Популярність деревини як будівельного матеріалу обумовлена її екологічною безпекою та простотою застосування, однак її вразливість до деформації та гниття ставить під сумнів її ефективності. Існує безліч захисних засобів, призначених для продовження експлуатаційного терміну деревних матеріалів, одним з яких є масло. Масляні просочення забезпечують натуральний захист деревини, глибоко просочуючи її волокна.
Доволі відомий виробник захисно-декоративних продуктів Belinka пропонує високоякісні масла для дерева за доступною ціною. Ознайомитися з характеристиками продукції, з її різновидами, та купити масло торгового бренду Belinka можна перейшовши за посиланням: https://belinka.com.ua/produkciya/masla-dlya-dereva
Основні характеристики і призначення
Масляні просочення Belinka є природними фінішними покриттями, що не утворять плівки, але відштовхують воду та дозволяють дереву дихати. Основними завданнями масел є наступні:
- Завдяки масляній обробці можна отримати бажані кольори дерев'яних виробів і приголомшливу матову текстуру.
- Масло служить захисним засобом від біологічних заражень, а також прекрасно маскує всілякі дефекти дерев'яних виробів.
- Покращує природну привабливість, при цьому зберігаючи початкову структуру деревини та її довговічність.
- Масло є безпечним продуктом з доступною вартістю і простотою застосування.
Різновиди масел
Масла для дерева відрізняються між собою основними технічними та експлуатаційними характеристиками, а також технологією застосування складу на певні деревні породи. Найбільш популярними є такі види масел Belinka:
- Тунгове масло призначене для оброблення дерев'яної підлоги, стель, меблів, посуду. Продукт характеризується швидким проникненням вглиб деревних волокон та відновленням початкової структури пиломатеріалів.
- Дігтярні масла є антисептичними матеріалами, що захищають від гниття та опадів, а також надають деревині приємну прозору фактуру. Такмим маслами обробляють дерев'яні човни та причали, зруби, альтанки і вуличні меблі.
- Лляні масла є найдоступнішими та дешевими. Відмінні гідроізоляційні властивості дозволяють використовувати їх для фасадних елементів, а також для внутрішньої обробки дерев'яних стель і панелей, меблів та іншого декорування інтер'єрів. Особливістю є вміст у маслі тригліцеридів, здатних в три рази скорочувати час висихання, в порівнянні з іншими олійними просоченнями.
- Тікові масла є універсальними захисними засобами, оскільки містять скомбіновані відразу тунгового і лляні масла. Це дозволяє застосовувати їх, як для фасадів, так і для внутрішніх елементів інтер'єру.
- Парафінові масла використовуються в лазнях або саунах. Вони стійкі до води та забруднень, підходять будь-деревної породи.способи просочуванняВакуумний спосіб відбувається в промислових цехах, тому даний технологічний процес не підходить для самостійного виконання.Вимочування підходить для виробів невеликих розмірів, які витримують деякий час у ванні з розігрітим маслом, після чого просушують.Промазування є найдоступнішим способом. На очищену, зашпакльовану і відшліфовану деревину, наносять рівномірно кистю масло, відразу знімаючи надлишки. Всього наноситься 2-3 шари, поліруючи поверхню м'якою тканиною кожен нанесений шар.