Збірна України обіграла Грузію та набрала перші очки у Лізі націй-2024/25

У матчі проти Грузії бірна України нарешті здобула свої перші очки, обігравши суперника з мінімальним рахунком 1:0 в матчі 3-го туру. Про це йдеться на телеканалі Н1 в програмі «Футбольний тиждень».

Для нашої команди цей поєдинок був вкрай важливим, адже початок виступів у Лізі націй був невдалим — поразки від Албанії (1:2) та Чехії (2:3) змушували українців грати на максимумі. Грузія ж підійшла до цієї зустрічі в статусі лідера групи, маючи дві перемоги у своєму активі.

Матч проти грузинів став особливим і з огляду на кадрові зміни у складі «синьо-жовтих». Вісім футболістів через травми не змогли допомогти команді, і ми побачили на полі одразу трьох дебютантів. Уже зі старту на поле вийшов 26-річний опорник «Олександрії» Іван Калюжний, а ближче до кінця гри свої перші хвилини за збірну провели ще двоє молодих гравців – Олександр Назаренко з «Полісся» та Дмитро Криськів з «Шахтаря».

Щодо самого матчу – на 35-й хвилині Георгій Судаков відібрав м’яч на половині поля суперника, після чого Михайло Мудрик, змістившись із лівого флангу в центр, потужним ударом з-за меж штрафного майданчика відкрив рахунок.

На старті другого тайму Мудрик мав шанс оформити дубль, але чудовий сейв голкіпера Мамардашвілі не дозволив подвоїти перевагу.

Грузія також не залишилася без моментів: на 78-й хвилині наша оборона помилилася, і суперники заробили небезпечний штрафний удар, але Анатолій Трубін впорався з ударом і врятував команду.

Наприкінці матчу грузини таки змогли забити, але суддя скасував взяття воріт через офсайд.

Фінальний свисток зафіксував довгоочікувану перемогу України – 1:0. Це перші очки нашої команди у Лізі націй цього сезону.

Після матчу дебютанти збірної поділилися своїми емоціями. Іван Калюжний, який вийшов у стартовому складі, прокоментував свій перший виступ за збірну: «Дуже радий отримати такий шанс. Дякую тренеру за довіру та своїм клубним наставникам за підготовку. Гра проти Грузії була непростою, але ми виконали установку тренера і здобули важливий результат».

Олександр Назаренко також поділився враженнями після дебюту: «Це мрія дитинства — зіграти за національну збірну. Горджусь тим, що зміг опинитися тут і допомогти команді».