйнування логістики та значна кількість людей працездатного населення за кордоном (мігрантів) та в лавах Збройних Сил України, що створює значні структурні дисбаланси на ринку праці. Водночас вітчизняні суб’єкти господарювання підвищують рівень оплати праці з метою утримання та залучення нового висококваліфікованого персоналу в умовах нестачі трудових ресурсів у країні», - зазначають в Міністерстві економіки.

Так, за даними Мінекономіки, в трійку найвищих середньомісячних зарплат у І кварталі 2024 року входили: інформація та телекомунікація (49 тис. 473 грн); фінансова та страхова діяльність (39 тис. 116 грн); професійна, наукова та технічна діяльність (26 тис. 316 грн).

Найнижчі зарплати були в таких сферах: освіта (12 тис. 649 грн); мистецтво, спорт, розваги та відпочинок (13 тис. 663 грн); будівництво (14 тис. 561 грн).

Щодо середньої зарплати тих, хто шукає роботу, то станом на початок липня 2024 року вона була 20,4 тис. грн, а у пропозиціях роботодавців – 19,5 тис. грн.