Перший в історії вигнутий хмарочос стане найдовшою будівлею у світі

Американська архітектурна студія Oiio представила концепцію незвичайного хмарочоса, який може змінити вигляд Нью-Йорка (США) і стати найдовшою будівлею у світі. Проєкт «Великий вигин» (The Big Bend) передбачає створення U-подібної конструкції, яка згинатиметься і знову опускатиметься донизу, перетворюючись на своєрідну арку. Такий підхід дає змогу обходити суворі закони планування висотних будівель. Про це йдеться у випуску програми про ринок нерухомості, будівництво та архітектуру в Україні «Про ЖК» телеканалу Н1.

Проєкт передбачає створення 4000-футової U-подібної конструкції, яка вигинатиметься і знову опускатиметься донизу, перетворюючись на своєрідну арку. Цей підхід дає змогу обходити суворі закони планування висотних будівель у Нью-Йорку і символізує новий спосіб розширення міських кордонів.

У Нью-Йорку забудовники традиційно купують «права на повітря» — вертикальний простір над сусідніми будівлями, щоб будувати вищі хмарочоси. Однак завдяки своїй унікальній формі «Великий вигин» обходить необхідність придбання цих прав, створюючи вертикальну протяжність без додаткових витрат і складнощів.

The Big Bend стане вищим за Бурдж-Халіфа на 1000 футів і перевищить висоту One World Trade Center, залишаючись при цьому відносно компактним для Мангеттена. Проєкт також передбачає інноваційну систему ліфтів, які зможуть переміщатися горизонтально і в аркових зонах будівлі.

Дизайнер проекту Іоанніс Ойконому зазначив, що мета проєкту — буквально виділятися на тлі традиційних хмарочосів, при цьому не порушуючи зонування. Він підкреслив, що будівля має бути створена для того, щоб бути побаченою.

Проте проект уже зіткнувся з критикою. Відомі архітектори Стівен Голл і Ліз Діллер висловили побоювання з приводу впливу потенційного збитку навколишньому середовищу. Жителі міста також стурбовані тим, як хмарочос може вплинути на Центральний парк, відкидаючи тінь на їхнє улюблене місце відпочинку.