Не так давно для українських заробітчан відкрився ще один відмінний напрямок для заробітку. Останнім часом все більша кількість українців вирушає на роботу до Швеції.
Багатьом навіть на стільки подобається перебування в цій країні, що вони замислюються над тим, як би продовжити перебування на території Швеції. Ми з вами знаємо, що віза дозволяє знаходиться на території будь-якої країни досить нетривалий термін. І після її закінчення нам доводиться залишати територію ЄС і після очікувати близько 3-6 місяців для того, щоб мати можливість знову в'їхати в ЄС. Однак, отримавши такий документ, як вид на проживання можна не турбується про ці дрібниці. Адже за допомогою такого документа ви можете залишатися на території країн ЄС досить тривалий період часу.
Сьогодні ми дізнаємося, що необхідно для отримання карти довгострокового перебування в Швеції.
Для початку давайте розберемося, чому жителів України, і не тільки, так тягне залишитися надовго в цій країні? Відповідь проста: всі вони рішуче налаштовані на краще життя в більш розвиненій країні з високим рівнем життя. Охочих звичайно предостатньо, проте виконати всі необхідні умови для отримання ВНЖ вдається далеко не всім.
Саме тому ми вирішили розповісти вам про те, як підготувати всі необхідні документи і отримати посвідку на проживання в Швеції. Цей документ дозволяє іноземцю знаходиться на території Шведського Королівства більше 90 днів в півріччі. Оформляючи його вперше, здобувач отримує право знаходиться на території Швеції рівно 1 рік з правом продовження ще на рік. Після п'яти років проживання в Швеції він може подати заявку на отримання ПМЖ в Швеції терміном на 5 років. Однак для цього необхідно буде здати певні іспити на знання мови. А вже після цього, людина подає заявку на отримання громадянства. Тобто, для того, щоб стати повноправним громадянином Швеції потрібно прожити на території цього Королівства 10 років.
Процес отримання ВНЖ в Швеції має кілька етапів. Для початку вам потрібно знайти причину, яка стане підставою для отримання довгострокової візи категорії D. Це може бути працевлаштування на території Швеції, реєстрація власного бізнесу, навчання в шведському ВНЗ, укладення шлюбу з громадянином цієї держави або прибуття до Швеції під статусом біженців, але тут буде потрібно дуже ретельна перевірка всіх даних.
Після того, як причина була встановлена, необхідно особисто подати документи в посольство Швеції для отримання даної візи. А вже після цього подати запит на отримання ВНЖ. Оформити його можна як в Консульстві ШК в Україні, так і в міграційних органах на території Шведського Королівства. Найголовніше, що реєстрація повинна пройти не пізніше, ніж через 8 днів після вашого прибуття на територію Швеції.
При подачі документів на отримання ВНЖ в Швеції потрібно мати такі документи:
1. Заявка на оформлення ВНЖ;
2. Закордонний паспорт (оригінал і копія);
3. Паспорт громадянина
4. Надати інформацію про членів сім'ї;
5. Виписка з банківського рахунка або довідка про наявність коштів;
6. Квитанція про сплату консульського збору;
7. Медичне страхування з покриттям 30 тис. Євро;
8. Два фото 3,5х4,5 см;
9. Для студентів лист батьків / опікунів про їхню згоду на оплату навчання;
10. Для бізнесменів податкова декларація за останні 2 квартали;
11. Документ, що підтверджує мету візиту до Швеції (трудовий договір, свідоцтво про реєстрацію бізнесу, довідка про зарахування до ВНЗ, свідоцтво про шлюб і т.п.)
12. Дуже рідко, але буває, можуть запросити диплом про здобуту освіту.
Цей список практично не відрізняється від списку документів для отримання довгострокової візи, так що проблем з ним не повинно виникнути кинути ні у кого. Всі документи, як на візу так і на ВНЖ подаються тільки особисто з оригіналами всіх представлених документів. Переклад документів на шведську мову, а також всі копії оригіналів документів повинні бути завершені нотаріально.
Після всіх вищевказаних процедур, вам залишається тільки чекати. Заявку можуть розглядати від 60 до 270 робочих днів. Буває і довше. Якщо відповідь буде позитивна, в вашому закордонному паспорті поставлять візову позначку і ви отримаєте карту володаря ВНЖ, яку можете використовувати на території Швеції як посвідчення особи. Однак, такою картою можна користуватися при подорожах в інші країни ЄС.
Якщо щось пішло не так, і вам було відмовлено в отриманні ВНЖ, причиною цього могло послужити допущення будь-яких помилок при заповненні документів. Або ж якісь дані визнали неправдиву.
Для того, щоб продовжити вже наявне ВНЖ, за три місяці до закінчення терміну дії цього документа потрібно подати заявку на продовження.
Отже, виходячи з усього вищесказаного, можна зробити висновок, що на сьогоднішній день легально іммігрувати до Швеції для українців не є великою проблемою. Однак на це потрібно багато часу. Отримавши ВНЖ в Швеції ви отримуєте такі переваги, як:
1. Можливість відвідувати країни ЄС з правом проживання в них протягом 90 днів в півріччі без відкриття віз.
2. Можливість реєструвати власний бізнес, працювати або вчитися на території Швеції.
3. Через п'ять років проживання в Швеції за статусом ВНЖ отримати ПМЖ на 5 років, а після стати повноцінним громадянином цього Королівства.