«Дніпровським вежам» – 25 років. Історія найвідомішого довгобуду Троєщини

25 років тому у Деснянському районі Києва розпочалося будівництво житлового комплексу «Дніпровські Вежі». Станом на сьогодні жодна з будівель не введена в експлуатацію та навіть не добудована. Про це йдеться на телеканалі Н1 у програмі «Про ЖК».

Усього в будівництво вклалися близько 300 інвесторів – загалом 90 млн гривень

У 1999 році «Дніпровські Вежі» проєктувалися як шість 35-поверхових найвищих житлових будинків у Києві на 890 квартир. Замовником проєкту виступило Головне управління внутрішніх військ МВС. Здача в експлуатацію планувалась на кінець 2002 року.

Перші два роки будівництво просувалося досить швидко – 3 поверхи за місяць. Над об'єктом працювало близько 1 200 будівельників, проте у 2003 році будівництво було призупинено.

Загальні витрати фінансування МВС України становили 127,8 млн гривень при 50% готовності об'єкта (гроші були виділені з держбюджету). 450 військовослужбовцям повинно було бути віддано 37 000 м² житлової площі.

У 2005 році будівництво зовсім припинилось, будівельники покинули свої робочі місця через відсутність фінансування.

У 2014 році Київська міська рада передала ЖК у постійне користування Головному управлінню Нацгвардії України, а у 2021 році Нацгвардія навіть оголосила про плани залучити інвестора для добудови житлового комплексу.

Хмарочоси проєктували як візитну картку Києва, однак вони стали символом і найвідомішим довгобудом Троєщини. Відновити будівництво, ймовірно, вже не вдасться, оскільки будинки просіли та нахилилися.