Обговорили ключові аспекти аграрної інтеграції України до Європейського Союзу, зокрема, підготовку українського законодавства до відповідності вимогам ЄС, підтримку фермерів, розвиток сільських територій та забезпечення продовольчої безпеки в умовах війни. Про це йдеться на телеканалі Н1 в програмі «Добрі новини. Україна: підсумки тижня».
Учасники зазначили, що за два роки після подачі заявки на членство в ЄС Україна досягла історичного результату — отримала рішення про відкриття переговорів про вступ. Одним із наступних кроків є затвердження переговорної рамки, що стане основою для подальшої інтеграції.
Особливу увагу приділили підготовці до скринінгу аграрного законодавства відповідно до acquis ЄС, що передбачає аналіз та гармонізацію українських норм з європейськими стандартами в таких сферах, як сільське господарство, ветеринарія, фітосанітарія та рибальство.
– Аграрна політика високих стандартів якості – одна з ключових на шляху України до ЄС. Одним з трьох головних кейсів в агро на шляху до євроінтеграції, про які говорять єврокомісари, є розвиток сільських територій, – відзначає народний депутат України Дмитро Костюк.
В цьому контексті як Голова підкомітету з питань соціальної політики агропромислового комплексу, розвитку сільських територій, науки та освіти Дмитро Костюк звернув увагу членів Кабміну і представників ЄС на тому, як Уряд гальмує важливі реформи, направлені на розвиток сільських територій.
– Так, в Законі «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», який Парламент прийняв ще 2020 року, було дано завдання Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня опублікування цього Законурозробити та подати на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення у складі спеціальних фондів державного та місцевих бюджетів Фонду розвитку сільських територій, кошти з якого спрямовуються на видатки розвитку: інфраструктури, енергозбереження, освіти та медицини у сільській місцевості та реалізацію державних програм розвитку малих і середніх сільськогосподарських товаровиробників.
Минуло вже не 6 місяців, а понад 4 роки, а Кабмін досі не вніс до Верховної Ради проект, як того вимагає Закон! Не зрозуміло, чого ми хочемо від людей, коли сама виконавча влада Закон не виконує! 4 роки я піднімаю і буду піднімати це питання з усіх можливих трибун, – повідомив народний депутат.
В присутності представників ЄС Заступник Міністра аграрної політики пообіцяла представити на розгляд депутатів необхідне рішення.