«Крузаки», «мерси» та «джипи»: нові преміальні авто депутатів від Звягельщини

Журналісти Бігус інфо опублікували своє традиційне розслідування під назвою «Нові тачки депутатів: хто купує авто за СОТНІ ТИСЯЧ доларів під час війни?». Вся увага протягом трьох років прикута до народних депутатів.

А що ж там на місцевому рівні? Журналісти програми «Золотий батон» проаналізували декларації депутатів від Звягельщини за 2022-2023 роки і мають про що розповісти і що показати.

Наші колеги розмірковують над доцільністю великих витрат на предмети розкоші під час війни на тлі трагічних подій на фронті та в тилу. Ми не будемо займатися моралізаторством та лише привітаємо депутатів від Звягельщини з обновками, хоча не кожен з них мав гроші на купівлю авто, а це вже ознака незаконного збагачення. Тобто гроші могли бути отримані корупційним шляхом, а це вже справа, якою мають займатися правоохоронні органи.

Нові квартири, тисячі гектарів землі і звісно ж нові круті позашляховики — активно провели два воєнні роки на ринку нерухомого і рухомого майна депутати Житомирської обласної ради від Звягельського району — Віктор Мельник та Олександр Ющенко.

Щодо автомобілів, то після повномасштабного вторгнення депутат Ющенко набув права на новенький Jeep Wrangler вартістю 1 млн 550 тис грн.

Приблизно так виглядає це авто, що має повний привід, гарну прохідність і потужний двигун.

Інший депутат обласної ради від Звягельщини вирішив не відставати і придбати рівноцінне до джипа авто наступного, 2023 року.

Попри те, що Віктор Мельник не бізнесмен, а чиновник, і очолює Філію «Звягельське лісове господарство» Державного спеціалізованого господарського підприємства «Ліси України» та офіційно має в заробітку лише зарплату і невелику пенсію,

у 2023 році депутат придбав квартиру площею 71 м² у Житомирі і новий автомобіль. При цьому, в порушення вимог НАЗК, не вказав вартість ні житла, ні авто.

Це позашляховик VOLKSVAGEN AMAROK 2020 року випуску. Оскільки в декларації ціну автомобіля приховано, тому, проаналізувавши оголошення щодо продажу ідентичних автівок на профільних сайтах, робимо припущення, скільки могла б коштувати ця: на авто такої моделі 2020 року вартість вказана у розмірі 41 тис. доларів.

Єдине, що офіційно пов’язує депутата Мельника зі світом бізнесу — це корпоративні права дружини Ірини Мельник. Вона має приватне підприємство «Рекламно-інформаційне агентство Радіо-Люкс» та є співвласником дорожнього підприємства ТОВ «УКР-ДОР-СЕРВІС», яке ремонтує дороги Звягеля. Інша доля дорожнього підприємства належить співпартійцю Мельника по партії «Наш край» — депутату Звягельської міської ради Дмитру Рудницькому.

Офіційно, відповідно до декларації, колишній голова районної ради Рудницький не має жодного авто, а всі доходи родини — лише 220 тис грн на рік, тобто лише 18 тис грн на родину. При цьому успішне дорожнє підприємство «Укр-дор-сервіс», яке отримало за роки повномасштабної війни підрядів на понад 100 млн грн, дало його власнику Рудницькому офіційно прибутку лише 11 тис грн на місяць, що за вирахуванням податків рівнозначно мінімальному розміру зарплати в Україні.

Повна протилежність декларації Рудницького — декларація іншого власника дорожнього підприємства Звягеля, який теж є депутатом міської ради тепер вже від «Європейської Солідарності» Віталія Табалюка.

Табалюк міг бути рекордсменом в цьому відео за кількістю транспортних засобів. Та потримаємо інтригу і залишимо рекордсмена на фінал нашого випуску.

Табалюк — власник ТОВ «НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКІ ШЛЯХИ». Має 17 транспортних засобів, в основному вантажних.

І куди ж без «крузака». В 2022 році депутат придбав автомобіль Toyota Land Cruiser 1999 року, вартістю, згідно декларації, 431 тисяча гривень. На той момент у власності Табалюка вже був один «крузак». Придбаний у 2019 році ще свіжий Land Cruiser 2015 року лише за 200 тис грн. Це офіційно, згідно з заповненою депутатом декларацією. Насправді ж навіть сьогодні, через 5 років після придбання у 2019-ому, продажі такого авто на ринку стартують від 2 мільйонів гривень. Що це за депутатська знижка така в 90% - якщо знаєте, де таку дістати, пишіть будь ласка в коментарях до цього відео на сторінках телеканалу Н1 у соцмережах.

Десь там само, де і його колега скуплявся під час повномасштабного вторгнення на розпродажі інший депутат міської ради від «Народної партії». Це Петро Литвин, брат двічі спікера Верховної Ради Володимира Литвина.

У листопаді 2022 року він придбав неновий позашляховик Volkswagen Touareg за 160 тис грн.

Хоча ринкова вартість таких авто навіть сьогодні стартує від 350 тис грн. Знижка вже не така суттєва як в колеги у 90%, але все ж 50% знижки це теж приємно.

Цікаво, що грошових заощаджень депутат зовсім немає. А єдині джерела доходу — це пенсія і соціальні виплати.

Петро Литвин отримує виплати як учасник бойових дій. Широко відомо, що він брав участь в АТО. А от інший депутат міської ради теж має такі соціальні виплати як Литвин, тобто як учасник бойових дій. Тільки як і коли воював — загадка. Це депутат міської ради Звягеля від «Пропозиції» Олександр Широкопояс, якому попри відсутність профільної освіти від початку каденції дали в розпорядження «жирну посаду», що відкриває багато можливостей по розпорядженню бюджетних коштів на будівництва, ремонти та закупівлю техніки – начальник Управління культури і туризму Звягельської міськради.

Згідно з декларацією, за 2023 рік чиновник отримав 397 тис гривень зарплати за основним місцем роботи та одноразову допомогу учасникам бойових дій у розмірі 6500 гривень. Це всі доходи депутата, жодного бізнесу. Життя за 26 тис грн в місяць після відрахування податків з зарплати. І нуль гривень грошових накопичень і в депутата, і в його родини. Куди б вже тут до великих покупок, а ні — за час повномасштабного вторгнення, після якого суттєво виріс бюджет Звягельської громади за рахунок військового пдфо, депутат придбав і квартиру, і автомобіль.Хоча поряд з тим і виступав в міській раді з вимогою підняти собі та дружині, яку влаштував до себе на роботу, зарплатню.

У 2023 році в Олександра Широкопояса з'явилася квартира в Києві загальною площею 57,8 квадратних метри. При цьому всупереч вимогам Закону депутат не вказав у декларації вартості житла.

Та місцеві журналісти з’ясували, що квартира, яку депутат намагався приховати, розташована в Києві, на вулиці Дмитра Луценка в Голосіївському районі. Поруч METRO, «Епіцентр» та найбільший торговельно-розважальний центр України ТРЦ «Республіка». Найближчі станції метро – «Іподром» та «Теремки». Гарне місцерозташування, розвинена інфраструктура, однак далеко від центра, мікрорайон не назвати престижним, чого не скажеш про житловий комплекс, в якому придбав квартиру начальник Управління культури і туризму Звягеля.

Тут розташований житловий комплекс «Британський квартал». На сайті забудовника про ЖК говориться наступне: «Британський квартал» в Києві – це вдалий приклад комплексної забудови кварталу закритого типу в єдиному архітектурному стилі з власною повноцінною інфраструктурою. Знаходиться ЖК на вулиці Дмитра Луценка,10, в самому зеленому районі столиці – Голосіївському, недалеко від найбільшого в Європі Голосіївського лісу. Тому, якщо мрієте жити у цій частині столиці, тоді вам варто поквапитись, адже купити квартирув ЖК «Британський квартал» в м. Київ від забудовника Royal House мріє чи не кожен киянин».

Ціна питання. Площа апартаментів Широкопояса – 57,8 м кв. На профільному сайті про нерухомість Лун.юа в ЖК «Британський квартал» доступно три квартири подібної площі. Дві квартири по 60 м кв кожна вартують по 105 тис дол. По сучасному курсу це 4 млн 330 тис грн. І одна квартира меншої площі в 55 кв м тут коштує 100 тис дол.

Виходить, що ринкова вартість квартири, придбаної керівником управління культури і туризму Звягельської міськради в Києві близько 4 млн грн! Це в 10 разів більше, ніж всі зароблені Широкопоясом кошти за увесь 2023 рік!

Та в «Золотий батон» сьогодні пан депутат потрапив як і інші не через нерухомість, а через рухоме майно. Так, звісно, куди ж без придбання автомобіля. Олександр Широкопояс в декларації за перший рік повномасштабної війни задекларував купівлю легкового автомобіля AUDI А6, придбаного 16 липня 2022 року за 145 тисяч гривень. Тариф звісно депутатський, пільговий. Подібні авто коштують в два-три рази дорожче, ніж задекларував депутат.

Не відстають від колег і «Слуги народу» зі Звягельської міської ради.

Депутат Микола Максименко в додачу до Audi Q5 у 2022 році придбав Mercedes-Benz, який хоч і 1998 року, але коштував йому лише трохи більше ніж 1 тисяча доларів, що дивно.

Інша «Слуга народу» Валентина Тростенюк не поскупилася і у березні 2023 року придбала своє перше авто аж за 725 тис грн.

Це позашляховик SkodaKaroq2020 року випуску. Десь так виглядає цей автомобіль.

Щодо кольору і технічних характеристик в декларації подробиць не пишуть.

З приходом повномасштабної війни, здається, депутати і чиновники Звягельської міськради лише активізувалися з купівлею автомобілів. Депутат від «Нашого краю» Степан Нусбаум придбав у грудні 2023 року BMW X5 2008 року випуску.

Заступник міського голови Віталій Якубов, який запам’ятався тим, що якось на публічному заході показав непристойний жест людям під міськрадою,

хоч і мав доходів на всю родину лише в менш як 20 тис грн на місяць, одначе це не завадило йому за час повномасштабної війни гульнути по повній. У липні 2022 року дружина Якубова купує свіженький 2020 року випуску позашляховик Nissan. Ціну в декларації не вказали, та ринкова вартість нині складає близько 600 тисяч гривень.

А у 2024 році скромний чиновник Віталій Якубов купує авто майже за 1 мільйон гривень.

Це Land Rover 2015 року випуску. Потужне авто для потужних чиновників. До речі, в якості заступника міського голови Звягеля Миколи Боровця Віталій Якубов курував питання дорожнього будівництва громади та є однопартійцем вищезгаданих Віктора Мельника та Дмитра Рудницького по партії «Наш край», які мають відношення до компанії «Укр-дор-сервіс», котра отримала чи не найбільше підрядів на дорожні роботи в громаді.

В родині іншої заступниці голови Звягельської громади Наталії Борис також оновився автопарк. Ця заступниця міського голови в свою чергу курує питання Управління культури вищезгаданого Широкопояса.

Це відповідно до декларації чиновниці її чоловік, який є головним лікарем місцевої лікарні, придбав автомобіль за 1 млн 200 тис грн у 2022 році.

Мова про авто чи не з салону, випущене того ж 2022 року марки Toyota RAV4.Очевидно, вигідне капіталовкладення, адже навіть сьогодні, через два роки, коли нове авто мало подешевшати, знайти RAV4 2022 року за менш як півтора мільйони гривень складно.

І на десерт — обіцяний рекордсмен.


Депутат від партїі Європейська солідарність Звягельської міської ради Роман Седлецький зумів виграти боротьбу у свого однопартійця Віталія Табалюка, який хоч і має загальну більшу кількість автомобілів, та очевидно більшість з них не для особистого використання, а от у Романа Седлецького 11 транспортних засобів, з яких аж 8 — це легкові автомобілі. Цілий автопарк, який непогано виглядав би і в Межигір’ї. Тут і ToyotaLandCruiser, і Mercedes, і Toyota RAV4.

А головне для нашого випуску — цілих три авто, придбаних у 2022-ому році.Це рідкісний для України електрокар від електрокар від Опель за майже 1 млн гривень.

Іще один електрокар Nissan Leaf 2018 року за понад 800 тис грн, відповідно до декларації. Або це унікальний випадок в нашому випуску невдалої інвестиції, адже такі Nissanнині продаються за ціни в районі 500 тис грн, або комплектація цього при купівлі була найелітнішою.

І це преміальна Toyota Highlander 2021 року за понад 1,3 мільйони гривень. Хоча, як показують профільні ресурси з продажу авто, ціна на нього два роки тому могла бути значно більшою.

Ось такі обновки можуть собі дозволити в Звягельській міській раді. Порадіємо за депутатів і чиновників. Задумаємося над тим, чи за призначенням йдуть бюджетні кошти і напишемо в коментарях, яке авто цього випуску вам сподобалося найбільше.