Одним з головних недоліків багатоквартирного будинку є погана звукоізоляція. Ви хочете тиші і спокою, а змушені слухати сусідів, - приємного мало. Тому цілком логічно, що ті з нас, хто планує робити в квартирі ремонт, задаються і питанням гарної шумоізоляції.
У цій статті ми обговоримо 5 способів поліпшити звукоізоляцію в квартирі. Сподіваємося, ця інформація стане вам у пригоді.
Змінити вікна і двері
Щоб позбутися від вуличного шуму, необхідно встановити подвійні, а ще краще потрійні склопакети. Тільки перед покупкою переконаєтеся в якості склопакетів. Наприклад, гумові ущільнювачі повинні щільно прилягати до скла; краще, щоб рама була якомога товщою, а внутрішнє скло в потрійному склопакеті (якщо ви купуєте потрійний) не повинно знаходитися строго посередині.
А якщо говорити про зміну вхідних дверей, слід врахувати такі моменти: по-перше, встановіть дві масивні вхідні двері. Внутрішню можна оббити, а зовнішню заповнити пінополіуританом, пінополістиролом або іншим спеціальним складом.
До речі, не забудьте про поріг, його рекомендується також ущільнити по всьому периметру.
ущільнити стіни
В першу чергу потрібно позбутися від усіх щілин і тріщин, навіть самих меленьких. Їх можна закрити шпаклівкою, а зверху поклеїти склошпалери. Але на цьому шумоізоляція стін не закінчується.
Для досягнення максимального ефекту візьміться за потовщення стін. Для цього можна встановити металевий каркас, заповнити його акустичної мінеральною ватою і обшити гіпсокартоном.
Якісна стяжка підлоги
Починати потрібно з «ліквідації» всіх тріщин, отворів і щілин. Потім професіонали рекомендують наносити на підлогу самовирівнюючі розчин, поверх нього - грунтовка. На цьому підготовчий етап пройде.
Коли грунтовка висохне, на підлогу укладають лаг з дерева, потім шар ДСП, і все це надійно трамбуется бетоном.
Оздоблення стелі
Щоб не слухати, як сусіди зверху бездарно співають караоке, можна встановити натяжні стелі, не забувши заповнити вільний простір м'якими звукоізолюючими матеріалами.
Як бачите, все робиться за тією ж схемою, як і при звукоізоляції стін.
Розетки - джерело шуму
Іноді, коли будівельникам зовсім ліньки працювати, вони починають порушувати стандарти, щоб швидше піти додому. Тому іноді розетки в сусідніх квартирах встановлюють в наскрізному отворі міжквартирні стіни. Іншими словами, якщо вийняти з гнізда розетку у вашій квартирі, ви можете побачити розетку сусідів. Таким чином шум і потрапляє з однієї квартири в іншу.
Щоб цю проблему вирішити, потрібно встановити в цьому отворі перегородку з гіпсу товщиною три-чотири сантиметри.
Звичайно, зробити звукоізоляцію в квартирі може бути дорого, проте це коштує того, адже повертаючись додому після важкого робочого дня, ви нарешті зможете відпочити, насолоджуючись тишею.