Одне з завдань Державного архіву Житомирської області, як і будь-якого архіву —збереження історичної пам’яті. І тут на допомогу архівістам прийшли сучасні технології: за 2024 році вдалося зробити чимало в оцифруванні документів Національного архівного фонду, а саме створити більш ніж 501 тисячу цифрових копій. Про це йдеться у повідомленні пресслужби Житомирської ОВА.
– Протягом року держархівом було оцифровано 2 080 справ та 4 000 описів, що сумарно становить понад 501 тисячу цифрових копій. Цей процес не лише дозволяє убезпечити оригінали від фізичного зношення, але й відкриває доступ до історичних документів для ширшого кола користувачів. Перехід до цифрового формату є необхідним кроком у збереженні національної спадщини в умовах сучасних викликів, – йдеться у повідомленні.
З 24 лютого 2022 року, коли відбулося повномасштабне вторгнення рф в Україну, у архіві стали збирати колекцію документів, пов’язаних із цим: це відеоматеріали й фотографії, свідчення тощо.
Окрім того, особливу увагу приділяють оцифруванню документів генеалогічного характеру:
– Також варто зауважити, що одним із пріоритетних завдань 2024 року став початок співпраці Державного архіву області з корпорацією FamilySearch International (США), світовим лідером з оцифрування документів генеалогічного характеру. Реалізація даного амбітного проєкту передбачає зростання темпів оцифрування документів національного архівного фонду, що забезпечить вільний доступ користувачам архівної інформації в режимі онлайн. На першому етапі планується виготовлення 2 млн цифрових копій. Це дасть можливість дослідникам, історикам і пересічним громадянам з усього світу працювати з архівними матеріалами, не покидаючи власного дому.