Фонд держмайна запустив сервіс безкоштовної оцінки нерухомості

Фонд державного майна презентував онлайн-сервіс, який дає змогу безплатно отримати довідку про вартість своєї нерухомості. Сервіс забезпечує визначення вартості 18 типів нерухомого майна при здійсненні операцій купівлі-продажу.

Про це йдеться в свіжому випуску програми про ринок нерухомості, будівництво та архітектуру в Україні «Про ЖК» телеканалу Н1.

Сервіс автоматичної оцінки виконує функцію оперативної оцінки ринкової вартості обʼєктів нерухомості. Його мета – зробити процес оцінки прозорим і ефективним, а також доступнішим для широкого кола користувачів.

Для того щоб отримати е-Довідку про оцінку, фізичним та юридичним особам потрібно авторизуватися на сайті за допомогою електронного підпису або через id.gov.ua.

Довідка буде чинна впродовж 30 календарних днів з дня її формування.

У випадку незгоди з результатами автоматичної оцінки, можна замовити додаткову оцінку в оцінювачів, але така послуга буде платною.

Оцінювач складає звіт про оцінку майна, що реєструється в Єдиній базі та чинний протягом шести місяців з дати оцінки.

Реєстрація суб’єктів оціночної діяльності (СОД) здійснюється лише за електронною печаткою СОД, а не за особистим електронним підписом керівника.

Нотаріусам, щоб сформувати витяг з Єдиної бази або звіт про оцінку, теж необхідна реєстрація за особистим кваліфікованим електронним підписом.

У 2023 році українці придбали у 1,7 раза більше нерухомості, зокрема 404 519 об’єктів, порівняно з показником попереднього року – 234 157. За даними Мінʼюсту, приріст у 1,7 раза однаковий як для житла, так і земельних ділянок.

Загальна кількість використаних нотаріальних бланків торік зросла на 2,6 млн, проте все ще залишається меншою, аніж до початку повномасштабної війни.

У першому кварталі українці почали активніше купувати та продавати земельні ділянки, а також нерухомість за даними Єдиного реєстру нотаріальних бланків Мінʼюста. Відчужень іншої нерухомості, окрім землі, цьогоріч побільшало у 1,5 раза. Так, за перший квартал цього року нотаріуси посвідчили понад 181 000 таких бланків. До порівняння, за той самий період торік таких угод було майже 117 000. Проте, це все ще на 16% менше, ніж до початку повномасштабної: тоді для відчуження землі було використано трохи більш ніж 216 000 бланків.